Kontrola urządzenia w scripts

User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Koledzy chwiałbym otrzymywać powiadomienie o utracie komunikacji urządzenia z serwerem. Wiem że aby kontrolować pojedynczy kanał wystarczy sprawdzić w skryptach warunek {{not state(XXXXXX).connected}} gdzie XXXXXX to ID kanału.
Czy jest możliwość kontrolowania całego urządzenia , ale tak się zastanawiam czy w jednym urządzeniu jest możliwe że jeden kanał będzie "not connected" a pozostałe "connected" ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
User avatar
klew
Posts: 8355
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

shimano73 wrote: Mon Mar 20, 2023 8:04 am Koledzy chwiałbym otrzymywać powiadomienie o utracie komunikacji urządzenia z serwerem. Wiem że aby kontrolować pojedynczy kanał wystarczy sprawdzić w skryptach warunek {{not state(XXXXXX).connected}} gdzie XXXXXX to ID kanału.
Czy jest możliwość kontrolowania całego urządzenia , ale tak się zastanawiam czy w jednym urządzeniu jest możliwe że jeden kanał będzie "not connected" a pozostałe "connected" ?
Na typowych urządzeniach stan kanału odpowiada stanowi urządzenia, więc śmiało możesz to "popełnić" o stan connected kanału ;).

Obecnie tylko bramka Fakro potrafi mieć kanały, które są "offline", a jednocześnie urządzenie jest "online". Na supla-deviev dla Linuxa też ostatnio dodałem taką opcję, ale to trzeba samemu ustawić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:

Return to “Pomoc”