sterownik?soft?

kys3310
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 19, 2018 7:06 am

witam.moje pierwsze pytanie jest takie:zakupiłem niedawno 4 kanałowego sonoffa pro.służy do otwierania bramy,furtki i steruje oświetleniem w ogrodzie.jest to alternatywa do posiadanego już układu sterowania opartego na optimie ropama.oprogramowanie oryginalne działa na razie ok.chciałbym przetestować oprogramowanie supla.interesuje mnie co mogę zyskać ,jakie funkcje dodatkowe.?co konkretnie powinienem wgrać ?
drugi temat jest taki:zajmuje się montażem automatyki bramowej..szukam taniego uniwersalnego sterownika z informacja o stanie bramy,,każdy pomysł mile widziany...
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Odpowiedz na drugie pytanie, wystarczy sonoff Basic z softem gate oraz kontaktron i wszystko będzie śmigać
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

kys3310 pisze: pt sty 19, 2018 7:28 am ...
drugi temat jest taki:zajmuje się montażem automatyki bramowej..szukam taniego uniwersalnego sterownika z informacja o stanie bramy,,każdy pomysł mile widziany...
To poczytaj:

viewtopic.php?f=27&t=2708
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Sterownik od bramy oprócz otwierania i zamykania wykonuje jeszcze kilka innych funkcji np. włącza błyskowe powiadomienie o pracy, kontroluje czy w bramie nie ma jakiejś przeszkody itp.
To co zaproponował @Zybi traktowalłbym raczej jako dodatek do sterownika od bramy. No chyba, że będzie w sofcie opcja wykrywania przeszkody to można by potraktować to już jako pełnoprawnym sterownik.
BTW proponowalem przydatną do tego funkcję tutaj viewtopic.php?f=9&t=2289, ale nie było wielkiego zainteresowania.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Przepraszam bardzo, źle zinterpretowałem 2 pytanie, nie wiedziałem że chodzi o centralkę sterująca, myślałem ze o urządzenia wyzwalająca które tylko aktywują wybrane funkcje w napędzie bramy ;)
kys3310
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 19, 2018 7:06 am

siemanko..dzięki za zainteresowanie..jeśli chodzi o moduł do sterowania bramą to potrzebuje coś prostego ,taniego,fajnie by było jak by miał zasilanie 24v(łatwo dostępne w centralach automatyki bramowej)z informacją o stanie bramy a info o temperaturze to już był by wypas...
podpowiedzcie proszę co wgrać do sonoff 4ch pro i jaki kabelek polecacie do programowania?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

kys3310 pisze: ndz sty 21, 2018 9:04 am siemanko..dzięki za zainteresowanie..jeśli chodzi o moduł do sterowania bramą to potrzebuje coś prostego ,taniego,fajnie by było jak by miał zasilanie 24v(łatwo dostępne w centralach automatyki bramowej)z informacją o stanie bramy a info o temperaturze to już był by wypas...
podpowiedzcie proszę co wgrać do sonoff 4ch pro i jaki kabelek polecacie do programowania?
Chyba nie przeczytałeś wątku, który Ci podałem, bo tam masz 100 procent tego czego potrzebujesz, włącznie z ceną:

https://pl.aliexpress.com/item/New-Arri ... e39a&tpp=1

a można znaleźć jeszcze taniej!


P.S.
@miko1282, dobrze zrozumiałeś temat, to raczej @Espablo źle go zinterpretował.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

@Zybi z tego co się orientuję w większej części centralek bramowych napięcie 24v jedt przemienne, więc sam moduł by nie wystarczył, a dodawanie mostka plus kondensatora wydaje mi się średnim pomysłem pośród dzisiejszych zaawansowanych centralek, dodatkowo przetwornice obniżające/ zwiększające napięcie generują zakłócenia przez co zasięg pilota drastycznie spada nawet po nad połowę, a wydaje mi się że taki jest zainstalowany w tym urządzonku co podałeś
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

miko1282 pisze: ndz sty 21, 2018 9:44 am @Zybi z tego co się orientuję w większej części centralek bramowych napięcie 24v jedt przemienne, więc sam moduł by nie wystarczył, a dodawanie mostka plus kondensatora wydaje mi się średnim pomysłem pośród dzisiejszych zaawansowanych centralek, dodatkowo przetwornice obniżające/ zwiększające napięcie generują zakłócenia przez co zasięg pilota drastycznie spada nawet po nad połowę, a wydaje mi się że taki jest zainstalowany w tym urządzonku co podałeś
Mam to u siebie zainstalowane i nie stwierdzam, tego co piszesz (centralka NICE).
Zasilanie pasuje, zasięg z pilota Ci nie spadnie jak zastosujesz właściwą instalację antenową wyprowadzoną na górę słupka, a nie kawałek drucika w samej centralce, która przy samej ziemi jest zainstalowana (tak mi fachowcy zrobili). Zresztą potem to i tak masz zasięg ze smartfona nieograniczony.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Wiem Zybi, lecz ostatnio zakładałem wujkowi sterowanie Supla do bramy Nice Robo 1000 lecz miała ona zasilanie 26v AC oraz po założeniu zasięg spadł drastycznie, antema jest kablem ekranowanym umieszczona w lampie na słupku rozwiązałem to wkładając moduł do hermetycznej puszki i odsuwając metr od centrali
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”