Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Haha, fajne, ale niestety cały dom mam na supli i nie chciałbym dodawać nowego, ogólnie podlewanie działa mi wyśmienicie ale chciałbym prostszy sposób na wyłączanie harmonogramu
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Jedna z opcji "mało elegancka" to opóźniona akcja w scenach. Tylko musiałbyś mieć ich 2 x ilość sekcji x ilość programów. Osobiście porzuciłem Suple w nawadnianiu m.in. na powyższe i stwierdziłem, że lepszy będzie dedykowany system.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
pawbuj
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 8:39 am

jakby ktoś próbował coś podobnego to tutaj w odpowiedziach otrzymujemy status np. bramy

Brama wjazdowa {{state(twoje id).hi ? "zamknięta" : "otwarta"}}
Brama garażowa {{state(twoje id ).hi ? "zamknięta" : "otwarta"}}
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Może ktoś z was pomoże mi to ogarnąć jeśli w ogóle się da :]

Mam garaż do którego po za bramą główną jest wejście boczne do domu. Chciałbym uzyskać coś takie, że w momencie otwarcia bramy włącza się światło w garażu (nie gaśnie po jej zamknięciu - a w tej chwili tak właśnie się dzieje). Dopiero jak wychodzę drzwiami bocznymi i je zamyka to światło ma zgasnąć. Dalej gdy otwieram drzwi boczne światło się zapala i gaśnie gdy je zamykam.

Podłączenie wygląda następująco
Sterownik SBW-1 który steruje otwieraniem bramy i do niego podłączony czujnik otwarcia bramy jak i otwarcia drzwi bocznych. Za włączanie światła odpowiada Sonoff basic.

zasadniczo działa to jako tako po za tym że jak napisałem wyżej po otwarciu bramy światło włącza się na chwilę i wyłącza na co wpływ mają pewnie zamknięte drzwi boczne.

Sktypty wyglądają tak że jest oddzielny do sterowania drzwiami i oddzielny do sterowania bramą.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ustawić. Czy zrobić to jakoś jednym skryptem czy jak??
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Lector pisze: sob maja 02, 2020 8:56 am A wywołujesz sceny?
Sceny ze strony Fracza nie uruchamiają się same, same sprawdzają tylko logikę.

Trzeba je uruchomić ręcznie lub za pomocą linku z CRON (który automatycznie uruchamia jeżeli warunek jest spełniony).
Hmm, a jak to ogarnąć w całości, żeby sceny działały? Możesz "łopatologicznie" opisać? Właśnie zaczynam od dwóch dni zabawę z Supla i utknąłem na tym etapie. Ogarnąłem już powiadomienia z Pushover, sceny z 10 minutowym opóźnieniem działają ale reszta już nie :(
stroXo
Posty: 31
Rejestracja: śr cze 17, 2020 11:09 pm

Witam szanownych kolegów mam dość nietypowe pytanie czy za pomocą warunków jesteśmy w stanie stworzyć scenę która

Będzie aktywować się co 1h

jeśli temperatura A będzie większa od 20 i temperatura B większa od 18 lub przełącznik A będzie ON to odpali Scenę A a jeśli temperatura A będzie mniejsza od 20 i temperatura B mniejsza od 15 lub przełącznik B będzie ON to odpali scenę B

coś na zasadzie

if{{state(6759).temperature> 20 and state(6775).temperature > 18 or state(6740).on}} then execute scena A
or if{{state(6775).temperature < 15 or state(6741).on}} then execute scena B

nie wiem czy opisałem to poprawnie

chodzi o to w skrócie aby jedna scena automatycznie odpalana co 1h sprawdzała temp i w zależności od ich wyników odpalała albo scenę A albo scenę B
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Jak prawidłowo powinien wyglądać warunek

włącz światło jeśli jest 3h przed zachodem słońca i 3h po wschodzie słońca. Oczywiście chodzi o cały ten przedział czasowy.
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1400
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

To bez problemu zrobisz w harmonogramach (Supla Cloud).
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud.png
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud.png (83.25 KiB) Przejrzano 2413 razy
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud(1).png
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud(1).png (83.2 KiB) Przejrzano 2413 razy
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Lector pisze: czw cze 25, 2020 1:04 pm To bez problemu zrobisz w harmonogramach (Supla Cloud).
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud.png
Screenshot_2020-06-25 Utwórz nowy harmonogram - SUPLA Cloud(1).png
tak wiem, ale chodzi o to że scena z pomocą alexy ma wykonywać się gdy brama garażowa się otworzy, dlatego scena a nie harmonogram.
muniek99
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 06, 2019 9:53 am

W tej chwili mam w roletach ustalone aby zamykały się gdy średnia temperatura jest powyżej 24st. oraz jest odpowiednia godzina.

Niestety założenie nie jest słuszne, gdyż może być 22st ale słonecznie. Wówczas roleta na południowych drzwiach tarasowych powinna także się zasłonić aby pomieszczenie nie nagrzało się.

Jest jakaś możliwość aby oprzeć warunek skryptu o owe nasłonecznienie pobierane z www? :) Czy zostaje mi tylko własny czujnik? (jaki byłby optymalny?)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”