Edycja aplikacji supla (ANDROID)

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzień dobry,
ostatnio przeglądałem aplikację mobilną supla i przeczytałem, że można ją edytować. Widziałem kilka ciekawych projektów suplowiczów. Czy mógłby ktoś napisać jak edytować aplikację na komputerze i zainstalować edytowaną wersję na smartfonie? Wiem, że w google jest sporo poradników, jednak jestem początkujący w tym temacie i potrzebuję wytłumaczenia od podstaw. Liczę na pomoc.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Źródła apki są ogólnodostępne. Pobierasz je, potem jakieś IDE np. Android Studio i możesz działać.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dzięki za odpowiedź. Czy mogę w jakiś sposób przekopiować aplikację z telefonu (dotyczy innej aplikacji niż supla)? Jak to zrobić?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Czy mogę w jakiś sposób przekopiować aplikację z telefonu" ?
Co chcesz konkretnie zrobić ?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Nie wiem czy to możliwe, ale chciałbym podpiąć temperaturę z aplikacji LGthinq (mierzoną przez klimatyzator) pod suplascripts lub virtualdevice. Myślę, że jeśli uda mi się dotrzeć do kodu aplikacji, to znajdę link, z którego będę mógł zczytywać temperaturę. Dodam, że wartość temperatury jest widoczna na ekranie głównym aplikacji.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chcesz zdekompilować aplikację LGthinq ?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Tak
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To nie mogę Ci pomóc. Dekompilacja jest niezgodna z licencją producenta.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dobrze, dziękuję za informację. Dzięki niej wiem, że nie należy tego robić. Dziękuję za udzieloną mi pomoc i odpowiedzi.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Pobrałem android studio, obejrzałem kilka poradników. Mimo wszystko nie do końca umiem się posługiwać tym programem.
1. Czy mógłby ktoś napisać krok-po-kroku jak dodać nowy przycisk na stronie rolety (o ile to możliwe)?
2. Mam najnowszą wersję android studio. Gdzie mogę znaleźć podgląd graficzny aplikacji?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”