Dlaczego nie działają widgety?

matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

Słuchajcie, takie jest zapytanie do autorów. Ostatnio naszło mnie żeby wywalić kilka widgetów na kolejny pulpit smartfona i niestety nie działają one jak trzeba bądź wcale. Widgety temperatury nie aktualizują się same a jedynie po kliknięciu w nie. Podwójne widgety włączania/wyłączania urządzenia nie pokazują aktualnego stanu. Niektóre widgety pokazują info że nie mam dostępu do internetu a to nieprawda.
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Spróbuj zmodyfikować "inne uprawnienia" aplikacji, znajdziesz je w informacjach o aplikacji.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

matrix0606 pisze: ndz kwie 02, 2023 10:21 am Słuchajcie, takie jest zapytanie do autorów. Ostatnio naszło mnie żeby wywalić kilka widgetów na kolejny pulpit smartfona i niestety nie działają one jak trzeba bądź wcale. Widgety temperatury nie aktualizują się same a jedynie po kliknięciu w nie. Podwójne widgety włączania/wyłączania urządzenia nie pokazują aktualnego stanu. Niektóre widgety pokazują info że nie mam dostępu do internetu a to nieprawda.
Na androidzie
Ustawienia -> Aplikacje -> Supla -> Bateria i ustaw nieograniczone

Co do odświeżania to widget temp odświeża się co 30 min jak chcesz szybciej to klikasz i pobiera pisał o tym już pzygmint w jednym poście. Poza tym widgety nie pokazują stanu urządzeń np że jest włączone bo też bodajże tłumaczone to było dreniwaniem baterii. Widget służy jako skrót do załączenia bądź wyłączenia urządzenia. Jedynym wskazaniem aktualnego stanu jest widget temp i wilgotnoaci
Załączniki
Screenshot_20230402_153318_Settings.jpg
Screenshot_20230402_153318_Settings.jpg (237.93 KiB) Przejrzano 1433 razy
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

matrix0606 pisze: ndz kwie 02, 2023 10:21 am Słuchajcie, takie jest zapytanie do autorów. Ostatnio naszło mnie żeby wywalić kilka widgetów na kolejny pulpit smartfona i niestety nie działają one jak trzeba bądź wcale. Widgety temperatury nie aktualizują się same a jedynie po kliknięciu w nie. Podwójne widgety włączania/wyłączania urządzenia nie pokazują aktualnego stanu. Niektóre widgety pokazują info że nie mam dostępu do internetu a to nieprawda.
Ja też często mam tak że raz działają a raz nie pomimo że wszelkie możliwe uprawnienia są na full, no i oczywiście najczęściej się to dzieje wtedy gdy chcesz się komuś pochwalić :mrgreen:
mipolansk
Posty: 211
Rejestracja: pt gru 11, 2020 8:40 pm

Jako autor, dorzucę kilka informacji :) . W aktualnej wersji działają jak należy, choć może nie być to w pełni oczekiwane działanie. Jeśli chodzi o stan, to tak jak wypowiadali się poprzednicy stan pokazują jedynie widżety z temperaturą i wilgotnością. Reszta działa na zasadzie "fire and forget", czyli próbują wykonać akcję i jedynie informują o tym czy to się powiodło. Odświeżanie też jest tematem skomplikowanym, ponieważ o tym kiedy ono nastąpi decyduje Android. My tylko instruujemy, że dobrze by było to zrobić co pół godziny, ale kiedy to się wykona decyduje system zgodnie z tym kiedy dostanie wolny slot na wykonywanie zadań (stąd możliwość kliknięcia, co i tak jest szybsze niż otwarcie aplikacji).
Jeśli chodzi o informacje o braku internetu to jest to ogólny komunikat, gdy nie uda się nawiązać połączenia z serwerem. Niekoniecznie musi to oznaczać, że całkowicie nie ma połączenia z internetem. Może faktycznie jest tu małe pole do poprawy.

Co do częstszego odświeżania i pokazywaniu stanu jest to temat na przyszłość, ale raczej nie będzie domyślny, tylko będzie dodatkową opcją, którą użytkownik sam będzie musiał włączyć, ponieważ będzie to wpływać na szybkość rozładowania baterii.

A jeśli chodzi o ustawienie nieograniczonego dostępu do baterii, to wydaje mi się, że nie ma to aktualnie wpływu na działanie widżetów. Jak pojawi się opcja częstszego odświeżania, to wtedy faktycznie takie ustawienie będzie coś zmieniać, ale przy aktualnej wersji raczej nie jest to konieczne.
matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

Dziękuję wszystkim za informację. Najzwyczajniej musiałem gdzie przegapić podane informacje stąd moje zapytanie właśnie w tym temacie.
Dziękuję jeszcze raz.
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

mipolansk pisze: ndz kwie 02, 2023 7:44 pm Jako autor, dorzucę kilka informacji :) . W aktualnej wersji działają jak należy, choć może nie być to w pełni oczekiwane działanie. Jeśli chodzi o stan, to tak jak wypowiadali się poprzednicy stan pokazują jedynie widżety z temperaturą i wilgotnością. Reszta działa na zasadzie "fire and forget", czyli próbują wykonać akcję i jedynie informują o tym czy to się powiodło. Odświeżanie też jest tematem skomplikowanym, ponieważ o tym kiedy ono nastąpi decyduje Android. My tylko instruujemy, że dobrze by było to zrobić co pół godziny, ale kiedy to się wykona decyduje system zgodnie z tym kiedy dostanie wolny slot na wykonywanie zadań (stąd możliwość kliknięcia, co i tak jest szybsze niż otwarcie aplikacji).
Jeśli chodzi o informacje o braku internetu to jest to ogólny komunikat, gdy nie uda się nawiązać połączenia z serwerem. Niekoniecznie musi to oznaczać, że całkowicie nie ma połączenia z internetem. Może faktycznie jest tu małe pole do poprawy.

Co do częstszego odświeżania i pokazywaniu stanu jest to temat na przyszłość, ale raczej nie będzie domyślny, tylko będzie dodatkową opcją, którą użytkownik sam będzie musiał włączyć, ponieważ będzie to wpływać na szybkość rozładowania baterii.

A jeśli chodzi o ustawienie nieograniczonego dostępu do baterii, to wydaje mi się, że nie ma to aktualnie wpływu na działanie widżetów. Jak pojawi się opcja częstszego odświeżania, to wtedy faktycznie takie ustawienie będzie coś zmieniać, ale przy aktualnej wersji raczej nie jest to konieczne.
Z tymi ustawieniami baterii ma wpływ gdyż jeśli załączyłem oszczędzanie baterii czyli spowolnienie procka itp to widżety nie działałają prawidłowo i wyrzucają komunikat o braku internetu a klikanie na widżet temp nic nie robi. Dopiero zaznaczenie tej opcji pomogło. Możliwe że UI Samsunga ma na to wplyw. Sprawdzałem to właśnie przed chwilą. Może telefony inne niż Samsung mają inaczej rozwiązane oszczędzanie baterii energii i to działa. U mnie bez nieograniczonej opcji widżety po prostu sobie są i tyle i nie spełniają funkcji/nie działają. Apka 23.03.01
mipolansk
Posty: 211
Rejestracja: pt gru 11, 2020 8:40 pm

Też mam Samsunga i nie zauważyłem takich problemów, a jaka wersja Androida? Może to z tym będzie jakoś powiązane.
Zobaczę, może uda się to jakoś ulepszyć.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

mipolansk pisze: pt kwie 14, 2023 8:20 am Też mam Samsunga i nie zauważyłem takich problemów, a jaka wersja Androida? Może to z tym będzie jakoś powiązane.
Zobaczę, może uda się to jakoś ulepszyć.
13 wersja zarówno na Samsung Galaxy s20+ jak i s20FE wersja one UI 5.1
matrix0606
Posty: 333
Rejestracja: wt lis 08, 2022 9:05 pm

Jeszcze dorzucę co dzisiaj zauważyłem.
Pomimo ustawień baterii w smartfonie dla Supli bez ograniczeń to wciąż jest tak, że raz działają widgety a raz nie.
Dodatkowo zauważyłem, że w przypadku widgetu pełnego otwarcia bramy widget działa poprawnie za pierwszym razem. Później już tylko wyświetla się informacja, że wykonano, ale brak akcji. Wprost z aplikacji działa raz za razem.
Ciekawostka, widget otwarcia furtki działa raz za razem (tu akurat wykorzystywany do otwarcia połowy bram, tzw opcja furtki)
Dla otwarcia bram jest gdzieś jakiś interwał korzystania ustawiony?
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”