Czujnik jakości powietrza IKEA + Supla

mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Czesc
coś mi sie zepsuło z czujnikiem, swaci na czerwono a w supli pokazuje wartość ponad 500, a to nie prawda, czuniki xiaomi w oczyszczaczu pokazuje 19 a jeszcze inny kt ory mam pokazuje 21.
Co się mogło stać?
MartinusH
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 25, 2021 9:53 am
Lokalizacja: Rzeszów

Witam!
Przerobiłem dziś dwa czujniki poprzez dodanie dth22, bmp280 i jeden nasłonecznienia który wyląduje w obudowie radiacyjnej jak się wydrukuje. Niestety już mam pewne obawy co do odczytów, dwa niby takie same czujniki w tej chwili na balkonie a odczyty różnie PM2.5 :cry:

Edit: I czujnik nasłonecznienia wykorzystany z Ikei pokazuje 0 lub 100 😞
Załączniki
Screenshot_20230513_002422_SUPLA.jpg
Screenshot_20230513_002422_SUPLA.jpg (125.89 KiB) Przejrzano 841 razy
MartinusH
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 25, 2021 9:53 am
Lokalizacja: Rzeszów

Zdjęcia dla uwagi i propozycji montażu czujników. W jedyn założony z boku a w drugim z tyłu. Temperatura wemosa nie wpływa na odczyty.
Załączniki
20230513_161747.jpg
20230513_161747.jpg (1.85 MiB) Przejrzano 821 razy
20230513_161832.jpg
20230513_161832.jpg (2.14 MiB) Przejrzano 821 razy
sliwkawsieci
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 16, 2020 8:55 pm

shimano73 pisze: ndz mar 27, 2022 8:53 pm Witajcie
Chciałbym przedstawić moje najnowsze dzieło :lol:
Namówiony przez kolegów z forum , nabyłem i zmodyfikowałem czujnik jakości powietrza z Ikeii o nazwie VINDRIKTNING PM2.5
Modyfikacja polega na wmontowaniu modułu wemos d1 mini i odczytywaniu danych z oryginalnej elektroniki czujnika nadawanych po rs'ie wraz z opcjonalnym czujnikiem ds18b20, bme280, sht3x lub nawet bh1750
Oprogramowanie oparte jest na wcześniejszych wersjach GUI-Generic, które zostało odpowiednio zmodyfikowane a pewne jego funkcje zostały zablokowane jak np sterowanie przekaźnikami, roletami, LEDami .
Dane z czujnika wyświetlane w aplikacji podawane są w kanale wilgotności i przedstawiają wartość w μg/m³
Więcej informacji na moim GitHub'ie https://github.com/shimano73/SUPLA-IKEA-VINDRIKTNING gdzie znajdziecie pliki źródłowe i plik bin.
Zapraszam do testowania i komentowania :D
A ja tak z innej beczki co to za pozycje Magda, Darek ? Zrobiłeś jakieś rozwiązanie na obecność w domu? czyli coś w stylu sprawdzanie podłączenia telefonu do sieci wifi czy coś innego?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

sliwkawsieci pisze: ndz lip 02, 2023 6:02 pm
shimano73 pisze: ndz mar 27, 2022 8:53 pm Witajcie
Chciałbym przedstawić moje najnowsze dzieło :lol:
Namówiony przez kolegów z forum , nabyłem i zmodyfikowałem czujnik jakości powietrza z Ikeii o nazwie VINDRIKTNING PM2.5
Modyfikacja polega na wmontowaniu modułu wemos d1 mini i odczytywaniu danych z oryginalnej elektroniki czujnika nadawanych po rs'ie wraz z opcjonalnym czujnikiem ds18b20, bme280, sht3x lub nawet bh1750
Oprogramowanie oparte jest na wcześniejszych wersjach GUI-Generic, które zostało odpowiednio zmodyfikowane a pewne jego funkcje zostały zablokowane jak np sterowanie przekaźnikami, roletami, LEDami .
Dane z czujnika wyświetlane w aplikacji podawane są w kanale wilgotności i przedstawiają wartość w μg/m³
Więcej informacji na moim GitHub'ie https://github.com/shimano73/SUPLA-IKEA-VINDRIKTNING gdzie znajdziecie pliki źródłowe i plik bin.
Zapraszam do testowania i komentowania :D
A ja tak z innej beczki co to za pozycje Magda, Darek ? Zrobiłeś jakieś rozwiązanie na obecność w domu? czyli coś w stylu sprawdzanie podłączenia telefonu do sieci wifi czy coś innego?

Tak, rozpoznawanie obecności na podstawie MAC adresu telefonu , działało na malinie póki jej nie zepsułem 🤬
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
sliwkawsieci
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 16, 2020 8:55 pm

ja też się do tego zbierałem. Nie chcesz się podzielić swoim rozwiązaniem ? :D
Jak zrobiłeś pozycje w supli. Utworzyłeś jakieś wirtualne piny czy po prostu masz płytkę gdzie zmieniasz status pinów ale one nic nie robią ?
Idealnie byłoby móc gdzieś trzymać flagę zamiast sztucznie trzymać ESP, ale nie znalazłem takiego rozwiązania w supli.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

sliwkawsieci pisze: pn lip 31, 2023 8:41 am ja też się do tego zbierałem. Nie chcesz się podzielić swoim rozwiązaniem ? :D
Jak zrobiłeś pozycje w supli. Utworzyłeś jakieś wirtualne piny czy po prostu masz płytkę gdzie zmieniasz status pinów ale one nic nie robią ?
Idealnie byłoby móc gdzieś trzymać flagę zamiast sztucznie trzymać ESP, ale nie znalazłem takiego rozwiązania w supli.
Za chwile dostaniemy bana za odbieganie od tematu :)
To było jeszcze w czasie gdy działal moja RPi , z supla device, znalazłem w sieci skrypt w pythonie który zmodyfikowałem pod swoje potrzeby , przeszukuje lokalna siec w poszukiwaniu MAC adresu z listy i tworzy on plik z wartością 1 lub 0 , Plik ten jest czytany przez supla device i w aplikacji pojawiają się ikonki :)
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

shimano73 pisze: wt sie 01, 2023 6:15 pm Za chwile dostaniemy bana za odbieganie od tematu :)
To nie Elektroda :D

---

Zawsze można otworzyć oddzielny wątek odnośnie sprawdzania dostępności po adresie MAC/IP i zmianie kanału ;)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Czy muszę zmienić ustawienia dotyczące czujnika Ikea .bo w aplikacji pokazuje temperatura.
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Arek.kandula pisze: ndz gru 03, 2023 7:07 am Czy muszę zmienić ustawienia dotyczące czujnika Ikea .bo w aplikacji pokazuje temperatura.
Puki co nie.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”