Mesh i "Czas pracy" urządzeń

mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

viewtopic.php?t=11291&start=40

Znalazłem temat gdzie z orbi też już ktoś miał problemy. Więc najwyraźniej problem istnieje, najwyraźniej w sprzęcie. Chyba wyodrebnie IoT na guesta, choć wolałbym tego nie robić, pytanie czemu na guest jest ok a jak jest wszystko w jednej podstawowej sieci wifi to są problemy.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

No i jeszcze pytanie za 100 pkt bo mam 2 gniazdka sp111.i sonoff, nie zauważyłem zrywania połączeń,.tylko oryginalne moduły.
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

mdi87 pisze: pn lut 27, 2023 10:16 pm Wcześniej korzystałem z tp linka, to to w ogóle był dramat.
Coś konkretniej? Nie mialem żadnych problemów z ~30 suplami na Deco tplinka.
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Deco a deco jest różnica, kwastia jeszcze jak to jest połączone. Ja używałem one mesh od tp linka co tak naprawdę nie było meshem tylko extendery do routera. Połączenie zrywało bardzo czesto, ogólnie na paczatku nie przywiązywałem do tego uwagi, harmonogramy się raczej wykonywały, zerwanie musi być akurat w momencie kiedy się wykonuje harmonogram żeby się nie wykonał. W międzyczasie testowałem też deco m4 satelita bezprzewodowo nie dawała rady jednej kamerze gdy orbi daje radę 3. Jeśli masz jakieś deco seri x to może i to chodzi dobrze ale mało też nie kosztuje no i ja po tym jak przejrzałem jak działa top mash grosza bym za to nie dał, oczywiście w tej chwili bo kiedyś sam tego używałem, przychodzi moment kiedy potrzebujesz troche lepszego sprzętu, no i każdy internet w domu zbudowany powinien być po kablu są tylko 2 powody, taniej i lepiej, ja takiej możliwości nie miałem więc wybrałem orbi sprzęt leciwy no ale i jak widać jakieś wady ma po 18 godzinach pracy 2 moduły zostały zrestartowane.
przygod
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:31 am

mdi87 pisze: czw mar 02, 2023 2:42 pm Deco a deco jest różnica, kwastia jeszcze jak to jest połączone. Ja używałem one mesh od tp linka co tak naprawdę nie było meshem tylko extendery do routera. Połączenie zrywało bardzo czesto, ogólnie na paczatku nie przywiązywałem do tego uwagi, harmonogramy się raczej wykonywały, zerwanie musi być akurat w momencie kiedy się wykonuje harmonogram żeby się nie wykonał. W międzyczasie testowałem też deco m4 satelita bezprzewodowo nie dawała rady jednej kamerze gdy orbi daje radę 3. Jeśli masz jakieś deco seri x to może i to chodzi dobrze ale mało też nie kosztuje no i ja po tym jak przejrzałem jak działa top mash grosza bym za to nie dał, oczywiście w tej chwili bo kiedyś sam tego używałem, przychodzi moment kiedy potrzebujesz troche lepszego sprzętu, no i każdy internet w domu zbudowany powinien być po kablu są tylko 2 powody, taniej i lepiej, ja takiej możliwości nie miałem więc wybrałem orbi sprzęt leciwy no ale i jak widać jakieś wady ma po 18 godzinach pracy 2 moduły zostały zrestartowane.
No widzisz, być może w takim razie miałeś coś nieszczęśliwie skonfigurowane. W moim przypadku jest to właśnie 3x Deco M4 + heavy users (jakies tv, konsola, pc) po kablu. Kamery chodzą bez problemu.
Być może w Twoim przypadku jak jakiś moduł był na granicy dwóch zasięgów i warto by było dla niego po prostu zaznaczyć preferowany punkt dostępowy (moduły supli i tak zazwyczaj są nieruchome)?
Apropo harmonogramów. Próbowałeś używać opcji "Powtórz gdy niewykonane" ?
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Nie da się zbudować sieci żeby każdy moduł miał dostęp do jednego ap. U mnie wiele modułów jest w zasięgu dwóch a nawet 3 AP. Jeśli chodzi o przydzielanie urzedzeń do ap to podobno właśnie jest coś takiego w deco a w moim orbi nic takiego nie znalazłem. No i jeśli moduły mają co najmniej 40% zasięgu tak jak u mnie to niczego bym to się nie czepiał że jest na granicy zasięgu. Dajmy na to że do jednego ap ma 45 % a do drugiej 50% więc to nic nie zmienia powinno połączyć się raz i tyle a to wygląda tak że system jakby wyrzucał i łączył ponownie, ustawienia fabryczne, nic dalej to samo, ustawienia przewaliłem kilkanaście razy. Dziś jeden z modułow wywalony 13.46 pozniej 14.42 i 16.17 od tej pory chodzi. Sprawdziłem to w dzienniku zdażeń, ubogi ale coś można wyczytać. Wygląda na to że łączył się tylko do jednej satelity ale tego też pewny nie jestem. Jeszcze trochę poobserwuję i wywalę całą suplę na odrębną sieć. Wygląda też na to że to problem oficjalnej supli jak pisałem wyżej choć tego jeszcze nie jestem pewien.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Kto przebije. :lol: Jeszcze o supli nikt nie myślał a mi już czas liczyło.
Załączniki
Screenshot_20230304-112058_SUPLA.jpg
Screenshot_20230304-112058_SUPLA.jpg (317.17 KiB) Przejrzano 155 razy
https://pietras-81.aqi.eco/
mdi87
Posty: 487
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Haha dobre :D , dla informacji dodam, że u mnie przeniesiona supla na odrębne wifi i jest ok, czyli coś się krzaczy z innymi urządzeniami.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Pietras81 pisze: sob mar 04, 2023 12:54 pm Kto przebije. :lol: ....
Ja :lol:
IMG_20230305_114902.jpg
IMG_20230305_114902.jpg (113.63 KiB) Przejrzano 122 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ten czas pracy, to jakieś błędy, tak?
Na jakich modułach to się stało?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”