Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

krycha88 pisze: czw lut 24, 2022 7:36 pm Zmień to felerne 5s na 10 wciśnięć.
Zmienione, usunięte stare z clouda, zarejestrowane nowe. nadal dioda w urządzeniu podpiętym pod 230v mruga co 1s. W cloudzie pokazuje że rozłączone. Wynik jest taki, że urządzenie wpięte pod 230v (input) nie ma możliwości połączyć się z cloudem pomimo, że pod 3.3v normalnie się łączy. Mógłbym spróbować wgrać inny soft tylko co to pomoże skoro pod 3.3v działa...
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Dziwne to strasznie, weź jeszcze dla testu wyłacz wszystkie przyciski. Czy wtedy też jest taki problem?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

krycha88 pisze: czw lut 24, 2022 7:52 pm Dziwne to strasznie, weź jeszcze dla testu wyłacz wszystkie przyciski. Czy wtedy też jest taki problem?
- Urządzenie zasilone 3.3v programatorem. W konfiguratorze wyłączyłem przycisk pod GPIO0 oraz wyłączyłem port dla czujnika temperatury.
- dałem ZAPISZ i tu mnie wywaliło z konfiguratora.
- sprawdziłem na routerze czy urządzenie jest wykrywalne: status online. Jednak i tak nie mogłem wejść na to urządzenie.
- odłączyłem i podłączyłem z powrotem, poprzez IP urządzenia wbiłem z powrotem, w konfiguracji wyłączyłem to co powyżej i zapisałem, zrestartowałem poprzez konfigurator i potem fizycznie odpinając i podpinając z powrotem.
- urządzenie w cloudzie pokazywało się i byłem w stanie nim sterować, na routerze status online urządzenia.
- podpinam znowu pod 230v, sprawdzam status na routerze: online, urządzenie nadal miga z częstotliwością 1s, próbuję wbić adres IP w przeglądarce - nie łączy się. cały czas pokazuje na zakładce w przeglądarce, że próbuje się łączyć ale bez skutku.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Qamil_22 pisze: czw lut 24, 2022 7:50 pm Mógłbym spróbować wgrać inny soft tylko co to pomoże skoro pod 3.3v działa...
Zdarzają się uszkodzone moduły.
To tylko chińska masowa produkcja.
Ewentualnie spróbuj jeszcze wgrać ten soft:
viewtopic.php?p=83026#p83026
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Qamil_22 pisze: czw lut 24, 2022 8:23 pm
krycha88 pisze: czw lut 24, 2022 7:52 pm Dziwne to strasznie, weź jeszcze dla testu wyłacz wszystkie przyciski. Czy wtedy też jest taki problem?
- Urządzenie zasilone 3.3v programatorem. W konfiguratorze wyłączyłem przycisk pod GPIO0 oraz wyłączyłem port dla czujnika temperatury.
- dałem ZAPISZ i tu mnie wywaliło z konfiguratora.
- sprawdziłem na routerze czy urządzenie jest wykrywalne: status online. Jednak i tak nie mogłem wejść na to urządzenie.
- odłączyłem i podłączyłem z powrotem, poprzez IP urządzenia wbiłem z powrotem, w konfiguracji wyłączyłem to co powyżej i zapisałem, zrestartowałem poprzez konfigurator i potem fizycznie odpinając i podpinając z powrotem.
- urządzenie w cloudzie pokazywało się i byłem w stanie nim sterować, na routerze status online urządzenia.
- podpinam znowu pod 230v, sprawdzam status na routerze: online, urządzenie nadal miga z częstotliwością 1s, próbuję wbić adres IP w przeglądarce - nie łączy się. cały czas pokazuje na zakładce w przeglądarce, że próbuje się łączyć ale bez skutku.
Ja również miewałem takie problemy z kilkoma modułami - głównie sonoff , kiedyś dawno to opisywałem. Doszedłem do wniosku że to efekt jakiegoś uszkodzenia samego układu esp na płytce prawdopodobnie spowodowanego elektrycznością statyczną - układ staje się niestabilny przy zasilaniu z miernej przecież jakości przetwornicy w sonofie.. Dokładnie takie zachowanie : "cuda" z zalogwaniem do clouda, brak wykrywania DS-ów, ogólne spowolnienie reakcji następowały po "manipulacjach na płytce, podlączaniu peryferiów, lutowaniu itp. Układ zasilany z baterii, albo z dobrego zasilacza pracował normalnie. Dla ostatecznej weryfikacji poświęciłem się i w jednym takim egzemplarzu wymieniłem układ esp8266 :o (...tak..... przelutowałem kostkę esp w module za 20 zł :lol:) , co potwierdziło moja teorię - w jakiś sposób uszkodził się sam esp, po wymianie było OK. Tak więc moim zdaniem to nie wina softu, wymień sprzęt i wgraj identyczne oprogramowanie to się przekonasz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Qamil_22 pisze: czw lut 24, 2022 6:26 pm Zrzut z clouda:
Nie wczytywałem się w temat ale....
Urządzenia powinny mieć unikalne GUID-y. Jeśli ustawiasz tam same zera i zmieniasz kilka cyfr to łatwo spowodować, że jakieś inne urządzenie będzie miało ten sam GUID, a urządzenia z takimi samymi GUID-ami będą się nawzajem wyrzucać z cloud-a.
agusdawidx@gmail.com
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2022 7:07 pm

Witam,
wgrałem soft do POWR2 i pojawia mi się problem. Podpiąłem moduł pod mikfofalownik Hoymiles HMS-2000, żeby mierzyć moc generowaną przez niego, wszystko pięknie dział, lecz co jakiś czas pojawia się pik o wartości ujemnej, który zaburza wyniki, pik ma wartość nawet -11kwh, co co ciekawe, jest akurat sumą, mocy wygenerowanej od rana do momentu wystąpienia piku, ktoś wie dlaczego takie coś występuje?


https://zapodaj.net/5a06e07369170.png.html
Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

agusdawidx@gmail.com pisze: pn mar 14, 2022 6:46 pm Witam,
wgrałem soft do POWR2 i pojawia mi się problem. Podpiąłem moduł pod mikfofalownik Hoymiles HMS-2000, żeby mierzyć moc generowaną przez niego, wszystko pięknie dział, lecz co jakiś czas pojawia się pik o wartości ujemnej, który zaburza wyniki, pik ma wartość nawet -11kwh, co co ciekawe, jest akurat sumą, mocy wygenerowanej od rana do momentu wystąpienia piku, ktoś wie dlaczego takie coś występuje?


https://zapodaj.net/5a06e07369170.png.html
Obrazek
Temat poruszany wielokrotnie i wynika on z błędu w sofcie. Możesz spróbować wgrać inny.
https://gui-generic-builder.supla.io/
agusdawidx@gmail.com
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2022 7:07 pm

A jaki inny najbardziej polecacie?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Możesz spróbować wgrać GG, wybierz szablon płytek sonoff POW R2


https://gui-generic-builder.supla.io/
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”