sonof sv wifi + faac 740

krisb10
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 04, 2020 11:35 am

Ja ma dokładnie ten zestaw, dołączyłem pod krańcówki przez transoptor pc817 - taki zestaw z ali za 1 dolara.
Działa na sofcie slawka. Jedynie czego brakuj to przy starcie stanu wejść nie sprawdza, ale jeden cykl i jest ok.
Całość 30 złotych...
hester
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 04, 2020 3:03 pm

Witam.
Po dniu poszukiwań nie udało mi się znaleźć takiego modulu odpuściłem zamawianie z chin.
Juz jedzie do mnie sonoff sv z kontaktorami z Suplą na pokładzie mam nadzieje ze to ogarnę. pozdrawiam dziekuje.
hester
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 04, 2020 3:03 pm

tak pierwsze co znalazlem to ten sklep ale wyraznie pisze "powiadom o dostępności" ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Marek79
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 10, 2019 9:54 am

Mam Sonofa SV z Faac 741 od ponad pół roku i sprawuje się to całkiem zacnie. Mam też SV do bram garażowych. Trzeba przyznać, że zasięg mają całkiem niezły. Tam gdzie telefon nie pokazuje już sieci one się jeszcze łączą. Problem jest tylko tam gdzie brak jest w automatach wyjścia ze stałym napięciem a jest tylko napięcie przemienne wtedy jest potrzebny dodatkowy zasilacz. W Faacu akurat nie ma tego problemu :) .
hester
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 04, 2020 3:03 pm

Dzięki Marku oby i u mnie dawał radę. Madz jakis schemat jakngo wpiac w uklad?
Grunger
Posty: 83
Rejestracja: pn lut 10, 2020 11:41 am

Mam pytanie odnośnie czujnika położenia bramy wjazdowej. Napęd mam faac 740. Wszystko zrobiłem na sofcie od Zybiego i zastosowałem kontrakton w środku napędu który czyta położenie po krańcówkach. Problem jest taki, że ciągle to położenie się zawiesza, muszę przeklejać ten kontrakton w inne miejsce. Z tego co zrozumiałem jest możliwość podłączenia zamiast kontraktona bezpośrednio pod złącze J5? I to powinno zadziałać?

Pozdrawiam
L0L3K
Posty: 109
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:34 pm

Grunger pisze: wt kwie 14, 2020 7:55 am Mam pytanie odnośnie czujnika położenia bramy wjazdowej. Napęd mam faac 740. Wszystko zrobiłem na sofcie od Zybiego i zastosowałem kontrakton w środku napędu który czyta położenie po krańcówkach. Problem jest taki, że ciągle to położenie się zawiesza, muszę przeklejać ten kontrakton w inne miejsce. Z tego co zrozumiałem jest możliwość podłączenia zamiast kontraktona bezpośrednio pod złącze J5? I to powinno zadziałać?

Pozdrawiam
Tak, ja w faac 740 sterownik mam podłączony bezpośrednio pod złącze J5 i działa bez problemu
hester
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 04, 2020 3:03 pm

Tylko w J5 wychodzi napięcie 24V a napięcie kontaktronów na Sonoff jest 3,3V. Chyba się usmaży.
jeśli się mylę proszę o korektę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”