MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

pzygmunt pisze: pn sty 10, 2022 2:04 pm Może wprowadzimy logowanie zbyt wysokiego napięcia i zbyt niskiego z poziomu serwera. Być może taki log Ci wystarczy.
To na pewno by pomogło wszystkim, którzy mają PV.
Aktualnie jestem na etapie przygotowań do batalii z Tauronem z powodu niskich U na L2.
Pozdrawiam:
Sławek
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Zgadza się, na pewno pomoże dla właścicieli PV.

Rozumiem, że jak określił pzygmunt, logowanie wysokiego i niskiego napięcia, umożliwi ustawianie harmonogramów ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Logowanie niskiego i wysokiego napięcia nie ma nic wspólnego z harmonogramami.
qmis
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 23, 2021 10:48 am

ja postawiłem serwer zabbix postawić aby monitorować napięcia w sieci w razie czego udowodnić sieci co do roszczeń
Obrazek
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

I mnie dopadł temat, po instalacji PV napięcie skacze powyżej 253V i falownik się wyłącza. Kiedy można liczyć na zapis zdarzeń - zbyt wysokich lub niskich napiec?
I druga sprawa - jest gdzieś opisane od a do dl laika jak zrobić na monitor napięcia korzystający z mew01 i rpi, cos takiego jak zaprezentował na screenie Enriquez?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dawidd pisze: sob mar 19, 2022 12:12 pm Kiedy można liczyć na zapis zdarzeń - zbyt wysokich lub niskich napiec?
Wraz z wydaniem kolejnej wersji. Pewnie początkiem kwietnia.
Palkers82
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 21, 2022 8:05 am

Panowie jeśli chciałbym mieć statystyki napięciowe to z tego co czytam muszę zainwestować w np.malinę i postawić serwer grafany?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Palkers82 pisze: pn mar 21, 2022 8:09 am Panowie jeśli chciałbym mieć statystyki napięciowe to z tego co czytam muszę zainwestować w np.malinę i postawić serwer grafany?
Możesz też HomeAssistant postawić. Malina też nie jest konieczna. Wystarczy prawie dowolny stary komputer/laptop. I lepiej coś z jakimś dyskiem twardym, bo karty SD potrafią szybko padać.
Jeśli chcesz te dane doraźnie gromadzić, to możesz sobie nawet na aktualnym laptopie/kompie postawić serwer do gromadzenia danych i tak długo jak będzie on włączony, to będzie zbierał Ci dane.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tom_ek
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 26, 2022 9:38 am

Wraz z wydaniem kolejnej wersji. Pewnie początkiem kwietnia.
[/quote]

Czy ten "początek kwietnia" jest aktualny?

Mam również pytanie, czy odczyty napięcia w MEW-01 są wiarygodne? Porównałem pomiar z innym piernikiem i różnica w pomiarach wynosi 4V.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Weź pod uwagę, że napięcie cały czas się waha. Wystarczy inny moment pomiaru aby zauważyć rozbieżności. MEW jest kalibrowany tak by pokazywał również poprawne napięcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”