Info i historia włączeń urządzenia plus parametry

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
lordmorte
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:56 pm

Hey! Nie wiem, czy ktoś rzucał już taki pomysł, spróbujmy :) Mam drenaż podłączony do przepompowni, w której znajduje się pompa wody. Pompa ta uruchamiana jest automatycznie, gdy napływająca woda podniesie pływak na pewną wysokość.
Chcialbym mieć możliwość zainwestowania kiedy pompa się włączała, na jak długo, oraz jaki był pobór mocy (ten aspekt ma mniejszy priorytet). Chciałbym miec możliwość obserwowania włączeń i wyłączń na wykresie :)

Potrzeba wynika z tego, że bylem przez tydzień ma wakacjach i okazalo sie, ze przyjaciele z Tauronu robili obok robote, przez która musieli wylaczyc u mnie zasilanie... pompa nie dzialala... woda w przepompowni, po mocnych ulewach, podnosiła sie szybciutko i... zalała mi piwnicę. Gdybym mogl to monitorować, poprosilbym ojca o manualne opróżnianie przepompowni... ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Licznik energii albo licznik impulsów.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tak jak napisał @pzygmunt, ja już od dłuższego czasu monitoruje pracę pompy poprzez MEW-kę.
Jedynie do pełni szczęścia brakuje mi:
 viewtopic.php?f=6&t=5179
lordmorte
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:56 pm

Tak, znam MEW, ale nie ukrywam, że MEW w wersji bardziej cywilnej byłby ciekawszą opcją. Czyli licznik bylby wpinany w gniazdko, a do licznika standardową wtyczką wpinalibysmy odbiornik
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

@lordmorte skoro nie miałeś prądu, to chyba miałeś na Supli odłączone urządzenia? To mogło wzbudzić alarm...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
lordmorte
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:56 pm

Tak, ale wiesz, będąc na wakacjach, z trójką rozwydrzonych latorośli mam lepsze rzeczy do roboty niż zerkanie na Suple, gdzie obecnie mam 2 bramy i furtkę xD
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Rozumiem. Ale jeśli nie zaglądnąłbyś do Supli to i tak nie skorzystałbyś z funkcjonalności, o którą pytasz...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
lordmorte
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 11, 2020 7:56 pm

Wtedy mialbym możliwość, ktorej noe mam teraz. Obecnie mogę sobie tylko i wyłącznie sprawdzic live czy moje sterowniki mają połączenie z cloud.

Jezeli mialbym opisywane urzadzenie, które zapisuje pomiary, to wystarczy, że wejdę sobie raz, dwa dziennie, by zobaczyć co się działo, wykres powie mi wszystko o tym czy i jak pracowało podpięte urządzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”