SBW zasada działania

supla1907
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 29, 2019 12:51 pm
Lokalizacja: Pszczyna/Ćwiklice

Witam
Mam pytanie dotyczące działania sterownika SBW-02
Chciałbym go podłączyć do bramy, później do furtki.
Pytanie:
1. w każdym przypadku musi być dodane dodatkowe zasilanie 12V do opcji otwierania furtki ?
2. zasada działania otwierania bramy poprzez sterownik działa jak naciśniecie na pilocie przycisku ? a później czas otwarcia jest sterowany poprzez np. krańcówki lub ustawiony czas pracy siłownika ?
Ja mam napęd Came Krono i otwarcie skrzydeł jest zakańczane poprzez zadziałanie wbudowanych krańcówek, zamknięcie zapewne tez, ale jest jeszcze regulowany czas pracy siłowników. Dlatego moje pytanie czy SBW-02 poprzez aplikacje otworzy/zamknie mi bramę a pozostałe elementy jak zadziałanie krańcówek już będzie sterowane płytą główną. ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Niekoniecznie. Czasami już coś steruje ryglem i wtedy wystarczy "podać" sygnał inicjujący. Czasami użytkownicy pisząc" furtka" mają na myśli funkcję "Furtki" w bramie wjazdowej. Wtedy też dodatkowe zasilanie nie jest konieczne. Podsumowując. Jeśli będziesz sterował bezpośrednio elektrozaczepem, a SBW nie jest zasilany dedykowanym zasilaczem to potrzebujesz osobny zasilacz.

2. Automatyka bramy odpowiada za ruch i zatrzymanie bramy. SBW tylko daje sygnał do rozpoczęcia ruchu/zatrzymania czyli tak jak pilot. Dodatkowo w aplikacji możesz widzieć czy brama jest otwarta/zamknięta oraz możesz sterować głosowo z użyciem Google Home.

Napisz jaki masz model centrali sterującej to rozpiszę Ci jak to podłączyć.
supla1907
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 29, 2019 12:51 pm
Lokalizacja: Pszczyna/Ćwiklice

Came ZF1N
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
forall
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 15, 2019 10:36 am

Przy bramie wjazdowej i sterowniku SBW-02 potrzebne będą kontraktony, bo żebym za pamieci wyciągnał jakieś kable dodatkowe pod nie...
Chciałbym otwierać bramę i widzieć, że jest otwarta albo zamknięta, przy garażowej taki kontrakton musiałem domontować.
Oczywiście furtkę też chciałbym otwierać przy pomocy SBW-02 :)
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”