Arduino IDE

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Udostępniam Wam moje Arduino Ide z większością bibliotek potrzebnych do kompilacji Software z plików *.ino.

https://drive.google.com/file/d/1UzI9M ... =drivesdk

Zajmuje ok 1.8GB po rozpakowaniu.

Jednemu z kolegów pomogło w kompilacji BME280.



Jutro udostępnię moje pliki z kmpilacji:
- wagi
-stacji pogody
-kompasu
-yyy nie wiem co tam jeszcze mam bo pisze z tela.

Jak wiecie Arduino po ściągnięciu najnowszych bibliotek i definicji płytek nie zawsze działa a prawie zawsze nie działa jak powinno.
Dodatkowo w definicjach jest przerobiona przeze mnie SuplaDevice dla czujników ciśnienia, wagi, anemometru (prędkość wiatru) .

NIE AKTUALIZOWAĆ NIC JAKBY CHCIAŁO!!!
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Mam dla Was koledzy bardzo dobrą wiadomość. Od dziś moje "wynalazki" otrzymają interfejs 192.168.4.1. Będę nie tylko umieszczał kod ale i plik *.bin aby Ci z Was , którzy nie opanowali programowania mogli się cieszyć tym sprzętem , który prezentuję.
.
Clip_2.jpg
Clip_2.jpg (40.13 KiB) Przejrzano 5950 razy

A HA - jeszcze druga dobra wiadomość - przerobiłem trochę biblioteki zamieszczone w TEMACIE Z LINKU PONIŻEJ tak że kompilują czujniki WAGI , WIATRU, OPADÓW, CIŚNIENIA (BME) . DODATKOWO JAK @Espablo pisze w wątku Primary GUI bardzo łatwo dodaje się tam przyciski mono i bistabilne :D :mrgreen:

Posiedziałem dziś przy Arduino "rudą z lodem " do godziny chyba 3:40 rano ale udało mi się rozkminići podłączyć kod kolegi @espablo z wątku: viewtopic.php?f=11&t=4161&hilit=primary+gui.
CHWAŁA CI ZA TO I WIELKI UKŁON - PO TO WŁAŚNIE UMIESZCZA SIE KOD ABY KTOŚ INNY NA JEGO PODSTAWIE MÓGŁ POWIĘKSZAĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI !

(ja nie potrafię programować - proszę mi wierzyć - dopiero się uczę - jakoś od maja 2017 roku . Ale jak widzicie cały czas się uczę )



W poście powyżej należy dodać do Arduino - do katalogu libraries wrzucamy katalog SuplaDevice oraz SuplaGUI:
SuplaDevice.rar
(56.11 KiB) Pobrany 257 razy
SuplaGUI.rar
(6.43 KiB) Pobrany 281 razy
Ostatnio zmieniony pn lip 08, 2019 7:53 am przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Proszę o to próbka kod oraz bin dla BME 280 dla WeMos D1 mini:
BME280.rar
(224.03 KiB) Pobrany 315 razy
Wgrywamy tak:
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (49.83 KiB) Przejrzano 5932 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Jest jeden mały-DUUUży problem. Po zaniku zasilania znów esp przełącza się w tryb AP. WHY? Ktoś coś ?

A juz się tak uciechałem :(

Na razie prace wstrzymane :( :(
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

QLQ pisze: sob lip 06, 2019 2:52 pm Jest jeden mały-DUUUży problem. Po zaniku zasilania znów esp przełącza się w tryb AP. WHY? Ktoś coś ?

A juz się tak uciechałem :(

Na razie prace wstrzymane :( :(
Na obecną chwilę nie mam możliwości przetestowania Twoich softów ( szkoda).
Ale pytanie, zasilasz Wemosa z osobnego zasilacza, czy z portu USB kompa.
Zdarzyło mi się, że jak zasilałem wemosa z wgranym już softem z USB kompa on przechodził sam w stan konfiguracji. ( czemu- nie wiem).
Ostatnio zmieniony ndz wrz 15, 2019 3:46 am przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Patryk pisze: sob lip 06, 2019 3:14 pm
QLQ pisze: sob lip 06, 2019 2:52 pm Jest jeden mały-DUUUży problem. Po zaniku zasilania znów esp przełącza się w tryb AP. WHY? Ktoś coś ?

A juz się tak uciechałem :(

Na razie prace wstrzymane :( :(
Na obecną chwilę nie mam możliwości przetestowania Twoich softów ( szkoda).
Ale pytanie, zasilasz Wemosa z osobnego zasilacza, czy z portu USB kompa.
Zdążyło mi się, że jak zasilałem wemosa z wgranym już softem z USB kompa on przechodził sam w stan konfiguracji. ( czemu- nie wiem).

Chłopaku jesteś wielki. Dziś przesiadłem się na laptopa i nie pomyślałem, że będzie to inaczej niż na zwykłym PC , którego mam w domu.
Jednak lapek nie wyrabia prądowo.
Zaraz po przeczytaniu Twojego posta podłaczyłem zasilacz / ładowarkę USB 2A - DZIIIIAAAAŁŁŁA !!!!!!! :D :D :D :D :D !!!!!!!!!!!!!!!!!1


Najbardziej podoba mi się ta zdalna aktualizacja bezpośrednio z pliku - bajka - nie trzeba demontować modułów. W tygodniu przekompiluję softy od stacji pogody, wagi, sondy pH, .... nie wiem co tam jeszcze mam.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

możesz udostępnić źródło do tego bme , nie chcę ściągać 2gb , chciałbym zobaczyć jak to u ciebie wygląda
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

shimano73 pisze: sob lip 06, 2019 3:30 pm możesz udostępnić źródło do tego bme , nie chcę ściągać 2gb , chciałbym zobaczyć jak to u ciebie wygląda
już prosze :
Primary_GUI_BME.rar
(224.09 KiB) Pobrany 317 razy

Sciagnij tylko i zamień SuplaDevice - masz powyżej oraz wrzuć też SuplaGUI

Edit: biblioteki ESP8266 mam w ver 2.4.2

Normalnie jestem przeszczęśliwy dziś
Załączniki
Clip_4.jpg
Clip_4.jpg (44.99 KiB) Przejrzano 5878 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Gratulacje! Odpaliłem. Działa lux. Pozdrawiam...

piomar2
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

U mnie bin zadziałał , jest OK, nawet na zasilaniu z usb PC . Natomiast zródło skompilowało się poprawnie , wrgrało, skonfigurowało, ale nie wychodzi z konfiguracji, tzn po resecie wchodzi ponownie w konfiguracje . Oczywiście czyściłem wemosa za każdym razem.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”