konfiguracja GH

automaciek
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 10, 2021 12:17 pm

Na wstepie chcę się przywitać, mam na imię Maciej, z zawodu elektronik. Ogarniam właśnie konifigurację modułu bramowego. Wykonałem go na Wemos D1 mini, na płytce uniwersalnej + stepdown 5V + 3 przekaźniki + 2 wejścia optoizolowane + DS18B20. Mam skonfigurowane zamknij - otwórz napęd bramy i sprzężenie zwrotne, więc z poziomu supli działają przyciski "otwórz" i "zamknij", urządzenie "Brama" w lokalizacji "Dom", 1 kanał przekażnika nazwany "brama", Niestety gdy skonfiguruję drugi kanał przekażnika jako "furtka" (tyle że dla supli to brama, bo chcę aby GH sterował) to GH widoczne są te kanały, niestety GA na polecenie "otwórz bramę" odpowiada, że nie rozumie którym urządzeniem "Bramę" chcę sterować, a furtki wcale nie widzi. Gdy ustawię "furtkę" jako otwieranie furtki, to wszystko jest ok, tylko oczywiście głosowo nie otworzę. Gdzie popełniam błąd?

Pozdrawiam
Maciej
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Myślę, że chodzi o nazewnictwo. Zmień ich nazwy w aplikacji Google Home i odwołaj się do konkretnej nazwy.
automaciek
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 10, 2021 12:17 pm

Dopóki mam jeden przekaźnik do obsługi bramy "brama" i jeden "furtka" skonfigurowany do obsługi furtki, to bramę otwieram głosowo, a furtkę przyciskiem. Niestety jeśli ustanowię dwa przekaźniki z funkcjonalnością zamknij/otwórz bramę, jeden z nazwą "brama", a drugi "furtka" to żadnego nie rozpozna GH
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18326
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spróbuj najpierw z jednym. Później go wyłącz i spróbuj z drugim.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

A tak na marginesie mówisz do głośnika GH czy aplikacji telefonu ? Mówisz po polsku czy angielsku?
automaciek
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 10, 2021 12:17 pm

Problem udało mi się rozwiązać, trzeba w GH ustanowić opisy "bramę" i "furtkę", w przeciwnym przypadku ja mówię "otwórz brama", a on i tak szuka "bramę".
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Możesz podpowiedzieć jak zrobiłeś żeby głośnik rozumiał jak mówisz 'otwórz...' lub 'włącz...' a nie 'open...' czy
'turn on'? U mnie tylko po angielsku rozumie i uruchamia urządzenia w supli, ale użycie polskiego zwrotu 'włącz' zawsze łączy się brakiem zrozumienia ze strony głośnika
automaciek
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 10, 2021 12:17 pm

Nie korzystam z głośnika, tylko bezpośrednio z telefonu. A na jaki region masz telefon?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Myślałem ze używasz głośnika, w telefonie tez mi po polsku wszystko rozumie - głośnik niestety nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”