Automatyczna aktualizacja modułu

local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Rozumiem jak to działa. Wczoraj zaktualizowałem soft na jednym z modułów wszystko działa. Dziś chciałem zaktualizować kolejne ale otrzymuję komunikat (v5.8.0) Brak aktualizacji lub Błąd aktualizacji.
Chodź soft został już wygenerowany wczoraj. Dopiero aktualizacja linkiem przechodzi poprawnie.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

local pisze: sob sty 14, 2023 12:45 pm Rozumiem jak to działa. Wczoraj zaktualizowałem soft na jednym z modułów wszystko działa. Dziś chciałem zaktualizować kolejne ale otrzymuję komunikat (v5.8.0) Brak aktualizacji lub Błąd aktualizacji.
Chodź soft został już wygenerowany wczoraj. Dopiero aktualizacja linkiem przechodzi poprawnie.
Tam może być jeszcze stare wywołanie binarki, które uległo zmianie. Przywróciłem je ponownie na jakiś czas.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ludkowie oczywiście od razu zaczynają kombinować :)

Od razu rozwiewam wątpliwości:
Jednoczesne użycie opcji type i ver w połączeniu z firmware nie pobierze wam określonej wersji firmware a tylko najnowszą dostępną...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

local pisze: sob sty 14, 2023 12:45 pm Rozumiem jak to działa. Wczoraj zaktualizowałem soft na jednym z modułów wszystko działa. Dziś chciałem zaktualizować kolejne ale otrzymuję komunikat (v5.8.0) Brak aktualizacji lub Błąd aktualizacji.
Chodź soft został już wygenerowany wczoraj. Dopiero aktualizacja linkiem przechodzi poprawnie.
W najnowszej wersji już nie powinno być tego problemu
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Dodałem dzisiaj kolejne usprawnienie, a dotyczy ono modułów 1MB - od teraz możecie je również aktualizować automatycznie.

Jeszcze nie jest to wrzucone produkcyjnie ale można to już testować.
1. Generujecie soft https://gui-generic-builder.supla.io/test.php dla urządzenia 1MB będzie on w wersji 5.8.11
2. Następnie klikacie "Aktualizuj automatycznie"
3. Aktualizacja trwa od 1 do 2 min, po jej zakończeniu powinna załadować się strona główna z wersją niższą 5.8.10, bo wersja pobiera się z produkcyjnego buildera.
4. Jeżeli z jakiegoś powodu nie zaktualizuje się moduł, powinna zacząć rozgłaszać się sieć do które będzie można się podłączyć aby wgrać ręcznie plik. Ale można również zrestartować urządzenie aby ponowić próbę.

Przy tej funkcjonalności proszę o większe testy na różnych urządzeniach.
https://gui-generic-builder.supla.io/
bokk
Posty: 91
Rejestracja: pt mar 01, 2019 4:26 am

Kilka testów na:

Wemos D1 Mini - 1mb, przekaźnik
Sonoff SV - 1mb, przekaźnik, przycisk, krancówka
Sonoff S26 - 1mb, przekaźnik, przycisk
GOSUND SP111 - 1mb, przekaźnik, przycisk, licznik energii
Sonoff Dual R2 - 1mb, przekaźnik, przycisk
Sonoff Mini - 1mb, przekaźnik, przycisk
Sonoff Basic R2 - 1mb, przekaźnik, przycisk, sensor DS18B20

Na wszystkich modułach po ręcznym wgraniu wygenerowanego softu 5.8.11 i uruchomieniu automatycznej aktualizacji komunikat - Zostanie wygenerowana nowa wersja. Spróbuj ponownie na chwilę. Po odczekaniu chwili, u mnie ponad 3 minuty nadal widoczna wersja softu 5.8.11. Ponownie uruchamiam automatyczną aktualizację komunikat - aktualizacja zakończona, restart i pojawia się właściwa wersja softu 5.8.10.
U mnie wszyskto działa prawidłowo.
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

U mnie na Gosund SP111 niestety nie działa, po kliknięciu na aktualizuj pojawił się komunikat o generowaniu firmware i konieczności spróbowania za chwilę. Po kilku minutach pojawią się komunikat "Błąd aktualizacji."
Próbowałem również kliknąć pobierz ale niestety nie pobiera.
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

U mnie SP111 jeżeli jest dodane AT , warunkowanie to nie chce go zaktualizować .Natomiast jak zostanie wygenerowany soft z podstawowymi ustawienia z listy płytek dedykowanych . Aktualizacja przebiega pomylenie według schematu . Może to jest związane z Free Mem: 18.15KB ,jeśli jest ponad 20 to przeszło bez problemu .
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

No to ja dopiszę w których u mnie bez problemu poszła aktualizacja z 1M pamięcią a miałem pod ręką
gniazdo neo coolcam
gniazdo Hyker z licznikiem
gniazdo DGM z licznikiem
kilka Touchy ale w jednym mimo dwóch prób nie udało się wrócić do softu 5.8.10 pojawiało się okno do ręcznej aktualizacji
tu przekaźnik przycisk wyzwalacz akcji push
moduły do sterowania taśmą LED Hyker i inne podobne
i tu przycisk z rgbw
Pozdrawiam
Wojtek
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Yepestis pisze: ndz sty 15, 2023 10:25 am U mnie na Gosund SP111 niestety nie działa, po kliknięciu na aktualizuj pojawił się komunikat o generowaniu firmware i konieczności spróbowania za chwilę. Po kilku minutach pojawią się komunikat "Błąd aktualizacji."
Próbowałem również kliknąć pobierz ale niestety nie pobiera.
Weź zobacz na wersji v5.8.12

Jeszcze była poprawka po stronie uploadera ale to czeka na wrzutkę @Goral64 - daj znać jak wrzucisz :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”