MEW-01 analiza i wykres napięcia sieci

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Serwer tych danych nie rejestruje. Możesz je odczytywać ad-hoc i gdzieś sobie je zapisywać.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Albo zaopatrzyć się w coś podobnego: https://www.automatyka.pl/produkty/reje ... 00-33710-2
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tylko ten zakup nie jest potrzebny jak ma MEW-a. Prostym skryptem może zrzucać sobie te dane nawet co 5 sek.
fullsound
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 3:25 am

Może to naiwne pytanie, ale jaki to ten prosty skrypt? 😉 i gdzie mógłbym sobie takie dane zrzucać?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Skrypt w dowolnym języku w którym łatwo pobierzesz i sparsujesz dane z API.
Gdzie... na własnym komputerze / serwerze ?
Awatar użytkownika
Pan O
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 16, 2019 9:07 pm

fullsound pisze: pn lip 27, 2020 3:12 pm Może to naiwne pytanie, ale jaki to ten prosty skrypt? 😉 i gdzie mógłbym sobie takie dane zrzucać?
influx db do trzymania danych. grafana do wizualizacji. wszytko VIA Home Assistant (tam wyciągasz dane VIA API - jest wątek tutaj) . w Home Assistant są szybkie addony (influxdb i grafana) żeby to ładnie spiąć.
zbyszekk
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 29, 2020 9:16 am

Gdzie w aplikacji Supla na telefon (Android) mogę odczytać chwilowe wartości prądu, napięcia, mocy pobieranej?
W aplikacji mam tylko sumaryczną energię czynną pobraną, pozycja jest nieklikalna.
Obrazek

OK, wystarczyło przesunąć w lewo...
ArczeroS
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 08, 2020 10:14 am

Dzień dobry,

Czy ktoś ma może informację jaka jest częstotliwość próbkowania urządzenia? Chciałbym zastosować je do prześledzenia zużycia energii kilku urządzeń i ściągnąć sobie te dane na własny serwer. Do tej pory robiłem to na mikrokontrolerze STM32 i małym przekładniku, ale szukam rozwiązania bardziej przemysłowego i mniej delikatnego. Domyślam się, że urządzenie nie da rady pobrać danych co 62,5us jak mój mikrokontroler, ale czy przynajmniej 0,1s jest osiągalne?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dane są czytane co sekundę i wysyłane na serwer co 5 sek. Serwer zapisuje historię co 10 min. Osiągnięcie częstotliwości o której piszesz jest nierealne w przypadku tego urządzenia.
Greg978
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 07, 2019 2:58 pm

Witam

czyt to zostało wprowadzone?

"Gromadzenie tego typu danych jest nieefektywne. Co innego gromadzenie zdarzeń i to możemy wprowadzić."

2020.07.25 19:41 - spadek napięcia poniżej 240V ( 199V ) dla L1
2020.07.25 19:45 - powrót napięcia do normy L1

etc?

mam swoje instalacje PV i widzę że napiecie w sieci lata w rozne strony w zaleznosci od pogody, czasami dochodzi chyba ponad 253V bo wylacz mi sie inwerter.

Chetnie bym to sprawdził jesli jest taka mozliwosc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”