Kod do ESP8266 - MODUŁ STEROWANIA ROLETAMI

opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Witam!
Proszę o pomoc w kwestii zamieszczonego na oficjalnej stronie SUPLI kodu źródłowego i jego załadowania do modułu.
A więc od początku: na stronie https://www.supla.org/pl/download gdy trochę przewiniemy mamy: ESP8266 - MODUŁ STEROWANIA ROLETAMI. Rozumiem że jest to kod do płytki ESP8266 (czyli takiego małego Arduino z WiFi).
Obrazek
Kod ten jest w dwóch wersjach, jedna to wersja już skompilowana, drugi to kod źródłowy. Pobrałem ten kod źródłowy, rozpakowałem i... no własnie, co dalej. Próbowałem doszukać się tam pliku z roszerzeniem *.INO do wgrania przez Arduino IDE, niestety nic takiego się nie doszukałem :(
Chciałbym sterować roletą (na razie jedną) z poziomu harmonogramu Supli i z aplikacji z telefonu tylko własnie potrzebny jest kod. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To nie jest kod źródłowy dla Ardiuno IDE. Jeśli chcesz wgrać ten firmware bez żadnych modyfikacji, to pobierz i wgraj plik *.bin za pomocą Flash Download Tool.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

OK. Skoro nie jest to kod do Arduino IDE to jakim programem go otworzyć?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To jest kod oparty o ESP8266 IoT NONOS SDK. Najlepiej jak uruchomić kontener z całym środowiskiem.
Bibliotekę dla Arduino IDE znajdziesz tutaj:

https://github.com/SUPLA/arduino/tree/d ... uplaDevice
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przewiń stronę https://www.supla.org/pl/download prawie do końca. Będziesz tam miał ESP8266 - IOT SDK,
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

opuncja21@wp.pl pisze: sob sie 01, 2020 9:27 pm OK. Skoro nie jest to kod do Arduino IDE to jakim programem go otworzyć?
Np:
viewtopic.php?f=17&t=4735
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Kurcze, ale to forum fajnie działa - o północy jeszcze odpisujecie :) Dzięki.
To jeszcze jedno pytanie, czy cały ten projekt jest gdzieś opisany? Chodzi mi o schemat pod które piny podłączyć przekaźniki, switche itd Z kodu źródłowego jeszcze mógłbym coś się dowiedzieć ale z wersji już skompilowanej nie bardzo.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystkie binarki powinny mieć gdzieś plik z opisem pinów.
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Wgrałem binarki z oficjalnej strony i prosił bym jeszcze o informację.
1. Po podłączeniu przekaźników zachowują się tak: roleta w stanie spoczynku przekaźnik załączony, roleta pracuje - przekaźnik wyłączony. Kupiłem przekaźniki sterowane stanem niskim, czy muszę je zmienić inne?
2. W aplikacji na telefonie aktywne są tylko przyciski po lewej stronie które działają tak, że trzymając przycisk (w górę bądź czy w dół) roleta pracuje, jak puszczę roleta się zatrzyma. Nie działają przyciski po prawej stronie które powinny podtrzymać pracę rolety do momentu jej zamknięcia bądź otwarcia. Czasy na stronie Supli mam ustawione. Nie mam ustawionego czujnika położenia rolety bo takiego nie posiadam. Nie działają też przyciski na stronie Supli.
3. Czy jest gdzieś dostępny kod źródłowy oficjalnej binarki dla Arduino IDE (tego linuksowego programu który się odpala na maszynie wirtualnej nie mogę ogarnąć)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

opuncja21@wp.pl pisze: czw sie 06, 2020 12:44 pm 3. Czy jest gdzieś dostępny kod źródłowy oficjalnej binarki dla Arduino IDE (tego linuksowego programu który się odpala na maszynie wirtualnej nie mogę ogarnąć)
Aplikacje ze storny są oparte na tej "linuksowej" wersji.
Dla Arduino jest przykład z roletami w bibliotece - ale na starej bibliotece.
Powoli kończę przepisywać rolety na nową bibliotekę. Zostało mi jeszcze zapisywanie stanu do pamięci. Także na Arduino IDE radzę jeszcze chwilę poczekać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”