Sonoff basic RF R2 Power V1.0 nie łączy się z siecią wifi gdy zasilany jest z własnego zasilacza

Czajusek
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:44 pm

Cześć,

Płytka: Sonoff basic RF R2 Power V1.0

Soft:
# Multiboard by Espablo
Supla for ESP8266
Firmware v2.7.2

Pacjent nie może się połączyć z serwerem supli gdy dostaje zasilanie 230v na wejscie płytk(z własnego zasilacza) zielona dioda miga i na tym się kończy. Ostatni status Registered and Ready, wiec błąd konfiguracji nie wchodzi w grę.
Sprawdzałem napięcie na pinach 3v3 i GND gniazda programowania i wynosi 3.32V.

Jeżeli płytka jest zasilana z programatora przez gniazdo programowania (podłączone piny 3v3 i GND) łączy się z serwerem supli po ok 2 sekundach, więc tutaj również wykluczamy błąd błędnych danych konfiguracyjnych.

Płytka wcześniej działała, wydaje mi się, że problem pojawił się gdy zmieniłem button1_type: na monostable. Próbowałem potem wrócić do standardowych ustawień poprzez fleszowanie plikiem blank_1MB.bin i ponowne wgranie multiboarda z domyślnymi ustawieniami jednak to nie pomogło.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?
Załączniki
ostatni status
ostatni status
settings2.png (10.71 KiB) Przejrzano 1729 razy
konfiguracja
konfiguracja
settings1.PNG (16.78 KiB) Przejrzano 1729 razy
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Miałem też kilka razy podobny problem, z różnymi płytkami - raz nawet z basicem - niestety moim zdaniem to specyficzne uszkodzenie modułu - jeżeli masz inny egzemplarz to wgraj identyczny soft i porównaj efekty. Przeważnie przy lutowaniu np. pinów sprzętem bez zabezpieczenia ESD lub dotyku naelektryzowanym palcem , narzędziem z dochodzi do takich "felerów" .Co ciekawe taki "uszkodzony" moduł z pewnymi softami może nawet funkcjonować w miarę normalnie. Nawet pokusiłem się celem eksperymentu na wymianę w tym basicu samego układu ESP8266 i problem zniknął, więc na pewno tu chodzi o jakieś uszkodzenie układu.
Czajusek
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:44 pm

Miałem podejrzenie, że może to być wina sprzętowa. Twoja odpowiedź to potwierdza. W ramach eksperymentu spróbuję wrzucić jakiś inny soft, może ruszy.
Dzięki za odpowiedź.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Maniek913 pisze: wt kwie 07, 2020 6:11 pm ...
Nawet pokusiłem się celem eksperymentu na wymianę w tym basicu samego układu ESP8266 i problem zniknął, więc na pewno tu chodzi o jakieś uszkodzenie układu.
Gratuluję zdolności manualnych i dobrego sprzętu. Sam nie podjąłbym się takiej operacji.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Zybi pisze: wt kwie 07, 2020 6:39 pm
Maniek913 pisze: wt kwie 07, 2020 6:11 pm ...
Nawet pokusiłem się celem eksperymentu na wymianę w tym basicu samego układu ESP8266 i problem zniknął, więc na pewno tu chodzi o jakieś uszkodzenie układu.
Gratuluję zdolności manualnych i dobrego sprzętu. Sam nie podjąłbym się takiej operacji.
Nie jest to specjalnie trudne, zresztą nie miałem nic do stracenia :D - sonofy na szczęście są lutowane spoiwem z ołowiem - hot air, 350stopni, kilka sekund i gotowe. Największa trudność to pozycjonowanie nowego układu.
Czajusek
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:44 pm

Panowie, gdy już przymierzałem się do odcięcia części płytki z zasilaniem i przerobienia jej na termometr zasilany 3,3v ze złącza do programowania, zauważyłem zimny lut na kondensatorze - poprawiłem i płytka zaczęła działać. :D
Załączniki
zimny_lut.jpg
zimny_lut.jpg (988.88 KiB) Przejrzano 1682 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”