Brama powiadomienie

wojcik8211
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 27, 2020 6:02 am

Witam
Proszę o pomoc
Mam shelly 1 v3 z wgrana suplą kontaktronami do obsługi bramy wjazdowej . Chciałbym otrzymywać powiadomienie o otwartej bramie, ale po czasie np. 5 minut po otwarciu przychodzi powiadomienie "brama otwarta ".
Kontaktrony działają poprawnie.

Pushver mam skonfigurowany i dziala powiadomienie natychmiastowe po wykonaniu sceny otwórz/zamknij.

Kombinowałem w ten sposób że
Powiadomienie uruchamiam inną sceną spóźniona akcja np. 200 sekund i scena musi być wykonana pod warunkiem jak brama jest otwarta i tu mam problem z tym warunkiem nie wiem jak napisać.
Proszę o pomoc.
forall
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 15, 2019 10:36 am

Udało się jakoś temat ogarnąć bo też się zastanwiałem jak podejść do tematu. Da się to jakoś ogarnąc nawet przez api?
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
tomas013
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 08, 2022 9:13 am

Odświeżam temat.
Mam sterownik bramy SBW-02 i dwa kontaktrony. Czy jest możliwość otrzymania powiadomienia o otwartej bramie po ustalonym czasie np 30 minut. Zdarza mi się zostawić bramę otwartą i to by mi bardzo ułatwiło życie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tomas013 pisze: śr cze 08, 2022 9:54 am Odświeżam temat.
Mam sterownik bramy SBW-02 i dwa kontaktrony. Czy jest możliwość otrzymania powiadomienia o otwartej bramie po ustalonym czasie np 30 minut. Zdarza mi się zostawić bramę otwartą i to by mi bardzo ułatwiło życie.
Sama Supla nie ma jeszcze powiadomień.

Natomiast możesz takie coś zrobić na skryptach @fracza (https://scripts.supla.io).
Trzeba dodać scenę odpalaną otwarciem bramy, która po 30 min odpala drugą scenę, która sprawdza, czy brama jest otwarta i wtedy wysyła powiadomienie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”