Integracja Huawei Sun2000 z SUPLA

Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Czy ktoś z was ma zintegrowany wyżej wymieniony falownik?
Fajnie było by mieć wszystkie dane w supli.
Chodź jestem zielony rozejrzałem się trochę i chyba będzie potrzebne coś co te dane z falownika przechwyci np Rpi.
Tego nie mam więc w grę wchodzą koszty.
Że nie wspomnę o zintegrowaniu tego do kupy.

Czy najprostrzym rozwiązaniem dla mnie nie będzie złożenie licznika diy opartego o 3 sztuki

30,95 zł 12%OFF | 2022 nowy PZEM-004T 3.0 wersja moduł komunikacyjny TTL modbus-rtu AC jednofazowy 100A
https://a.aliexpress.com/_uZUXDO

Resztę elektroniki mam więc koszty zamknę w 100zl i upchne do skrzynki AC przy falowniku.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

bulek68 pisze: śr lut 16, 2022 5:02 pm Czy ktoś z was ma zintegrowany wyżej wymieniony falownik?
Fajnie było by mieć wszystkie dane w supli.
Chodź jestem zielony rozejrzałem się trochę i chyba będzie potrzebne coś co te dane z falownika przechwyci np Rpi.
Tego nie mam więc w grę wchodzą koszty.
Że nie wspomnę o zintegrowaniu tego do kupy.

Czy najprostrzym rozwiązaniem dla mnie nie będzie złożenie licznika diy opartego o 3 sztuki

30,95 zł 12%OFF | 2022 nowy PZEM-004T 3.0 wersja moduł komunikacyjny TTL modbus-rtu AC jednofazowy 100A
https://a.aliexpress.com/_uZUXDO

Resztę elektroniki mam więc koszty zamknę w 100zl i upchne do skrzynki AC przy falowniku.
Jestem przekonany ze wystarczy jakieś esp, tak przynajmniej jest realizowane dla froniusa . Musi tylko znaleść jakiś fachowiec który to ogarnie
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

shimano73 pisze: śr lut 16, 2022 5:23 pm Jestem przekonany ze wystarczy jakieś esp, tak przynajmniej jest realizowane dla froniusa . Musi tylko znaleść jakiś fachowiec który to ogarnie
No to jestem w czarnej d... bo ja nie mam zielonego pojęcia na ten temat.
Może ktoś pomoże?
Jeśli nie, od biedy pójdę na skróty jak wyżej.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Czy ktoś może ruszył temat falownika z tematu?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
piksiak
Posty: 118
Rejestracja: wt gru 22, 2020 7:54 am
Lokalizacja: Siedlce (Chęciny)

Z HA działa integracja i pokazuje jakieś tam dane.
--- Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ---
nowyalfik
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 14, 2022 9:17 pm

tez mnie interesuje podłączenie licznika DTSU666-H pod suple , zmontowałem układ podpiąłem pod licznik i nie wyświetla żadnych danych
Awatar użytkownika
rokoshewsky
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 12, 2022 11:09 pm

Odbieram wszystkie dane (40 parametrow) z SUN2000 przez Modbus i wrzucam do bazy danych na SQL'u do dalszej obrobki i analiz.
nowyalfik
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 14, 2022 9:17 pm

rokoshewsky pisze: pn maja 08, 2023 8:18 pm Odbieram wszystkie dane (40 parametrow) z SUN2000 przez Modbus i wrzucam do bazy danych na SQL'u do dalszej obrobki i analiz.
pochwalisz się jak to zrobiłeś i jakie urządzenia użyłeś?
Awatar użytkownika
rokoshewsky
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 12, 2022 11:09 pm

Jasne, pozbieram to razem do formy umozliwiajacej prezentacje i podziele sie informacjami.
W skrocje: komunikacja jest mozliwa za pomoca Modbus po RS485 oraz Modbus po TCP (w nowszej wersji softu).
Przetestowalem oba interfejsy i Modbus po RS 485 wydaje sie nie byc najlepszym rozwiazaniem zatem pozostalem przy komunikacji po TCP ale wymaga to podlaczenia falownika kablem przez UTP (WiFi dongle ma wbudowany tez interfejs UTP i przelacza sie na nego po podlaczeniu do switcha). Ponadto w przedziwny sposob zmiana predkosci na interfejscie RS485 z 9600 na 4800 zaburza komunikacje do cloud po TCP (?)
Reasumujac czytam wszystkie dostepne parametry za pomoca skryptu w Linuxie i wrzucam do MySQL co 1 min.
Stworzylem to rozwiazanie z potrzeby sterowania innymi urzadzeniami w zaleznosci od tego co odbieram z falownika.
enclude
Posty: 31
Rejestracja: sob sie 08, 2020 7:45 pm

rokoshewsky pisze: sob maja 13, 2023 8:31 am Jasne, pozbieram to razem do formy umozliwiajacej prezentacje i podziele sie informacjami.
W skrocje: komunikacja jest mozliwa za pomoca Modbus po RS485 oraz Modbus po TCP (w nowszej wersji softu).
Przetestowalem oba interfejsy i Modbus po RS 485 wydaje sie nie byc najlepszym rozwiazaniem zatem pozostalem przy komunikacji po TCP ale wymaga to podlaczenia falownika kablem przez UTP (WiFi dongle ma wbudowany tez interfejs UTP i przelacza sie na nego po podlaczeniu do switcha). Ponadto w przedziwny sposob zmiana predkosci na interfejscie RS485 z 9600 na 4800 zaburza komunikacje do cloud po TCP (?)
Reasumujac czytam wszystkie dostepne parametry za pomoca skryptu w Linuxie i wrzucam do MySQL co 1 min.
Stworzylem to rozwiazanie z potrzeby sterowania innymi urzadzeniami w zaleznosci od tego co odbieram z falownika.
Możesz się podzielić skyrptem do wyciągania danych z modbus via TCP? Niestety to co znalazłem w sieci nie podaje kompletu informacji (np. brak faz B, C, mocy z magazynu). Resztę sobie ogarnę :)
Supla 💚
20 x Loratap @lukfud, 1 x SBW-02, 2 x MEW-01, 1 x SRW-01, 1 x ROW-02
SVD (+Z2M): 6 x ds18b20, 1 x E1603, 14 x LED1836G9, 5 x LED1935C3, 3 x SONOFF ZBMINI, 3 x TS0002, 2 x SONOFF SNZB-02
SD-Linux: Przeróbka MEW-01
Integracja z pompą ciepła NIBE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”