Wykresy w Cloud - prośba o testy

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Mi jedyna rzecz jakiej brakuje, to żeby w liczniku energii można było wybrac np. Miesiąc luty albo styczeń i aby pokazywało zużycie energii za ten czas. Wiem, że można eksportować dane, ale tego mi do pełni szczęścia brakuje, aby w appce było to widać.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możliwość określenia dat została już dodana.
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

O kurczę. Serio nie wiedziałem. Jest. Bilans arytmetyczny. Wspaniale. Dzięki za podpowiedz !
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

A jak już tak jesteśmy przy licznikach energii to nie myślicie o wprowadzeniu funkcji ,,Globalna zmian ceny'' , przy parunastu gniazdkach z pomiarem energii, 2x MEW i PZEM robi się dość dużo klikania. A jak wiadomo ceny zmieniają się teraz często :)
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

robertklepacki94 pisze: pn maja 08, 2023 7:20 pm A jak już tak jesteśmy przy licznikach energii to nie myślicie o wprowadzeniu funkcji ,,Globalna zmian ceny'' , przy parunastu gniazdkach z pomiarem energii, 2x MEW i PZEM robi się dość dużo klikania. A jak wiadomo ceny zmieniają się teraz często :)
To miało by sens jak cena by obowiązywała od momentu zmiany a nie zmienia zmieni całość. Tak mam w pv i to jest słabe bo zmieniajac dzis cene za 1kw ma się to nijak do ceny jaka była rok temu.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Temat zmiany ceny na wielu kanałach jednocześnie już się pojawił dawno: https://github.com/SUPLA/supla-cloud/issues/534

Ale tak jak piszesz - to nie rozwiązuje problemów zmiany stawki w czasie. Musimy problem przedyskutować w zespole.

Cieszę się, że zmiany w wykresach Wam się podobają. Jeszcze ostatnie szlify, po znaleźliśmy kilka błędów we własnym zakresie i w najbliższym wydaniu prawdopodbnie nowe wykresy trafią już do Was :-)
Jari
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 12, 2023 2:07 pm

Witam.
Czy na beta-cloud mogę dodać te same urządzenia - Zamel MEW -01 Lite - co w supla.cloud?! Tak by były widoczne tu i tu?!

"...beta-cloud.supla.org to pełnoprawny serwer Supli, który raz na jakiś czas dostaje wersję develop servera oraz Clouda. Na beta możesz mieć normalne konto (nie resetuje się jak na razie ;) ), podłączone urządzenia, telefony itp....."

W supla cloud brakuje mi paru funkcji a w beta może już są :-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jari pisze: wt maja 16, 2023 6:17 pm Czy na beta-cloud mogę dodać te same urządzenia - Zamel MEW -01 Lite - co w supla.cloud?! Tak by były widoczne tu i tu?!
Nie da się tego tak podłączyć.
Jari
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 12, 2023 2:07 pm

Ok. Dzięki. Pozdrawiam.
Jocker
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 08, 2023 8:54 pm

fracz pisze: pt kwie 28, 2023 12:19 pm Uwzględniłem większość Waszych uwag - bardzo za nie dziękuję. Panel wykresu wygląda teraz tak jak poniżej.

2023-04-28_14-16.png
YoMan pisze: pt kwie 21, 2023 9:35 am
- po najechaniu na wykres idealnie na linię pojawia się wartość (domyślam się) średnia a po najechaniu na dolny margines pojawiają się wartości max&min (górny margines nic nie wskazuje - nie wiem czy nie byłoby lepiej od razu pokazywać 3 wartości po najechaniu na zakres wykresu (pomiędzy min&max)
Problem został zgłoszony do autorów biblioteki wykresów: https://github.com/apexcharts/apexcharts.js/issues/3797
No i bajka, w końcu jest to po stokroć bardziej użyteczne niż było! Super, że to ruszyliście! I ten zakres dat to w końcu to czego bardzo wyczekiwałem. Ale mam kilka uwag:
1. Nadal nie ma sumy faz dla danego słupka w tym widoku po najechaniu kursorem (tak jak jest to w apce, serio przydałoby się) - wspominaliśmy o tym na początku wątku.
2. Co do wyboru dat i godzin <3 - wszystko ok z tym, że przydalby się dla klikaczy jakiś przycisk zatwierdzenia "OK" czy coś takiego, wiem, że można enterem zatwierdzić :)
3. Dla wielu może być też nieczytelny fakt, że wybór widoku np. dniowy kastruje jakby funkcję wyznaczania dokładnych godzin mimo, że można je zmieniać (startuje z automatu od północy danego dnia). Domyślam się, że jest to związane z prezentacją wykresów - jeśli nie da się tego zrobić jak w mojej propozycji niżej (pokazywać wartość dla danego zakresu) mimo wizualizacji wykresów dniowo to może po prostu usunąć wtedy wybór godzin i minut (przy agregacji dniowej), wybór minut (przy agregacji godzinowej)?
Propozycja: Moim zdaniem lepiej by było by np w każdym z tych widoków nadal istniała możliwość tak dokładnego określenia czasu ale z jednoczesną prezentacją słupka wg wartości pozostałych w tym dniu. Np. 1 stycznia 2023, zużycie licznika (cały dzień) to 4kwh, ale przy ustawieniu zakresu od 1 stycznia 17.00 do 30 stycznia 00.00, przy agregacji dniowej, słupek z 1 stycznia mógłby pokazywać tylko pomiar od 17.00 do północy (np 2kw) :)

Tak czy owak kibicuję tym zmianom bardzo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”