Asystent google przestal rozpoznawać komendy

MichałB
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 14, 2020 5:11 pm

Witam,
Pewnie odgrzewam kotleta, ale od około tygodnia czyli aktualizacji oprogramowania telefonu asystent google przestal rozumieć komende otwórz brame i garaż. Są one ustawione przez ifttt i wsztstko chodziło i nagle bum.... asystent mowi że.....wyszukal najlepsze wyniki dla hasła otwórz bramę. Mam też sterowanie roletami i one przez google home śmigają. Próbowałem dodac przez gh ten sterownik od bramy ale supla go nie widzidzi laduje tylko te od rolet.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Jak tylko Twój serwer zostanie podniesiony do 2.3.26, to będziesz mógł zrezygnować z IFTTT i wydawać polecenia bezpośrednio do asystenta.
Może już możesz :)
jaku2k
Posty: 831
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Witam,
spotkałem się z taką samą sytuacją. Pozostaje mi czekać, aż .26 wejdzie na Dockera.
jaku2k pisze: sob lut 06, 2021 4:54 pm Dzień dobry,
od pół roku korzystam z funkcjonalności sterowania głosowego.
Od paru dni nie jestem w stanie z niej skorzystać. Dodam, że w tym samym czasie straciłem tę opcję na innym telefonie z Androidem.
Proszę o pomoc.
PS. Nie wiem, jak znaleźć logi w IFTTT.
Pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Ile razy supla wysyła komunikat do otwarcia bramy w przypadku przerwania procedury? Wysłałem komendę słowną przez GH żeby otworzył, zaczął otwierać, odrazy nacisnąłem przycisk ścienny bramy żeby zamknąć, a po chwili znów brama została otwarta przez SBW. Łącznie tak stało się 4 razy, ostatnie trzy bez mojego mówienia do telefonu. Nie jest to bezpieczne, bo może mi otworzyć dom kiedy otworze słowem, a zamknę np. pilotem i odjadę.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ściennym przyciskiem nie możesz przerwać tej procedury chyba, że ten przycisk wywołuje link bezpośredni z akcją OPEN_CLOSE, lub rozkaz przez API. Możesz też przerwać z poziomu aplikacji lub strony WWW używając przycisku "Otwórz / zamknij".
Serwer próbuje osiągnąć cel przy max. 4 próbach i musi tak to działać. Serwer nie wie co się dzieje po wywołaniu rozkazu "kliknięcia" przekaźnikiem. Tak samo działały dotychczas harmonogramy.

Jeśli powiesz "Otwórz" to serwer sprawdzi za minutę czy cel osiągnięty. Jeśli tak, to nie ponowi akcji.
Jeśli powiesz od razu "Zamknij" to zamknie bramę.

Jeśli byłaby tylko jedna próba to jest ryzyko, że zamiast zamknąć bramę serwer ją otworzy bo była zatrzymana w połowie.
Ale.... myślę, że można rozważyć wprowadzenie w ustawieniach serwera ilości prób ponawiania osiągnięcia celu dla harmonogramów i sterowania głosowego.
Ewentualnie mogę zmniejszyć liczbę prób otwarcia do jednego, pozostawiając 4 na zamknięcie z tym, że muszę to jeszcze przemyśleć.

Dodatkowo jest plan wprowadzenia opcji "Zamknij jeśli otwarta dłużej niż...."
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Przez te 4 próby będą występowały "kolizje" z systemami alarmowymi w budynkach. Dla mnie priorytetem w tym wypadku jest bezpieczeństwo domu, a nie wygoda sterowania głosowego.

Czy można tak ustawić GH żeby konkretne urządzenie (kanał) nie reagowało na komendy głosowe?
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dodamy w 2.3.27 możliwość ustawienia liczby prób otwarcia i liczby prób zamknięcia. Nie widzę w GH opcji ukrycie wybranych urządzeń.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18331
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kolega @klew zasugerował inne rozwiązanie.., a mianowicie takie by serwer nie czekał 60 sek. na sprawdzenie stanu bramy tylko od razu kończył zadanie jeśli brama się otworzy/zamknie czyli osiągnie cel. Przy otwieraniu efekt będzie taki, że jak tylko się otworzy to nie będzie powtórzeń. Przy zamykaniu jak zatrzymasz to ponowi po 60 sek. Dopiero jak zamknie całkowicie to będziesz mógł otworzyć z pilota bez obawy, że ponowi zamykanie.

Czy takie rozwiązanie wg. Ciebie jest satysfakcjonujące ?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

U mnie stan całkowitego otwarcia sygnalizowany jest około 5 sekund po rozpoczęciu ruchu bramy przesuwnej czy też garażowej. Jeśli tylko serwer dostanie informacje że brama została już otwarta lub zamknięta to nie powinien wykonywać żadnych ruchów więcej bez wyraźnego sygnału że strony użytkownika, obojętnie czy będzie to z pilota, przycisku na ścianie czy innego medium. To że inni lubią otwierać bramę będąc kilometr od domu to ich sprawa. Ja jak widzę że brama została fizycznie zamknięta to nie spodziewam się że za 1,2 czy 3 minuty znów się otworzy, ja w tym czasie mogę być już 2-3km od domu. Idealny moment na opendzlowanie chałupy, jeśli bym nie miał systemu alarmowego. Właściciel odjechał, dom się otworzył, bierzta co chceta.
Pamiętajcie że to już nie jest igranie z pozostawioną zapaloną żarówką tylko z otwarciem komuś domu bez jego wiedzy, a na to już jest paragraf.

Najwyżej po stronie Kowalskiego będzie stała konieczność ponownego powiedzenia "Otwórz zamknij / wjazd" ale niech człowiek to widzi fizycznie, bo elektronika bywa zawodna. Sam kiedyś tak sobie zrobiłem nie posiadając systemu alarmowego...Brama sama się otwarła, przez moduł zewnętrzny. Sąsiad mnie poinformował że dom mam otwarty od 5h... A ja w tym czasie byłem 100km dalej. Jakie mogłem mieć wtedy myśli? Czy napewno mam wszystko na miejscu nadal?

Wiem co mówię, bo na co dzień robię przy zabezpieczeniach elektronicznych i wiem jakie ludzie potem potrafią mieć pretensje o byle co, jak ich opendzlują, wtedy szuka się dwóch winnych, tego co odpowiada za kradzież i tego co montował zabezpieczenie które nie zadziałało. Brama to nie daszek przeciwsłoneczny tylko ochrona przed dostępem fizycznym.

Co do pytania czy mnie to odpowiada. Życie pokaże. Na sucho trudno stwierdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Kolejny przykład to brak fotokomórek. Auto stoi w świetle bramy. Omyłkowo wydane polecenie. Brama ostrą krawędziom uszkadza lakier. Jest już za późno. Wyjeżdzamy z garażu ocenić straty, a serwer znów sprawdza i niefortunnie zachacza ponownie o auto. Urwana brama, zarysowany samochód... Kto jest winien? Kierowca bo wyjechał czy serwer bo ponowił rozkaz?

To jest tylko przykład z życia u jednego z klientów. U niego wszystkiemu winna była sprężyna dociągając. Brama zjechała pod własnym ciężarem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”