Sonoff mini problem z zasilaniem

Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Mam problem z sonoff mini, który podłączony jest do łącznika światła.
Wszystko działa tzn. Supla w aplikacji widzi sterownik, można włączać i wyłączać, działają wyzwalacze akcji.
Działa też łącznik fizyczny Berker. Podłączone wszystko zgodnie z instrukcją. Wszystko wspaniale.
Ale ... kiedy tylko wyłączę bezpiecznik, albo nie ma prądu, to po ponownym włączeniu sonoff nie przekazuje prądu na łącznik i nie można włączyć światła. Nie widać też w aplikacji. Sprawdzając napięcie nagle pojawia się a to na N in, a to na N Out. Rozłączając zasilanie L in i ponowne włączenie do sterownika przy włączonym bezpieczniku wszystko wraca do normy. Działa elegancko. Chowam, w puszcze, działa pięknie, aż nagle wyłączają prąd i od początku znów to samo. Nie jest to mój pierwszy sonoff, i poprzednie działają bez zakłóceń. Kupowałem od tego samego sprzedawcy. Mam problem z dwoma tymi sterownikami. Nie wiem co może być przyczyną.
Może ktoś ma jakieś pomysły
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2023 6:48 pm przez Rysiek_tbs, łącznie zmieniany 1 raz.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

A probowales wgrac nowy soft lub jakiś inny niż z qui może od lukfud
https://pietras-81.aqi.eco/
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Kupiłem już z wgranym softem. Kilka wcześniejszych od tego samego sprzedawcy jak pisałem działa bez problemu.
Co do wgrania samodzielnego to nie mój poziom :-)
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sprawdz czy na przewodach nie masz zamienionej fazy z zerem.
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Na kablach wszystko jest OK. Podłączone też prawidłowo, bo przez cały czas działa do momentu wyłączenia i ponownego załączenia bezpiecznika.
Gdyby były zamienione fazy to chyba by nie działało?
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Rysiek_tbs pisze: sob lut 04, 2023 6:45 pm Na kablach wszystko jest OK. Podłączone też prawidłowo, bo przez cały czas działa do momentu wyłączenia i ponownego załączenia bezpiecznika.
Gdyby były zamienione fazy to chyba by nie działało?
Proponuję jednak sprawdzić jeżeli chcesz rozwiązać problem. Zakładając że jest ok zamiast sprawdzając ciężko będzie znaleźć przyczynę. ;)
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Chcę rozwiązać problem, ale tak jak pisałem podłączając sterownik sprawdzałem jak wchodzi zasilanie, dzisiaj też wyciągałem z puszki sterownik i jeszcze raz sprawdzałem poprawność podłączenia. Podłączone wszystko prawidłowo zgodnie ze schematem Sonoff.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Jaki soft masz wgrany? Po powrocie zasilania sonoff działa lokalnie (przełącza stan przekaźnika) czy jest totalnie martwy ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Rysiek_tbs
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 31, 2022 5:52 pm

Jest totalnie martwy.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Sonoff nie jest w stanie wewnętrznie zmienić L z N, masz coś naknocone w instalacji. Czy czasem kolega nie ma łącznika z podświetlaniem?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”