"Migające" ikony sensorów w aplikacji

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Hej.

Nie wiem jak ogarnąć temat: migają mi co jakiś czas ikonki czujników (brama, garaż, poczta) - migają w sensie zmieniają stan na ułamek sekundy. Podejrzewam, że jest to spowodowane długością przewodów i zakłóceniami?, choć sensor od garażu nie jest znowu na takim dlugim przewodzie (skrętka), a też pomiguje :lol:

Gdyby nie chęć posiadania działających warunków w skryptach, to bym pewnie olał, ale jednak w tym przypadku to wkurza. Dodam, że firmware nie ma tu znaczenia - było tak na gotowych binarkach z forum, jest tak w genericu w MCP aktualnie. Dodać gdzieś jakieś rezystroki podciągające? :roll:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki sprzęt ?
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Problem mam na wemosie d1 mini. Cały moduł wyrzeźbiony na płytce pcb z GUI Generic'iem z MCP20317. Zasialnie wemosa i przekaźników z zasilacza 5A. W poprzednich konfiguracjach bez MCP było identico, także to jakieś zakłocenia na bank..
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może pullup-y na wejściach masz źle dobrane. Możliwe też, że oprogramowanie nie filtruje zakłóceń.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mi się podobne rzeczy dzieją przy rozłączaniu modułów (serwer w kilku sytuacjach resetuje połączenia z wszystkimi urządzeniami). Wtedy skrypty potrafią "zaszaleć", ale to widać wyraźnie w logach w skryptach, bo sytuacja dotyka wszystkich kanałów jednocześnie z resetowanego urządzenia, oraz poza zmianą stanu czujnika, zmienia się też stan "connected".

Jeśli natomiast to są rzeczywiście zakłócenia na linii, to sensory binarne w SuplaDevice nie mają żadnego filtrowania. Filtrowanie można zrobić w taki sposób, że zamiast fizycznego sensora binarnego na GPIO, tworzysz sobie wirtualny sensor, a na GPIO starego sensora, podłączasz Button, który ma wbudowane filtry, które można też dodatkowo konfigurować w razie potrzeby.
Następnie poprzez metody "addAction" konfigurujesz wszystko, aby "przycisk" sterował tym wirtualnym sensorem binarnym.
Tylko to wymaga napisania samemu krótkiego programu. Nie wiem, czy jakiś gotowy soft ma takie możliwości dodane.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Może warto zaimplementować w sensorach filtry włączane jakimś parametrem ?
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

U mnie na bank się nie rozłącza - po prostu zmienia się stan klika - kilkanaście razy na minutę. Muszę sprawdzić, czy w genericu da się coś dłubać w krańcówkach. Chyba będę prosił @krychę88, żeby pochylił się nad moim problemem :oops:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

pzygmunt pisze: czw kwie 15, 2021 11:23 am Może warto zaimplementować w sensorach filtry włączane jakimś parametrem ?
Dorzuciłem sobie na listę "todo".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Pany, a może faktycznie powinienem dać między piny MCP odpowiedzialne za oba czujniki a 3V rezystor podciągający? Sam już nie wiem :D
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Oczywiście że daj. Rezystor 10k do 3.3V i kondensator 100nF do masy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”