Podłączenie Row04m do brokera MQTT

tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Witam
Walczę z tym połączenie3m i nie mogę sobie poradzić. MQTT Explorer podłącza się do brokera, widzę urządzenia które mam podłączone do Supli, więc zakładam że sieć działa i z tej strony nie mam problemów. Zatem robię coś nie tak po stronie konfiguracyjnej na Row04. Po włączeniu protokołu MQTT wpisałem:
Server: mqtt32.supla.org
Port: 8883
TLS i Auth: YES
Username i Password z Clouda Supli (integracje/broker mqtt).
Topic prefix: Row04
QoS: 0
Retain: Yes
Pool publication... : 0

Row04 nie chce się połączyć do brokera. LAST STATE: Connecting to MQTT Broker.
Firmware 2.8.53
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli używasz brokera z serwera Supli, to urządzenia Supli podłączasz normalnie do serwera Supli, a nie do mqtt.

Ten tryb mqtt na urządzeniu jest, gdybyś nie chciał korzystać z serwerów Supli, tylko podłączyć urządzenie do własnego brokera
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Po zmianie adresu na svr32.supla.org nadal nie ma połączenia.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

tprzemko pisze: pn lis 21, 2022 7:42 am Po zmianie adresu na svr32.supla.org nadal nie ma połączenia.
No i nie może być połączenia. Protokół MQTT w urządzeniach ZAMELa służy do połączenia z własną (użytkownika) instancją serwera MQTT.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jak chcesz korzystać z Suplowego brokera to w ustawieniach ROW-04 wybierasz protokół "Supla".
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Widzę stany w Mqtt Explorerze i w Node Red podglądam. Czy z poziomu Mqtt Explorera w mogę zmienić stan wyjścia w Row04? Dokopałem się do informacji pzygmunt-a, jak zmienić stan wyjścia, poprzez "execute_action", na razie bez spodziewanego efektu
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz przez execute_action. Coś robisz źle.
tprzemko
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:01 pm

pzygmunt pisze: pn lis 21, 2022 8:45 pm Coś robisz źle.
Oczywiście, problem leży po stronie ludzkiej :lol: . Temat ogarnięty, jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
priver
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:52 pm

Czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie był problem? Walczę z integracją ROW-02 do HomeBridge przez lokalną komunikację MQTT. ROW publikuje statystyki i swój status, a nawet wysyła informacje na kanał auto konfiguracji homeassistant.
Niestety ustawienie "true" w temacie "PREFIX/supla/devices/zamel-row-02-XXXXXX/channels/Y/set/on" nie powoduje załączenia urządzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”