Sonoff 4CH Pro

and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

U mnie w 4CH Pro i 4CH Pro rev 2 jest tak jak piszesz. Mam jeden moduł 4CH (bez Pro) i w nim na tym samym sofcie działa natychmiast.
jeremy100
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 16, 2018 7:55 pm

and111 pisze: pn paź 28, 2019 4:29 pm U mnie w 4CH Pro i 4CH Pro rev 2 jest tak jak piszesz. Mam jeden moduł 4CH (bez Pro) i w nim na tym samym sofcie działa natychmiast.
Trochę słaba opcja jak tak bo miałem nim sterować światło w salonie ale muszę poszukać czegoś innego jak tak bo te opóźnienie jest denerwujące
Kocurr
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 25, 2019 7:53 pm

Panowie, mam całe oświetlenie na Sonoffie 4ch v2.

Włączniki to piloty dotykowe RF, ale problemem jest to, ze działają „on release”, a nie przy pierwszym kontakcie palec-włącznik. Problem jest taki, ze po prostu nie zawsze światło się włącza.

Czy jest możliwość zmiany działania funkcji pilota na on Press a nie on release?
mareks6
Posty: 260
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Niestety link z pierwszego postu jest już nie aktywny gdyż prowadzi do kompilacji od kolegi Zybi.

Czy znajdę gdzieś do pobrania jakąś kompilację 2x socket + 2x gate + 2x ds18b20 (lub 1x ds18b20 I 1x dht22)?

Taki sonoff pasowałby mi idealnie i chciałbym nim włączać 2x światło i otwierać 2 zamki/elektrozaczepy drzwi. Dodatkowo mógłbym mierzyć temperaturę wewnątrz pomieszczenia j na zewnątrz (I ewentualnie wilgotność).

Sonoff zamierzam dopiero zamówić, ale to chyba nie ma znaczenia która wersja PRO to będzie?
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Witam wszystkich
Mam prośbę, potrzebuję informacji.
Czy ktoś z was używa na stałe ( najlepiej dłuższy czas) sonoff 4ch z funkcjonalnością Gate? Chodzi mi o potwierdzenie że to urządzenie można bez obaw użyć w tym celu.
Napiszcie jaka to wersja, z modyfikacja kondensatorami i na jakim konkretnie sofcie.
Osobiście chciałbym zastąpić obecne urządzenia które obsługują u mnie te funkcjonalność.
Sosboff 4ch miał by otwierać bramę garażowa wjazdową oraz furtkę ( z funkcją stanu ) + zalaczanie oświetlenia zewnętrznego.

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

bulek68 pisze: śr gru 18, 2019 4:23 pm Witam wszystkich
Mam prośbę, potrzebuję informacji.
Czy ktoś z was używa na stałe ( najlepiej dłuższy czas) sonoff 4ch z funkcjonalnością Gate? Chodzi mi o potwierdzenie że to urządzenie można bez obaw użyć w tym celu.
Napiszcie jaka to wersja, z modyfikacja kondensatorami i na jakim konkretnie sofcie.
Osobiście chciałbym zastąpić obecne urządzenia które obsługują u mnie te funkcjonalność.
Sosboff 4ch miał by otwierać bramę garażowa wjazdową oraz furtkę ( z funkcją stanu ) + zalaczanie oświetlenia zewnętrznego.

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Do bram/furtki musisz mieć moduł z dopiskiem PRO, czyli bez zasilania po stronie wyprowadzeń z przekaźników.
Od początku założenia tego wątku używam do sterowania bramami modułu 4CH Pro V1.1. Jeśli czytałeś cały wątek, to wiesz, że wlutowywałem w nim dodatkowe kondensatory, by wyeliminować chwilowe kliknięcia przekaźników, jakie zdarzały się na 1 i 2 przekaźniku w czasie utraty połączenia z serwerem.
Obecnie mam w module soft autorstwa @Zybi, aktualizowany w tym roku.Ten sam soft mam zainstalowany w 3 innych modułach - nowszych wersjach, czyli w 4CH Pro rev 2. W nich nie lutowałem dodatkowych kondensatorów. Te nowsze moduły używam co prawda do sterowania oświetleniem, ale na obecnym sofcie nie zdarzyło się nigdy, by któryś z przekaźników kliknął samoczynnie. Wcześniej na tych modułach miałem soft multiboard, i niestety zdarzały się czasami przypadkowe kliknięcia.

4CH Pro V1.1 steruję obecnie 2 bramami garażowymi i bramą wjazdową (brama skrzydłowa). Do bramy wjazdowej wykorzystuję 2 przekaźniki: jeden do otwierania/zamykania całej bramy; drugi do otwierania jednego skrzydła (funkcja furtki). Na bramach mam czujniki otwarcia (kontaktrony). Każdy jest podłączony do innego modułu. Na jednym module nie da się obsłużyć kontaktronów z 3 bram, chyba, że zrezygnujemy z przycisków fizycznych modułu.
W dwóch modułach mam podłączony dodatkowo czujnik temperatury i wilgotności (DHT 22).
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Do bram/furtki musisz mieć moduł z dopiskiem PRO
Na wstępie dzięki za recenzje i wskazówki.

Rozumiem ze ten będzie ok:
https://allegro.pl/oferta/sonoff-4ch-pr ... 8424556723
W sumie szukałem u "malutkich rączek" ale z tego co widzę gra nie warta świeczki bo wiele oszczędzić się nie da.
and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

bulek68 pisze: czw gru 19, 2019 3:46 am

Rozumiem ze ten będzie ok:
https://allegro.pl/oferta/sonoff-4ch-pr ... 8424556723
W sumie szukałem u "malutkich rączek" ale z tego co widzę gra nie warta świeczki bo wiele oszczędzić się nie da.
Tak. Ten jest OK.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1422
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, macie może jakiś inny soft po za multiboard, który dział na sonoffie 4ch pro?? Multiboard jest generalnie bardzo dobry i działa, problem tylko w tym, że po zaniku zasilania nie chce łączyć się z powrotem i trzeba odłączyć go i podłączyć ponownie.
mareks6
Posty: 260
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Ponawiam prośbę, czy może ktoś podesłać albo bezpośrednio na maila, albo linka do jakiegoś sprawdzonego softu do Sonoff 4ch R2 PRO?

Zamierzam nim otwierać 2x drzwi oraz 2x oświetlenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff 4CH”