Padające WeMos i Esp07

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

W stacji pogody umarły mi już z 4 wemosy i 2 esp07. Co do diabła może być. Wcześniej Wemos zasilane z 5v ładowarki nokia 5v n8. Teraz 3.3v i dziś kolejny esp07. Wstawiony teraz C 1000uF wcześniej bezpostednio bez C. Chodziły przez ok 1 miesiąc ale po wyłączeniu zasilania i włączeniu już nie wstatły. Jakiś "pik" napięcia? Wtf?
Te uwalone niby widoczne w esp dln tool ale nie emitują sieci .

Pomiar z hall - płytka 3pin gotowiec
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Wilgoci ci gdzieś nie dostają nie skrapla się coś w obudowie ?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Hmm, u mnie w stacji padł tylko BME280, ale Wemos D1 mini Pro (starsza wersja) śmiga bez problemu od 20 miesięcy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

maffiu pisze: pn gru 23, 2019 12:18 am Wilgoci ci gdzieś nie dostają nie skrapla się coś w obudowie ?
Nie ma.takiej opcji bo jest w domu i to nad kaloryferem na parapecie. Zapomniałem odpisać że to wemos od wiatru i opadów. D6 i D7 podłączone bezpośrednio pod piny płytek z hall. Może to podłączę cprzez jakiś rezystor.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Spróbuj przez transoptor , może na długich przewodach coś łapie jak antena , coś sie indukuje, i uszkadza układ
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

Mam ten sam problem. Możliwe, że padl od wilgoci? Mam go w puszce po podłaczeniu do pradu w domu dioda zamrugała ale teraz nic wgl nie mruga po podłączeniu
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nie wydaje mi się aby wilgoć im zaszkodziła, moja stacja zbudowana na wemos mini 3.0 zamknięta jest w obudowie która nie jest hermetyczna ze względu na konieczność przepływu powietrza przez czujnik pomiaru zanieczyszczeń . Stacja działa już ponad rok. Chociaż może dlatego że nie przekracza 60% za co odpowiada moduł podgrzewania powietrza.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zmieniłem d6 z d7 jak bylo oryginalnie w sofcie i WeMos żyje juz od chyba stycznia. Anemometr chyba wykańczał gpio. Jutro sprawdze co jest pod co podłączone. Jak pisalem WeMos mam w domu a anenometr i deszcz jest przewodem plaskim 6 zył 4m bez żadnego ekranu pociągnięty do niego.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”