czujnik skrzynki pocztowej

Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Dobrze ze basic nie potrzebuje 3 faz...
Co robisz? Ciagnę "siłę" do skrzynkk na listy 😀😀😀

A tak na powaznie to licho nie spi i leiej faktycznie zrobic to na innym module.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

flowerek pisze: pn lut 01, 2021 9:37 am Jesli sonoff bedzie mial odpowiedni soft to i owszem...ale wowczas potrzebujesz zasilanie 230 do skrzynki 😀
Musialbys na znanym portalu zapytac sprzedajacego czy ci taki soft przygotuje.
Najszybciej to na znanym portalu na 3 litery znajdziesz sprzedajacego ktory ci to przygotuje 😀
Jaki to soft? ;)
Albert
Posty: 580
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Trzeba skompilować binarkę, która będzie obsługiwać link bezpośredni, dsy i co tam jeszcze chcesz. Gotowca z tego co wiem to nie ma raczej na dzień dzisiejszy :roll:
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

Albert pisze: pn lut 01, 2021 12:22 pm Trzeba skompilować binarkę, która będzie obsługiwać link bezpośredni, dsy i co tam jeszcze chcesz. Gotowca z tego co wiem to nie ma raczej na dzień dzisiejszy :roll:
To lipa, bo jestem zainteresowany i skłonny wydać na to pieniążki :/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8347
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur99 pisze: pn lut 01, 2021 12:38 pm To lipa, bo jestem zainteresowany i skłonny wydać na to pieniążki :/
A co konkretnie masz w tej chwili do dyspozycji?
Jaki masz dostęp do skrzynki na listy? Masz tam dociągnięte przewody? Jakieś zasilanie? Czy masz też bramę obok do wysterowania? Albo furtkę?

Ogólnie podłączenie kontaktronu lub dwóch do układu diy (np. jakiś wemos), to dość prosta sprawa. Kwestia wgrania tam softu podłączenia kabelków i zamknięcia tego w jakiejś obudowie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

klew pisze: pn lut 01, 2021 12:44 pm
artur99 pisze: pn lut 01, 2021 12:38 pm To lipa, bo jestem zainteresowany i skłonny wydać na to pieniążki :/
A co konkretnie masz w tej chwili do dyspozycji?
Jaki masz dostęp do skrzynki na listy? Masz tam dociągnięte przewody? Jakieś zasilanie? Czy masz też bramę obok do wysterowania? Albo furtkę?

Ogólnie podłączenie kontaktronu lub dwóch do układu diy (np. jakiś wemos), to dość prosta sprawa. Kwestia wgrania tam softu podłączenia kabelków i zamknięcia tego w jakiejś obudowie.
Dostęp bardzo dobry, jest 230V, ale jesli byłby to np. sonoff SV to jak najbardziej mogę użyć zasilacza w gniazdku. Metr od skrzynki juz na posesji mam mały schowek, w którym mam inne gniazdko, tam można schować.
Co masz na myśli "bramę do wysterowania"?
dobo
Posty: 1049
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8347
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur99 pisze: pn lut 01, 2021 4:50 pm
klew pisze: pn lut 01, 2021 12:44 pm
artur99 pisze: pn lut 01, 2021 12:38 pm To lipa, bo jestem zainteresowany i skłonny wydać na to pieniążki :/
A co konkretnie masz w tej chwili do dyspozycji?
Jaki masz dostęp do skrzynki na listy? Masz tam dociągnięte przewody? Jakieś zasilanie? Czy masz też bramę obok do wysterowania? Albo furtkę?

Ogólnie podłączenie kontaktronu lub dwóch do układu diy (np. jakiś wemos), to dość prosta sprawa. Kwestia wgrania tam softu podłączenia kabelków i zamknięcia tego w jakiejś obudowie.
Dostęp bardzo dobry, jest 230V, ale jesli byłby to np. sonoff SV to jak najbardziej mogę użyć zasilacza w gniazdku. Metr od skrzynki juz na posesji mam mały schowek, w którym mam inne gniazdko, tam można schować.
Co masz na myśli "bramę do wysterowania"?
A potrzebujesz do czegoś przekaźnik? Bo jeśli nie, to może lepiej jakiś zwykły wemos albo inny tego typu układ?
Odnośnie bramy, to ja mam w bramie sbw zamontowany i zrobiony przerzutnik typu RS na przekaźniku, który daje sygnał o poczcie do sbw.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

klew pisze: pn lut 01, 2021 6:50 pm
artur99 pisze: pn lut 01, 2021 4:50 pm
klew pisze: pn lut 01, 2021 12:44 pm

A co konkretnie masz w tej chwili do dyspozycji?
Jaki masz dostęp do skrzynki na listy? Masz tam dociągnięte przewody? Jakieś zasilanie? Czy masz też bramę obok do wysterowania? Albo furtkę?

Ogólnie podłączenie kontaktronu lub dwóch do układu diy (np. jakiś wemos), to dość prosta sprawa. Kwestia wgrania tam softu podłączenia kabelków i zamknięcia tego w jakiejś obudowie.
Dostęp bardzo dobry, jest 230V, ale jesli byłby to np. sonoff SV to jak najbardziej mogę użyć zasilacza w gniazdku. Metr od skrzynki juz na posesji mam mały schowek, w którym mam inne gniazdko, tam można schować.
Co masz na myśli "bramę do wysterowania"?
A potrzebujesz do czegoś przekaźnik? Bo jeśli nie, to może lepiej jakiś zwykły wemos albo inny tego typu układ?
Odnośnie bramy, to ja mam w bramie sbw zamontowany i zrobiony przerzutnik typu RS na przekaźniku, który daje sygnał o poczcie do sbw.
W bramie mam sonoffa, ale brama odpada, bo napęd jest po drugiej stronie wjazdu niż skrzynka.
Co do wemosa, mi to wszystko jedno. I tak sie na tym nie znam, ale bardzo mi zależy
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Napisz do mnie na priv jak ci bardzo zalezy 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”