Termostat (sterownik) pieca CO.

WALDIYO
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 06, 2019 9:22 am

Witam. Chciałbym wykonać termostat na bazie termostatu z wyświetlaczem oled lecz z trochę inną koncepcją. Więc tak :
- termostat z przyciskami, wyświetlaczem i czujnikiem temperatury jako przenośna baza - coś w tym stylu :
download/file.php?mode=view&id=8851
- a przy samym piecu sam moduł wykonawczy :
download/file.php?mode=view&id=8852
Super by była współpraca z Suplą.
Proszę o pomoc w oprogramowaniu.
Załączniki
thermostat piec.png
thermostat piec.png (80.3 KiB) Przejrzano 3551 razy
thermostat baza.png
thermostat baza.png (113.82 KiB) Przejrzano 3551 razy
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Masz to opisane w tym temacie . Dokładnie tak jak chcesz . viewtopic.php?f=10&t=5569&hilit=d_link_termostat
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8351
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jak to rozepniesz na dwa urządzenia, to nie będzie Ci to działać bez dostępu do Internetu.
Trochę kombinując możesz zrobić, aby te dwa urządzenia gadały ze sobą, ale wifi i tak będzie konieczne między nimi.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 641
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Chyba jednak nie jest to tak jak byś chciał bo żeby tak było to czujnik DS1820 musi byc podpięty do tego modułu który jest zadajnikiem czyli ten w którym podajemy linki bezpośrednie . Bo tak jak to jest teraz to ten zadajnik jest tak jak by tylko pilotem a to samo można zrobić ze smartfona . Powinien być wemos z linkami i czujnikiem w pomieszczeniu natomiast następny wemos czyli właściwy termostat z przekaźnikiem np. przy piecu.
WALDIYO
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 06, 2019 9:22 am

Zgadza się. Chciałbym by było jak pisze - bytniom. Wszystko połączone także z wifi.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8351
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

WALDIYO pisze: czw sty 02, 2020 5:48 pm Zgadza się. Chciałbym by było jak pisze - bytniom. Wszystko połączone także z wifi.
Tylko jeśli to ma działać bez Internetu, to musisz sobie serwer Supli postawić lokalnie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

klew pisze: pt sty 03, 2020 7:06 am
WALDIYO pisze: czw sty 02, 2020 5:48 pm Zgadza się. Chciałbym by było jak pisze - bytniom. Wszystko połączone także z wifi.
Tylko jeśli to ma działać bez Internetu, to musisz sobie serwer Supli postawić lokalnie
nie musi....termostat @krycha88 działa bez serwera supli
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8351
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tijo pisze: pt sty 03, 2020 3:35 pm
nie musi....termostat @krycha88 działa bez serwera supli
Tak długo jak działamy w obrębie jednego urządzenia, to może działać bez serwera. Jednak rozpinając to na dwa urządzenia, trzeba zapewnić komunikację między nimi. Wykorzystując linki bezpośrednie z Supli, będzie potrzebny serwer.
Jeśli ktoś sobie samemu zaimplementuje komunikację lokalną między dwoma urządzeniami, to będzie działać bez serwera, ale ta lokalna sieć musi działać
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

some time ago with the good friend @piomar2 A system of this type was made.
one Esp as thermostat and a second Esp control the relay via the local network (WLAN).
Unfortunately @ piomar2 is not in good health at the moment (from here I would like to get better quickly),
I will recover the project in a couple of days.
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Witajcie!

Poskładałem termostat "SuplaTermostst_Remote.ino" projektu mojego GURU elmaya. W obudowie nie wyprowadziłem przycisku aut/man oraz on/off ponieważ są one mi niepotrzebne (wystarczą w supli). Termostat u mnie służy do sterowania ogrzewaniem salonu panelami na podczerwień. Dla wygody termostat mam pod ręką w salonie (w zasięgu działania paneli grzewczych) a załącza ogrzewanie zdalny przekaźnik zrealizowany na ESP 01 i umieszczony na strychu w zasięgu wifi. Kody w załączniku. Działa to bez zarzutu. Wcześniej miałem to zrealizowane na NRF24L01 ale był wtedy brak sterowania z zewnątrz a teraz jest SUPLA i można sobie regulować temperaturę w salonie z "wysp hula gula".
Jeszcze raz wielkie dzięki dla @elmaya za pomoc w realizacji..

Pozdrawiam
IMG_20191111_134109.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”