Home Assistant brak urządzeń supla

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyślij email na priva. Generalnie obserwujemy sytuację i będziemy się dostosowywać. Musimy jednak uwzględnić, że nasza infrastruktura to wspólne podwórko i dla wszystkich musi starczyć zasobów tak więc prośba aby nie przesadzać tam gdzie nie ma takiej potrzeby.
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

W 15 minut nie sterując niczym zjadło 600 zapytań, da się to jakoś ograniczyć te zapytania nie zmniejszając ilości urządzeń? Nie chce rezygnować z supli, mam świetnie napisany firmware pod włączniki a sama aplikacja supli jest moja ulubiona. Prędkość działania to mistrzostwo, lecz nie mogę zrezygnować z własnego serwera HA
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

akir pisze: wt maja 12, 2020 3:27 am W 15 minut nie sterując niczym zjadło 600 zapytań, da się to jakoś ograniczyć te zapytania nie zmniejszając ilości urządzeń? Nie chce rezygnować z supli, mam świetnie napisany firmware pod włączniki a sama aplikacja supli jest moja ulubiona. Prędkość działania to mistrzostwo, lecz nie mogę zrezygnować z własnego serwera HA
Być może ten problem rozwiąże nowa integracja Supli z HA. Podobnież powstaje.
Póki co faktycznie jest to dość spore ograniczenie.
Posiadasz czujniki temperatury itd?
Może tu uda się zmniejszyć ilość zapytań.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Rozwiązaniem jest własny serwer Supla Cloud.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Kassewsky pisze: wt maja 12, 2020 7:53 am
akir pisze: wt maja 12, 2020 3:27 am W 15 minut nie sterując niczym zjadło 600 zapytań, da się to jakoś ograniczyć te zapytania nie zmniejszając ilości urządzeń? Nie chce rezygnować z supli, mam świetnie napisany firmware pod włączniki a sama aplikacja supli jest moja ulubiona. Prędkość działania to mistrzostwo, lecz nie mogę zrezygnować z własnego serwera HA
Być może ten problem rozwiąże nowa integracja Supli z HA. Podobnież powstaje.
Póki co faktycznie jest to dość spore ograniczenie.
Posiadasz czujniki temperatury itd?
Może tu uda się zmniejszyć ilość zapytań.
Pierwsze co pomyślałem to o czujnikach temp, lecz supla cloud nie udostępnia czujników dla HA. Działają tylko i wyłącznie switch i chyba od jakiegoś czasu gate. Myślałem o swoich serwerze supli na dostępnym w domu i nie używam orange pi. Lecz podczas instalcji dockera poległem komendy zupełnie nie działają
ShoGo
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 14, 2020 9:01 pm

Hej, mam ten sam problem co przedmówcy, po resecie HA i wysłaniu komendy otwarcia i zamkniecia jednej rolety zjada mi 25 zapytań, a rolet mam 5, a ma dojść jeszcze 5. Wiadomo że nie bawie nie zamykam i oteiram ich co chwile ale aktualnych stanów też nie pokazują. Teraz steruje grupami przez IFTT i GA ale HA dalej nie pokazuje mi faktycznych stanów, co jest trochę mało komfortowe. Czy jest jakieś rozwiązanie by mieć serwer Supla zagnieżdżony w HA czy trzeba oddzielny RPi kupować podto?
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Osobny serwer
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Będziemy zwiększać limity. Cierpliwości. Póki co jeśli ktoś potrzebuje więcej to niech napisze na priva
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Może pełna integracja zrobiła by porządek z zapytaniami. Do tego czasu cierpliwość wskazana
maroko
Posty: 139
Rejestracja: ndz wrz 30, 2018 7:14 pm

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć kwestię odczytu licznika impulsów Supli w HA?
Działam na oficjalnym cloudzie. Stworzyłem link bezpośredni dla licznika energii elektrycznej. Jak mogę dodać do HA możliwość odczytu licznika z http?
Z supli też korzystam, ale w HA mam integrację z Froniusem.
Gdyby udało mi się do HA przerzucić licznik zużycia prądu, mógłby wyliczyć współczynnik produkcji do zużycia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”