ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW mROW-02 :)

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

robertklepacki94 pisze: śr lis 09, 2022 2:55 pm P.S. Za taki czas oczekiwanie Zamel powinien pomyśleć o jakimś rabacie dla najbardziej wyczekujących :mrgreen:
Czyli dla wszystkich chcących je kupić ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
eland
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 13, 2019 10:01 pm

i teraz to jest produkt dopuszkowy :D cena no cóż trzeba poczekać , pomału bardzo pomału doganiamy nie tylko rozmiarem Somfy ale cenowo to zostali w tyle
Michal Guz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:23 am

Dzień dobry

Mam małe doświadczenie z supla i dlatego prosiłbym o poradę.

Mam dom w którym oświetlenie na elewacji włącza się w 3 różnych miejscach. Chciałbym to połączyć ale nie ma mowy o kuciu więc pomyślałem o sterowniku supla. Chciałbym wymienić włączniki na przyciski dzwonkowe w tych 3 miejscach i żeby naciśnięcie któregokolwiek zapalało światło na całej elewacji. Dodatkowo żeby automatycznie się zapalało i gasło zgodnie z harmonogramem dzień-noc.

Czy za pomocą mrow-02 mogę uzyskać taką funkcjonalność?

Obsługa przez telefon ograniczona do minimum - zależy mi na klasycznym sterowaniu.

W domu jest wifi kategorii 5.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musisz coś więcej napisać. Jak jest obecnie zbudowana Twoja instalacja. To załączanie obecnie działa przy użyciu jakiś łączników schodowych / krzyżowych ?
Michal Guz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:23 am

Zwykle włączniki. Instalacja klasyczna.
Po prostu z trzech stron jest oświetlenie i z trzech stron są przyciski. W puszce mam l,n,pe więc zasilanie bez problemu, lampy odcinane na fazie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czy mROW-02 mający 2 kanały (2 przekaźniki) i dość małe obciążenie prądowe tych przekaźników, czy może ROW-01? Z Twojego opisu wynika, że masz w domu, w trzech różnych miejscach, łączniki bistabilne służące do załączania oświetlenia elewacji. Jeśli są to łączniki pojedyncze, które chcesz zamienić na pojedyncze łączniki monostabilne (dzwonkowe), to zastosuj ROW-01.
W opisie piszesz, że masz w domu sieć Wi-Fi kategorii 5 - dla sieci bezprzewodowych nie ma takich kategorii. Chyba że miałeś na myśli częstotliwość działania sieci 5 GHz. No to tu jest problem, bo generalnie 99% urządzeń IoT działających po Wi-Fi pracuje z sieciami na częstotliwości 2.4 GHz. Tak więc musiałbyś zapewnić w miejscu montażu ROWów-01 (pod łącznikami) zasięg Wi-Fi 2.4 GHz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Michal Guz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:23 am

Pozwolę sobie zacytować :mrgreen:

Standardy WiFi takie jak IEEE 802.11ax czy IEEE 802.11ac stały się mało zrozumiałe dla konsumentów więc postanowiono zmienić nazewnictwo na prostsze. Zobaczmy jakie wygląda obecna lista najnowszych standardów i ich możliwości.

IEEE 802.11ac zostało przenazwane na WiFi 5 i jest popularnym obecnie standardem dla sieci 5GHz.

IEEE 802.11ax zostało przenazwane na WiFi 6 i jest wchodzącym nowszym standardem WiFi o większej przepustowości i znacznie mniejszej latencji. Wprowadza też nowsze mechanizmy zabezpieczeń jak WPA3.
Oznaczenia nowe, niedawno się dowiedziałem jak montowałem router i był tak wszędzie oznaczony "WiFi 5"

Ale sprawdziłem i telefon pokazuję że sieć jest 2,4/5GHz więc pewnie będzie działać. Miejmy nadzieję :lol:

mRow-02 wolę bo jest mniejszy i ma pomiar zużycia. Puszki niby głębokie, ale trochę ciasno.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To jest Wi-Fi 5, a nie kategoria 5. W sieciach komputerowych kategoria 5 odnosi się do kabla sieciowego :D

Oczywiście jeśli Ci pasuje mROW-02, to jak najbardziej. Kup podwójne łączniki monostabilne, wtedy będziesz mógł to skonfigurować następująco:
- pierwszy łącznik załącza i wyłącza światło podłączone do tego mROW,
- drugi łącznik załącza i wyłącza wszystkie światła.
Będziesz więc mógł sterować wszystkimi światłami z dowolnego łącznika.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz zrobić tak jak Robert napisał, ale jeśli nie chcesz montować łączników podwójnych tylko pojedyncze to też możesz ustawić to tak, że pojedyncze naciśnięcie załącza/rozłącza pojedynczy punkt, a podwójne naciśnięcie albo przytrzymanie załączą/rozłącza wszystko.
Michal Guz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 14, 2022 7:23 am

O dokładnie takie rozwiązanie byłoby super, raz naciskam zapalam sekcję, dwa razy zapalam wszystko.

Dobra to kupuję w takim razie i sprawdzę jak to działa. W 99% przypadków będzie to działać z harmonogramem, ale czasem jacyś goście przyjdą to się zapali ręcznie żeby ładniej było.

Jakbyście podpowiedzieli jeszcze jak to zaprogramować byłbym bardzo wdzięczny.


Jeszcze takie pytanko, czy można zmostkować oba wyjścia żeby zwiększyć moc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mROW-02”