stan otwarcia/zamknięcia SBW-02 w CAME 700 i BX

wary
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 10:43 pm

Ok. Tylko SBW nie działa z krancówkami i w Came BX i V700. To daje podstawy sądzić, że problem jest na styku pelnej współpracy Came i SBW. Na forum Supli jeśli pojawiają się prośby o pomoc w odczycie bramy to właśnie w tych modelach.

Co do informacji o kompatybilności, to sorry ale przerzucanie problemu do ogródka producenta to kolejna proteza. Systemy bramowe są stare, sięgam po nowy produkt i sprawdzam czy będą kompatybilne. Tak to powinno działać i często działa. Szczególnie to widać w sofcie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Często tak działa jak ten sam producent autoryzuje taki sprzęt... tylko wtedy nie kosztuje to 100 zł tylko 500 zł. Co do oprogramowania czy też sprzętu... Zasadnicza różnica polega na tym, że sprzętu nie zaktualizujesz. Weź też pod uwagę, że SBW działa z dziesiątkami modeli automatyki. Modyfikując układ pod CAME może skończyć się tym, że będzie to działać tylko z CAME.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja mam co prawda napęd innego producenta, ale ostatecznie okazało się, że mam jakiś inny model układu sterdującego, albo jego oprogramowania i w rzeczywistości działa inaczej niż w instrukcji. Nasz rodzimy serwis tego producenta nie miał za bardzo pojęcia dlaczego tak jest.
Także czasem nawet "producent" nie wie co się tam dzieje ;P

Do wejść IN1 i IN2 najlepiej jest podłączać "wyjścia" z napędów, które informują o stanie bramy. Came niestety takich wyjść nie udostępnia. Podpinanie się pod krańcówki wymaga znajomości budowy/schematów zarówno sterownika bramy jak i SBW.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rafix89
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 03, 2021 1:36 pm

Witam tez mam Came BXV mierzyłem napięcia i miedzy FC/FA a F pokazuje sie 3V AC na chwile przy zamknięciu lub otwarciu a tak jest caly czas 0V a miedzy FC/FA a 11 pinem jest stałe napieci 13V AC dlatego niektórym nie działa stan otwarte zamknięte bo jest caly czas jedno napięcie. Wiec pozostają tylko zewnętrzne kontaktrony
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

Witam wszystkich chciałem Odkopać temat krańcówek przy napędzie Came BX.
Posiadam właśnie taki napęd i miałem pod niego zainstalowane Sbw01. (te które ma problem.z logowaniem się do sieci o czym pisałem w innym wątku) SbW-01 po podłączeniu Int1 i Int 2 oraz odwróceniu logiki w clouds posiadam informację o trzech stanach bramy . Wszystko działa jak należy be dodatkowych kontaktronów.
Chciałem sobie zrobić lepiej i zamówiłem SBW -02.
SBW O1 miałem zainstalować przy bramie Wiśniowskiiego połączeniem do przekaźnika Satel ( aby nie dało się otworzyć bramy z supli gdy zazbrojony jest alarm )
SBW 02 dodatkowo miało otwierać rygiel furtki ( przy napędzie mam kabel który dochodzi do domofonu)

No i się wysypało!
Po zinstalowaniu Sbw02 wysrały się stany otwarcia/ zamknięcia bramy. Miało być łatwo prosto i przyjemnie a wyszło jak zwykle !

Czy SBW 01 I 02 inaczej odczytują stany krańcówek ?

W Sbw02 zmiana przełącznika krańcowego nie powodowała żadnych zmian ikony w aplikacji ( przy sbw01 to działało)
Mial być domofon i wyszła lipa znowu zainstalowałem Sbw01 przy came bx.

Pytanie na czym podpiąć zaczep furtki i czy taka sama lipa będzie z brama garażową przy sbw02 a może wymienić na sbw 01 ?
ps. zapomniałem dodać że już samo podpięcie przewodu z FC i FA do Sbw02 Int 1 i Int 2 powodowało zmianę stanu ikony, natomiast przełączanie wyłącznika krańcowego niestety nic nie dawało.
Ostatnio zmieniony sob paź 15, 2022 8:29 pm przez xcszuwar, łącznie zmieniany 1 raz.
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SBW-02 ma wejścia sterowane stanem wysokim lub niskim. SBW-01 tylko wysokim. Oznacza to, że jeśli IN1/2 podłączono pod wyjście, który ma pullup lub pulldown to nie będzie to poprawnie działać. Tak zapewne jest w tym przypadku. Rozwiązanie to powrót do SBW-01 lub zastosowanie dodatkowych przekaźników.


PS. Generalnie nie zalecam wpinać się w jakiekolwiek krańcówki ponieważ może to wpłynąć negatywnie na pracę automatyki bramy... ale niektórym to działa.
xcszuwar
Posty: 110
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:58 pm

No właśnie u mnie to działa z tym napedem (Came BX) lecz tylko z SBW-01 .
Szkoda, no chyba że dołożę kolejny kontaktron do Sbw2 to wtedy będę miał możliwość sterowania również furtką
Albo kolejne urządzenie do furtki np jakiś sanoff
xcszuwar
https://sobianowice.aqi.eco/pl

30 urządzeń Supla :) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”