[TUTORIAL] SUPLA-DOCKER z użyciem Docker-Compose + CloudFlare + Proxy

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja do maili używam serwisu zoho gdzie mam podpięta armowa domenę z eu.org. Działa to super.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klimasstudio pisze: ndz kwie 02, 2023 10:16 am Ja do maili używam serwisu zoho gdzie mam podpięta armowa domenę z eu.org. Działa to super.
Zoho ma chyba jeden poważny minus, bezpłatnie masz tylko webmail, nie podepniesz np. IMAP
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

No możesz ich apki uzywac. Coś za coś wsumie. IMAP w opcji płatnej. Można dać powiadomienie na innego maila o mailu chyba.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Nie ważne jednak, miałem źle przekierowany adres, w międzyczasie zmieniałem adresację na routerze i jednego pola nie zmieniłem.
Wykonałem wszystko według instrukcji. Musiałem na nowo postawić suplę. Miałem już u siebie domenę EU.ORG, razem z proxy i poprawnie przekierowanymi portami, ale certyfikaty generowałem w proxy i tak przez ponad rok używałem Supli w tej konfiguracji. Teraz chciałem w opcji łatwiejszej, ale tym razem z cloudflare. Niestety przy ładowaniu strony mam kod 522 i planszę CloudFlare.

Co zrobiłem:
1. Wywaliłem dotychczasowe DNS z DNSPod
2. Utworzyłem DNS w cloudns.net
3. Wpisałem DNS z cloudns.net do nameserver w EU.ORG
4. Na koncie Cloudflare utworzyłem DNS i wpisy A dla subdomen i domeny.
5. Wpisałem DNS z Cloudflare do nameserver w EU.ORG (usunąłem Zone z clouDNS)
6. Wygenerowałem klucze certyfikatu i zapisałem do pliku.
7. Instalacja Proxy przez portainer
8. Instalacja Supla przez portainer (u mnie również unhealthy na RPi4)
9. W Proxy dodałem certyfikaty (custom jak na zrzucie ekranu)
10. Dodałem hosty dla Supli i paru innych usług z RPi, wszystkie z zaimportowanym wcześniej certyfikatem.

Niestety żadna z usług dodanych w proxy nie działa. Pojawia się wcześniej wspomniana strona CloudFlare z kodem 522.

Jak próbuję wygenerować klucz z Let's Encrypt w Proxy to mam "Communication with the API failed, is NPM running correctly?". Coś chyba nie do końca CloudFlare ogarnia.

Edycja:
Podpiąłem ClouDNS pod domenę ponownie i chciałem sprawdzić czy pójdzie na kluczu z Let's Encrypt, ale niestety nie mogę go wygenerować. Chyba proxy coś nie działa poprawnie lub coś go blokuje, do tej pory nie było problemu przekierowanie adresu zewnętrznego na porty 80,443 wystarczały.
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Jeszcze został jeden problem, apka w telefonie nie łączy się. Jest cały czas łączenie i nic dalej. Porty są przekierowane poprawnie.

Edycja: Tymczasowo wyłączyłem Cloudflare i przestawiłem domenę na dnsy ClouDNS. Aplikacja łączy się normalnie, więc nie jest to wina przekierowań portów. Które ustawienie w Cloudflare może blokować dostęp?
Edycja: Rozwiązane, musiałem przełączyć w Cloudflare tryb SSL/TLS na Full(Strict) lub Full.
Mam jednak inny problem teraz ERR_TOO_MANY_REDIRECTS.
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Przeczytałem w innym temacie, że cloudflare nie obsługuje portu 2016. W takim razie nie widzę za bardzo sensu używania go do Supli dla ich zabezpieczeń. Tryb DNS only tylko działa. Z unhealthy też niestety sobie nie poradziłem. Na razie zostawiam temat.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

karnasw pisze: sob kwie 08, 2023 5:47 pm Z unhealthy też niestety sobie nie poradziłem. Na razie zostawiam temat.
Z rozwiązaniem problemu unhealthy chyba trzeba poczekać za @pzygmunt i @fracz.
Może z kolejną aktualizacją Supla cloud to naprawią.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

edm pisze: ndz kwie 09, 2023 6:15 am
karnasw pisze: sob kwie 08, 2023 5:47 pm Z unhealthy też niestety sobie nie poradziłem. Na razie zostawiam temat.
Z rozwiązaniem problemu unhealthy chyba trzeba poczekać za @pzygmunt i @fracz.
Może z kolejną aktualizacją Supla cloud to naprawią.
Unhealthy dzieje się tylko z aktualną na chwilę obecną wersją. Ja używam mariadb do bazy danych zamiast apache. Też mnie się wydaje że coś powoduje z ostatniej aktualizacji SUPLI.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
rohen
Posty: 77
Rejestracja: pn lut 01, 2021 12:57 pm

Supla Cloud udało się odpalić w tunelowaniu Zero trust cloudflare.
Wykorzystuje do tego tunelowanie dostepne w HA https://github.com/brenner-tobias/addon ... stallation
Natomiast jest problem z aplikacją?
Czy komuś udało się tunelowanie aplikacji na porcie 2015/2016?
Jeśli tak, okazałoby się, że serwer nie potrzebuje już publicznego ip :P
karnasw
Posty: 187
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

rohen pisze: wt maja 09, 2023 11:51 am Supla Cloud udało się odpalić w tunelowaniu Zero trust cloudflare.
Wykorzystuje do tego tunelowanie dostepne w HA https://github.com/brenner-tobias/addon ... stallation
Natomiast jest problem z aplikacją?
Czy komuś udało się tunelowanie aplikacji na porcie 2015/2016?
Jeśli tak, okazałoby się, że serwer nie potrzebuje już publicznego ip :P
Niestety raczej się nie da, CloudFlare ma ograniczoną ilość portów dla Proxy i pewnie też Tunelowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”