Zmiana GUID urządzenia

Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Posiadam dwa takie same urządzenia. Zapisałem profil oraz ustawienia na pierwszym i wczytałem do drugiego, zmieniając tylko nazwę urządzenia. Problem polega na tym, że nie zmienia się GUID i urządzenia nachodzą się na siebie. Jeżeli uruchomię pierwsze urządzenie to działa prawidłowo następnie uruchamiam drugie urządzenie to w Cloud 2 urządzenie nachodzi na pierwsze i pierwsze przestaje działać, ponieważ mają takie same GUID.
Jak zmienić GUID?
cinas
Posty: 221
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 6:59 am

Wczytaj plik konfiguracyjny i zaznacz
Generuj GUID & AUTHKEY
Możesz zapisać konfig i potem go wczytać zaznaczając opcję
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Faktycznie przypominam sobie, że przy wczytywaniu jest opcja. Dziękuję sprawdzę
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

Jest sposób na zmianę GUID inny niż preferowany po przez Generuj GUID & AUTHKEY. Czasami zdarza się, że nie zapiszę profilu i po zmianie parametrów oprogramowanie się wysypuje. Przykład :
Zapisany na serwerze GUID ma sprofilowane nazwy przekaźników, Ds-ów, różnych czujników i mierników. Nagle oprogramowanie się wysypuje i trzeba wszystko na stronie Supli wprowadzać od początku, ponieważ zmieni się GUID. Jest sposób na ręczną zmianę, przypuszczam, że tylko przez edycję wgrywanego oprogramowania. Jaki program ewentualnie jaki notatnik otworzy plik *.bin bez krzaków w pełnej okazałości oraz poprawnie zapisze.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lukas2022 pisze: śr gru 07, 2022 8:33 am Jest sposób na zmianę GUID inny niż preferowany po przez Generuj GUID & AUTHKEY. Czasami zdarza się, że nie zapiszę profilu i po zmianie parametrów oprogramowanie się wysypuje. Przykład :
Zapisany na serwerze GUID ma sprofilowane nazwy przekaźników, Ds-ów, różnych czujników i mierników. Nagle oprogramowanie się wysypuje i trzeba wszystko na stronie Supli wprowadzać od początku, ponieważ zmieni się GUID. Jest sposób na ręczną zmianę, przypuszczam, że tylko przez edycję wgrywanego oprogramowania. Jaki program ewentualnie jaki notatnik otworzy plik *.bin bez krzaków w pełnej okazałości oraz poprawnie zapisze.
Musisz zapisać sobie konfigurację z GUID i AUTHKEY albo zrobić pełny zrzut flasha z urządzenia do pliku, ale myślę, że zapisanie "profilu" jest łatwiejsze.
Jeśli urządzenie się wysypie (z jakiego powodu?) i stracisz jego GUID i AUTHKEY to i tak nic Ci nie da możliwość ręcznego wprowadzenie tych parametrów, bo AUTHKEY nie jest nigdzie zapisywany poza urządzeniem. Jedynie GUID jest zapisany i możesz go z Cloud odczytać. Natomiast serwery przechowują AUTHKEY w formie skrótu SHA (albo coś w ten deseń), więc nie da się go odczytać.
Sam GUID bez AUTHKEY nic tutaj nie pomoże.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Lukas2022 pisze: śr gru 07, 2022 8:33 am Jest sposób na zmianę GUID inny niż preferowany po przez Generuj GUID & AUTHKEY. Czasami zdarza się, że nie zapiszę profilu i po zmianie parametrów oprogramowanie się wysypuje. Przykład :
Zapisany na serwerze GUID ma sprofilowane nazwy przekaźników, Ds-ów, różnych czujników i mierników. Nagle oprogramowanie się wysypuje i trzeba wszystko na stronie Supli wprowadzać od początku, ponieważ zmieni się GUID. Jest sposób na ręczną zmianę, przypuszczam, że tylko przez edycję wgrywanego oprogramowania. Jaki program ewentualnie jaki notatnik otworzy plik *.bin bez krzaków w pełnej okazałości oraz poprawnie zapisze.
Jeżeli znasz GUID oraz AUTHKEY to napisałem na szybkości jak to podmienić w pliku konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/gu ... i-auth_key
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

krycha88 pisze: śr gru 07, 2022 9:14 am.
Jeżeli znasz GUID oraz AUTHKEY to napisałem na szybkości jak to podmienić w pliku konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/gu ... i-auth_key
[/quote]

Możliwe, że zadziała. Obawiam się kolejnego problemu GUID wiem gdzie się znajduje ale AUTH_KEY gdzie szukać?
Awatar użytkownika
Lukas2022
Posty: 162
Rejestracja: pt wrz 02, 2022 3:09 pm

klew pisze: śr gru 07, 2022 8:58 am
Musisz zapisać sobie konfigurację z GUID i AUTHKEY albo zrobić pełny zrzut flasha z urządzenia do pliku, ale myślę, że zapisanie "profilu" jest łatwiejsze.
Jeśli urządzenie się wysypie (z jakiego powodu?) i stracisz jego GUID i AUTHKEY to i tak nic Ci nie da możliwość ręcznego wprowadzenie tych parametrów, bo AUTHKEY nie jest nigdzie zapisywany poza urządzeniem. Jedynie GUID jest zapisany i możesz go z Cloud odczytać. Natomiast serwery przechowują AUTHKEY w formie skrótu SHA (albo coś w ten deseń), więc nie da się go odczytać.
Sam GUID bez AUTHKEY nic tutaj nie pomoże.
[/quote]

Z jakiego powodu wysypie się wkład. Na chwilę obecną testuję moduły NodeMCU V3 Lua ESP8266. Poszły różne profile oprogramowania i w miarę stabilnie pracuje tylko na Ds-ach + przekaźnik + DHT11 + SSD1306. Natomiast na innych konfiguracjach np. liczniki energii, inne sensory Vl53lox ma problem. Do tego stopnia się nie adaptuje, że potrafi wysypywać się całe oprogramowanie. Człowiek się napracuje, wprowadza dane w chmurze i oprogramowaniu i tu nagle taki chochlik. Objawami są brak możliwości połączenia się bezpośrednio z płytką, zrywanie połączenia - kondensator nie pomaga, itd.
Co może być powodem, że na komputerze stacjonarnym czy laptopie po połączeniu się z modułem i nie mogę przejść na stronę konfiguracyjną 192 168 4 1 a w telefonie z Androidem bez problemu się łączy.
Załączniki
Screenshot_20221208-082929-668.png
Screenshot_20221208-082929-668.png (753.82 KiB) Przejrzano 271 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Lukas2022 pisze: czw gru 08, 2022 7:27 am
krycha88 pisze: śr gru 07, 2022 9:14 am.
Jeżeli znasz GUID oraz AUTHKEY to napisałem na szybkości jak to podmienić w pliku konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/gu ... i-auth_key
Możliwe, że zadziała. Obawiam się kolejnego problemu GUID wiem gdzie się znajduje ale AUTH_KEY gdzie szukać?
[/quote]
W pliku konfiguracyjnym na pewno jest, ewentualnie z bazy ale nie wiem czy da się go odczytać.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: czw gru 08, 2022 7:53 am
Lukas2022 pisze: czw gru 08, 2022 7:27 am
krycha88 pisze: śr gru 07, 2022 9:14 am.
Jeżeli znasz GUID oraz AUTHKEY to napisałem na szybkości jak to podmienić w pliku konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/gu ... i-auth_key
Możliwe, że zadziała. Obawiam się kolejnego problemu GUID wiem gdzie się znajduje ale AUTH_KEY gdzie szukać?
W pliku konfiguracyjnym na pewno jest, ewentualnie z bazy ale nie wiem czy da się go odczytać.
[/quote]

Z bazy na serwerze nie da się odczytać. Tam jest trzymany jakiś skrót "hash"/sha
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”