Blind Engine

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

michael pisze: pt lis 03, 2017 10:23 am
bicker pisze: pt lis 03, 2017 10:17 am w linku od Michała są bryły STL, można je zastosować
Namówiłeś mnie :) zrobię ten projekt i zobaczę jak działa 8-)
ciekaw jestem działania
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

bicker pisze: pt lis 03, 2017 10:26 am
michael pisze: pt lis 03, 2017 10:23 am
bicker pisze: pt lis 03, 2017 10:17 am w linku od Michała są bryły STL, można je zastosować
Namówiłeś mnie :) zrobię ten projekt i zobaczę jak działa 8-)
ciekaw jestem działania
https://youtu.be/Dka4of30YOY
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

W ślad za linkami, które wstawił @michael znalazłem jeszcze dzisiaj coś podobnego za śmieszne pieniądze:

https://www.aliexpress.com/item/TT-Moto ... 7AL5GG&s=p

albo tu za 2 szt.:

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-TT ... a5436ba86e

Tylko nie wiem, czy te silniczki dałyby radę z roletami...
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

michael pisze: pt lis 03, 2017 10:23 am
bicker pisze: pt lis 03, 2017 10:17 am w linku od Michała są bryły STL, można je zastosować
Namówiłeś mnie :) zrobię ten projekt i zobaczę jak działa 8-)
To może byśmy zebrali się w kilku i zlecili gdzieś wydrukowanie potrzebnych elementów...
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Wstępnie to obliczyłem... zrobienie tego projektu zamawiając części w Polsce wyjdzie około 100 zł, w Chinach połowę tego ;) także trochę to potrwa, a co do wydruku to jednorazowo w pracy coś takiego mogę wydrukować - czas drukowania tych elementów wyniesie około 9h. Niestety na większą skalę nie dam rady tego robić bo mnie zwolnią :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

michael pisze: pt lis 03, 2017 11:36 am Wstępnie to obliczyłem... zrobienie tego projektu zamawiając części w Polsce wyjdzie około 100 zł, w Chinach połowę tego ;) także trochę to potrwa, a co do wydruku to jednorazowo w pracy coś takiego mogę wydrukować - czas drukowania tych elementów wyniesie około 9h. Niestety na większą skalę nie dam rady tego robić bo mnie zwolnią :lol:
Części z reguły zamawiam u Majfrendów. Chyba, że potrzebuję coś na szybko. Dla mnie największy problem stanowi wydruk - muszę to komuś zlecić. Muszę jakoś wycenić ten wydruk na wolnym rynku...
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ja koledzy też z chęcią dorzucę się do projektu. Jak coś to proszę pisać.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Lucas pisze: pt lis 03, 2017 12:16 pm
michael pisze: pt lis 03, 2017 11:36 am Wstępnie to obliczyłem... zrobienie tego projektu zamawiając części w Polsce wyjdzie około 100 zł, w Chinach połowę tego ;) także trochę to potrwa, a co do wydruku to jednorazowo w pracy coś takiego mogę wydrukować - czas drukowania tych elementów wyniesie około 9h. Niestety na większą skalę nie dam rady tego robić bo mnie zwolnią :lol:
Części z reguły zamawiam u Majfrendów. Chyba, że potrzebuję coś na szybko. Dla mnie największy problem stanowi wydruk - muszę to komuś zlecić. Muszę jakoś wycenić ten wydruk na wolnym rynku...
Chętnie dołączę do projektu...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
maghost
Posty: 99
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 12:30 am

viewtopic.php?f=6&t=2041&p=10235

Temat z 15 kwietnia - a mamy już listopad!

Czy mogę prosić kogokolwiek o kompilacje? @Zybi, @slawek, ktokolwiek ?
Konfiguracja jest w powyższym wątku - przede wszystkim trzeba pamiętać o usunięciu marginesu błędu 10%.

Sprzęt już pół roku w oknie, ale dalej steruje go manualnie ze względu na brak softu :(

SG90 się nie nadaje - za słaby ciąg (przynajmniej na moje rolety). Używam serw MG995 ale w wersji 360.
Przeróbka jest dosyć prosta. Opiszę i dodam filmik gdy będę miał działające urządzenie :)
Całość mieści się w małej obudowie typu Z (numeru nie pamiętam, bo dół wyszlifowałem - w razie potrzeby zmierzę i podam).

Urządzenie pracuje pod kontrolą WROOM-02. Uważam je za najstabilniejsze moduły - to chyba dlatego, że jako jedyne produkowane w całości przez Espressif. Zdjęć na razie nie wrzucam, to dopiero prototyp. Jeśli całość będzie działać i zda egzamin puszczę małą partię i chętnych zapraszam na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”