[tutorial] RPiZeroW + odczyt z LYWSD03MMC przez BLE + Supla-Device

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprawię to, aby supla-device nie generawała takiego obciążenia.
Tam w zasadzie program się kręciu w kółko czekając aż trochę czasu upłynie. Jest to nastawione bardziej na pracę na mikrokontrolerach, niż na Linuxie i stąd pewnie to bezsensowne obciążenie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

klew pisze: pn mar 27, 2023 9:56 am Poprawię to, aby supla-device nie generawała takiego obciążenia.
Tam w zasadzie program się kręciu w kółko czekając aż trochę czasu upłynie. Jest to nastawione bardziej na pracę na mikrokontrolerach, niż na Linuxie i stąd pewnie to bezsensowne obciążenie.
To jak to przy okazji ogarniesz to prośba ew jakie komendy potem wpisać żeby zaktualizować aktualna bibliotekę :-)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myxhir pisze: pn mar 27, 2023 10:32 am
klew pisze: pn mar 27, 2023 9:56 am Poprawię to, aby supla-device nie generawała takiego obciążenia.
Tam w zasadzie program się kręciu w kółko czekając aż trochę czasu upłynie. Jest to nastawione bardziej na pracę na mikrokontrolerach, niż na Linuxie i stąd pewnie to bezsensowne obciążenie.
To jak to przy okazji ogarniesz to prośba ew jakie komendy potem wpisać żeby zaktualizować aktualna bibliotekę :-)
viewtopic.php?p=136184#p136184
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

U mnie sprawdzają się takie komendy:

Kod: Zaznacz cały

export SUPLA_DEVICE_PATH=~/supla-device
cd supla-device/extras/examples/linux
git pull
cd build
cmake ..
make
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Rozwiązałem problem grzania ^^ teraz temp w okolicy 31 - 34 stopni natomiast nie wiem czemu ale nie dało rady podłączyć wiatraczka pod złącza gpio bo na 3.3 v wiatrak się nie kręcił a złącz 5V nie dają napięcia oO a nie zawierałem ich jak coś to polecam tą obudowę całą z aluminium i fajnie oddaje cieplo
Załączniki
20230331_184908.jpg
20230331_184908.jpg (2.13 MiB) Przejrzano 470 razy
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Panie skrypt Rewelacja samo się robi wszystko 😁Oczywiście trochę niepokoju było czy potrzebnie to ruszaszć jak działa. Tak to można se działać w Linuksie 😉.

Jak by komuś się chciało podpowiedzieć co dopisać by pokazywało temperature raspberry pi - to tak na marginesie.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

LukiSpajder pisze: sob kwie 01, 2023 7:49 pm Panie skrypt Rewelacja samo się robi wszystko 😁Oczywiście trochę niepokoju było czy potrzebnie to ruszaszć jak działa. Tak to można se działać w Linuksie 😉.

Jak by komuś się chciało podpowiedzieć co dopisać by pokazywało temperature raspberry pi - to tak na marginesie.
w lini polecen wpisujesz

Kod: Zaznacz cały

crontab -e
a w nim dodajesz tą linie jeśli chcesz czytać rzadziej to zmieniasz */1 na np */3 i masz czytanie co 3 min - mój użytkownik to pi jeśli masz innego to ścieżka będzie inna

Kod: Zaznacz cały

*/1 * * * * vcgencmd measure_temp | egrep -o [0-9][0-9].[0-9] > /home/pi/rpi-state/rpi-temp.txt
oczywiście wcześniej warto stworzyć sobie katalog do zapisu

Kod: Zaznacz cały

mkdir rpi-state
wewnątrz tworzysz sobie plik

Kod: Zaznacz cały

nano rpi-state.txt
a potrem w pliku yamla od SD

Kod: Zaznacz cały

sudo nano /etc/supla-device.yaml
dajesz ten kanał

Kod: Zaznacz cały

#RPI - Temperatura
  - type: ThermometerParsed
    source:
      type: File
      file: "/home/pi/rpi-state/rpi-temp.txt"
      expiration_time_sec: 260
    parser:
      type: Simple
      refresh_time_ms: 5000
    temperature: 0
    multiplier_temp: 1
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Dziękuje Bardzo za pomoc. Działa idealnie. Musze zamówić tą obudowę aluminiową bo temperatura 44 stopnie.
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

LukiSpajder pisze: ndz kwie 02, 2023 7:55 am Dziękuje Bardzo za pomoc. Działa idealnie. Musze zamówić tą obudowę aluminiową bo temperatura 44 stopnie.
Ja zamawiałem tutaj

Kod: Zaznacz cały

https://allegro.pl/oferta/aluminiowa-obudowa-do-raspberry-pi-zero-zero-2-w-12983296908
Domowilem wiatrak ale wieczorem go słychać i zrezygnowałem na razie z chłodzenia aktywnego. Sama obudowa dobrze chodzi i w zasadzie temp. skacze między 33.6-37.6 stopni. Jak na pasywne bardzo fajnie
LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Zamówiona we wtorek powinna być 😁 . Się będzie chłodził 😁. Jak by się udało osiągnięć taka temperature jak u Ciebie to zeszło by 10 stopni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”