Listwa zasilająca - Zamel

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Witaj,
Czy Zamel ma w pomyślę produkcję listwy, którą możnaby sterować każdym gniazdkiem osobno + fajną opcją byłoby pokazywanie aktualnie zużywanej energii?

Widzę, że wydaliście nowe modułu o 16A, więc takie coś można by wykorzystać do budowy, aby móc zasilacz sprzęt większej mocy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Sk_uter pisze: sob maja 30, 2020 8:36 pm Witaj,
Czy Zamel ma w pomyślę produkcję listwy, którą możnaby sterować każdym gniazdkiem osobno + fajną opcją byłoby pokazywanie aktualnie zużywanej energii?

Widzę, że wydaliście nowe modułu o 16A, więc takie coś można by wykorzystać do budowy, aby móc zasilacz sprzęt większej mocy.

Pozdrawiam
Są takie listwy współpracujące z Tuya, GH i Alexą. W środku pewnie jakieś ESP, może dałoby się to osuplować. Są wersje bez pomiaru energii i z pozmiarem.
Można znaleźć na stronach tasmoty trochę informacji o tych listwach i ustawieniach gpio, przykład tu.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Oo takiego czegoś właśnie szukam, ale bez modyfikacji aby od razu na suple było. Tylko chciałbym na 5 wejść.

USB dodatkowy fajny bajer by się przydał.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

@miroph @ernest macie może jakieś info czy coś takiego u was może powstać czy takie produkty to już nie wasza branża?
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Sk_uter pisze: pn cze 01, 2020 12:25 pm @miroph @ernest macie może jakieś info czy coś takiego u was może powstać czy takie produkty to już nie wasza branża?
Byle nie była cała zielona :D Bo wtedy to raczej na święta do zasilania choinki.
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

ehhhh,

tak tylko jako ciekawostka taki projekt kiedyś "zaprojektowałem" - narazie w archiwum ;)
snake.png
snake.png (81.84 KiB) Przejrzano 2894 razy
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Ernest pisze: śr cze 03, 2020 7:37 am ehhhh,

tak tylko jako ciekawostka taki projekt kiedyś "zaprojektowałem" - narazie w archiwum ;)

snake.png
konstrukcyjnie to mamy rozwiązań dziesiątki - może zrobimy po raz kolejny listę i głosowanie co potrzebujecie (ostatni już był rozwinięty temat o nowościach) możecie założyć taki post - na pewno weźmiemy to pod uwagę :)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

I to byłby @Ernest fajny projekt. Gdyby tak jeszcze odległość między gniazdami była taka, żeby zasilacze wtyczkowe mieściły się obok siebie, to byłoby ekstra. Bo tu mogę widzieć mały problem.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Ernest pisze: śr cze 03, 2020 7:40 am
Ernest pisze: śr cze 03, 2020 7:37 am ehhhh,

tak tylko jako ciekawostka taki projekt kiedyś "zaprojektowałem" - narazie w archiwum ;)

snake.png
konstrukcyjnie to mamy rozwiązań dziesiątki - może zrobimy po raz kolejny listę i głosowanie co potrzebujecie (ostatni już był rozwinięty temat o nowościach) możecie założyć taki post - na pewno weźmiemy to pod uwagę :)
A nie możemy tego tematu wykorzystać czy chcesz abyśmy dodali ankietę?

Mi pasuje taka listwa, dla mnie najważniejsza rzecz:
- minumum 5 wejść,
- wymienialny bezpiecznik,
- duża moc zabezpieczenia,
- no oczywiście sterowanie każdym gniazdkiem osobno z telefonu i fizycznie,
- fajną opcją byłaby możliwość sprawdzenia ile prądu bierze dane gniazdku i robiło różne statystyki z dnia, miesiąca, możliwość dodania kosztu kwh
- dodatkowym bajerem USB (ale z minimum 2A, aby dało się tym ładować telefony, bo fast charger nie da się tam włożyć)

Takie moje pomysły
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Sk_uter pisze: śr cze 03, 2020 8:20 am bo fast charger nie da się tam włożyć)
Dlaczego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”