ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW LEW-02 :)

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kerob.keicam pisze: śr kwie 26, 2023 2:16 pm Witam
Jako że jestem w trakcji instalacji pompy ciepła wraz z fotowoltaiką chętnie przytulił bym do testów LWA
Zastosowałbym do pomiaru zużycia energii przez pompę ciepła oraz bardziej grzałkę w mroźne dni w celu weryfikacji współczynnika COP.
Mam zamiar zamontować także 12EA5rn/1 była by możliwość porównania dokładności pomiaru.
Dodam że do tej pory korzystałem kilku urządzeń smart home i zaczynam się przesiadać na suple.
Pozdrawiam
LEW-02 jest jednofazowy. Jesteś pewien że pompa jest jednorazowa?
Z ciekawości: czy montujesz też kalorymetr na wyjściu z pompy, aby zmierzyć ile energii cieplnej wyprodukowała? Jeśli nie, to jak planujesz liczyć cop?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
kerob.keicam
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 26, 2023 2:05 pm

klew pisze: śr kwie 26, 2023 2:23 pm
kerob.keicam pisze: śr kwie 26, 2023 2:16 pm Witam
Jako że jestem w trakcji instalacji pompy ciepła wraz z fotowoltaiką chętnie przytulił bym do testów LWA
Zastosowałbym do pomiaru zużycia energii przez pompę ciepła oraz bardziej grzałkę w mroźne dni w celu weryfikacji współczynnika COP.
Mam zamiar zamontować także 12EA5rn/1 była by możliwość porównania dokładności pomiaru.
Dodam że do tej pory korzystałem kilku urządzeń smart home i zaczynam się przesiadać na suple.
Pozdrawiam
LEW-02 jest jednofazowy. Jesteś pewien że pompa jest jednorazowa?
Z ciekawości: czy montujesz też kalorymetr na wyjściu z pompy, aby zmierzyć ile energii cieplnej wyprodukowała? Jeśli nie, to jak planujesz liczyć cop?
Będzie instalowana jednofazowa pompa ciepła BLP08P1V1M firmy Blaupunkt z buforem 100l.
Kalorymetr "troszkę" wykracza poza budżet.
Chodziło mi raczej o szacunkowe porównanie, zakładając że grzałka ma COP=1 oraz rejestrując średnią temperatury zewnętrznej w określonym okresie czasu porównać stosunek mocy zużytej przez samą pompę do mocy zużytej przez grzałkę.
Zakrzes
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 9:08 am

Chętnie przetestuję działanie przy rekupertorze z nawilżaczem i nagrzewnicą :D Obecnie przy Pompie ciepła użytkuje Zamel MEW-01 i jestem zadowolony. Potrzebowałem do rekuperatora 1 F a nie 3F i oto widzę że jest nadzieja :) Czekam z niecierpliwością :mrgreen: . Pozdrawiam
patec
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 2:52 pm

Mam akwarium 720 litrów z biotopem Malawi, chętnie się dowiem ile rzeczywiście pochlania energii.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

patec pisze: czw kwie 27, 2023 2:54 pm Mam akwarium 720 litrów z biotopem Malawi, chętnie się dowiem ile rzeczywiście pochlania energii.
Obawiam się, że dużo :D
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

patec pisze: czw kwie 27, 2023 2:54 pm Mam akwarium 720 litrów z biotopem Malawi, chętnie się dowiem ile rzeczywiście pochlania energii.
Lepiej nie wiedzieć. Ja opomiarowalem moje 240l wyniki są straszne i to na ledowych świetlówkach.
Załączniki
Screenshot_20230427-221931_SUPLA.jpg
Screenshot_20230427-221931_SUPLA.jpg (227.39 KiB) Przejrzano 578 razy
https://pietras-81.aqi.eco/
Dziki2011
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 9:39 pm

Witam chciałbym się zapisać na testy czy jeszcze jest możliwość??
biuro@tech-work.pl
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 9:42 pm

Wszedłem w temat z Boltem i chodzę za Pepko, pierwsze realizację za nami. Wydaje mi się, że byście się nie powstydzilić się pokazać.
darek2810
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 11:24 pm

Cześć, po przejrzeniu rachunków za energię z kilku miesięcy okazuje się, że co rachunek to wyższy. Doszliśmy do wniosku, że trzeba sprawdzić czy jest szansa na obniżenia zużycia na którymś z urządzeń.
Jak narazie uzbroiłem Gosunga SP111 w soft od supli i działam. O ile Gosundem uda się pomierzyć urządzenia o tyle, żeby sprawdzić ile bierze całe oświetlenie to już jakąś rzeźbę trzeba by było zrobić.
LEW-a wrzuciłbym do rozdzielniczki, żeby sumarycznie sprawdzić zużycie dla oświetlenia. Ciekawi mnie, ile bierze cały zainstalowany suplowy system. Ile biorą wszystkie zasilacze ledów, moduły zamela i sonoffa.
Przy okazji chciałem zapytać czy mROW-02 podczas pomiaru uwzględnia własne zużycie?

Kolejny pomysł to konfrontacja pracy pompy od podłogówki z temperaturą w pokojach, czy optymalnie ustawione są harmonogramy temperatur na termostacie Salusa.
rarkadiusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 03, 2023 2:06 pm

Jestem użytkownikiem instalacji jednofazowej w bloku. Jestem bardzo chętny do testowania modułu LEW-02. Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”