Termostat

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Supla nie wspiera jeszcze oficjalnie termostatów. Dopiero nad tym pracujemy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pietras81 pisze: śr mar 29, 2023 9:40 am Mi to by się marzyło żeby ten termostat miał możliwość działania bez kabla tak jak mam na dzień dzisiejszy bo nie wyobrażam sobie kucja ścian i ciągnięcia kabla na poddasze. Na dole mam na kablu i mam blisko do pieca więc jest opcja ale poddasze to już grubsza sprawa.
Przewidziana jest wersja z bateryjnym termometrem. Urządzenie wykonawcze instalujesz przy piecu/zaworach, a termometr na radiu gdzieś w domu.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

safek1 pisze: śr mar 29, 2023 10:17 am Ogólnie to jest jakaś inna opcja sterowania temperaturą w Supli poza scenami? Bo ten termostat w SUPLA Scripts to chyba nie działa jeszcze, chyba że coś mnie ominęło.
Masz jeszcze warunkowanie na urządzeniach z GG.
Termostat w Supla Scripts działa, ale jego działanie jest zależne od dostępu do Internetu, więc trzeba mieć to na uwadze, gdy się tego używa (np. wszystkie urządzenia grzewcze powinny mieć niezależny sposób zabezpieczający przed przegrzaniem itp.)

Obecnie trwają prace nad oficjalnym kanałem termostatu w Supli.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

rav.b pisze: śr mar 29, 2023 9:51 am A może takie coś @klew: funkcjonalność master-slave czyli termostat master (parter) podłączony przewodowo z piecem uwzględnia wysterowanie z termostatu slave (termostat na poddaszu), termostat master robi właśnie logiczne "lub", zawsze to coś czego (chyba) nie ma konkurencja.
To by wymagało, aby urządzenia gadały ze sobą. Raczej tego typu funkcje nie są planowane.
Można to będzie "obejść" przy pomocy skryptów lub innych funkcji Supli, np.:
1. Montuję dwa termostaty i nie podłączam ich wyjść do niczego
2. Przy piecu montuję jakiś moduł przekaźnikowy z Suplą
3. Ustawiam skrypty tak, że jeśli jakikolwiek termostat jest włączony, to włącz przekaźnik.

Inną opcją jest bateryjny termometr, o którym pzygmunt wspomniał (ale termin realizacji jest tutaj nieznany).
Ewentualnie można pomyśleć o jakimś bezprzewodowym przekaźniku. Np. przy termostacie montujemy urządzenie (pilot), które radiowo steruje przekaźnikiem przy piecu (odbiornik).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rav.b
Posty: 337
Rejestracja: pn lis 26, 2018 9:09 am
Lokalizacja: Niepołomice/Lipnica Mała
Kontakt:

klew pisze: śr mar 29, 2023 10:36 am To by wymagało, aby urządzenia gadały ze sobą. Raczej tego typu funkcje nie są planowane.
Można to będzie "obejść" przy pomocy skryptów lub innych funkcji Supli, np.:
1. Montuję dwa termostaty i nie podłączam ich wyjść do niczego
2. Przy piecu montuję jakiś moduł przekaźnikowy z Suplą
3. Ustawiam skrypty tak, że jeśli jakikolwiek termostat jest włączony, to włącz przekaźnik.
Fajne tylko gdy nie ma neta nic nie działa, a przy teoretycznym master-slave gdy master nie ma info z slave to go olewa i pracuje dalej czyli niezależnie.
5x ROW-02, 4x SRW-02, 2x LIW-01, 2x DIW-01, 2x THW-01, 2x SLW-01, 1x mSRW-01, 1x mROW-02, 1x ROW-02m, 1x ROW-01/16A, 1x ROW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x PNW-01, 1x OSW-01, 1x RNW-01, 3x Heatpol Home+, 1x Sonoff mini
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

rav.b pisze: śr mar 29, 2023 10:55 am
klew pisze: śr mar 29, 2023 10:36 am To by wymagało, aby urządzenia gadały ze sobą. Raczej tego typu funkcje nie są planowane.
Można to będzie "obejść" przy pomocy skryptów lub innych funkcji Supli, np.:
1. Montuję dwa termostaty i nie podłączam ich wyjść do niczego
2. Przy piecu montuję jakiś moduł przekaźnikowy z Suplą
3. Ustawiam skrypty tak, że jeśli jakikolwiek termostat jest włączony, to włącz przekaźnik.
Fajne tylko gdy nie ma neta nic nie działa, a przy teoretycznym master-slave gdy master nie ma info z slave to go olewa i pracuje dalej czyli niezależnie.
No to inaczej:
1. Montujemy dwa termostaty
2. Montujemy przekaźnik z Suplą
3. Pierwszy termostat podłączamy przewodami do wejścia sterującego przekaźnikiem z Suplą, tak aby zawsze był włączony przekaźnik, gdy jest sygnał na wejściu
4. Sterowanie z drugiego termostatu dajemy przez skrypty, tak, aby włączał przekaźnik, gdy drugi termostat jest włączony.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

pzygmunt pisze: śr mar 29, 2023 10:21 am
Pietras81 pisze: śr mar 29, 2023 9:40 am Mi to by się marzyło żeby ten termostat miał możliwość działania bez kabla tak jak mam na dzień dzisiejszy bo nie wyobrażam sobie kucja ścian i ciągnięcia kabla na poddasze. Na dole mam na kablu i mam blisko do pieca więc jest opcja ale poddasze to już grubsza sprawa.
Przewidziana jest wersja z bateryjnym termometrem. Urządzenie wykonawcze instalujesz przy piecu/zaworach, a termometr na radiu gdzieś w domu.
Czyli będzie bajka :) :)
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

safek1 pisze: śr mar 29, 2023 10:17 am Ogólnie to jest jakaś inna opcja sterowania temperaturą w Supli poza scenami? Bo ten termostat w SUPLA Scripts to chyba nie działa jeszcze, chyba że coś mnie ominęło.
termostat w scripts działa bezbłędnie ... o ile nie braknie neta
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
safek1
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:52 pm

Dzięki czyli coś przegapiłem :oops:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dlaczego nie zrobicie tego na jakimś esp, z ds18 i przekaźnikami?
https://youtu.be/D03KZIbqY1M
https://youtu.be/qj_k_xXImMw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”