czujnik skrzynki pocztowej

dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

flowerek pisze: wt sty 26, 2021 3:45 pm @elmaya pewnie coś wymysli.
z drugiej strony przy naszych niekomercyjnych zastosowaniach typu skrzynka na listy wazniejsze jest jak długo te 2 paluszki AAA wytrzymaja niż to czy bedzie powiadomieinie o stanie baterii
jak sie skonczy bateria to ustana powiadomienia ze skrzynki i....wymienie baterię :) oby nie cześciej niż 1 w roku :)) zobaczymy
Nie no jasna sprawa, w przypadku skrzynki to nic się nie stanie. Raczej się pofatygujesz do niej, jak przez miesiąc nic nie przyjdzie :D. Ja ten czujnik chcę zastosować głównie jako czujnik zalania... no i tutaj już lepiej mieć jakąś możliwość weryfikacji czy na pewno on działa i czy zadziała wtedy kiedy będzie trzeba :D
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

moze @elmaya coś wymyśli.
choć to chyba nie będzie proste bo tego czujnika nie widać w cloud ani aplikacji
on tylko łączy się na moment i wykonuje link bezpośredni - właściwie gdyby link był publiczny to nawet nie musiałby mieć zaszytych danych konta w cloud...taki likn bezpośredni publiczny mozna wywołać z dowolnego urządzenia bez logowania do cloud

wiec nie wiem za bardzo jak i gdzie ta informacja o baterii miałaby sie prezentować?

no chyba, że wysyłana byłaby tylko gdy stan baterii jest niski w postaci linku bezpośredniego który uruchamiałby wirtualny kanał na jakimś innym urzadzeniu
czyli oprócz kanału poczta miał byś kanał niski stan baterii i właczał by się gdy urzadzenie wyśle link bezpośredni z uwagi na wyczerpującą sie baterię...kwestia ikonki w aplikacji - jakaś baterjka szara i czerwona :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

flowerek pisze: wt sty 26, 2021 7:18 pm właściwie gdyby link był publiczny to nawet nie musiałby mieć zaszytych danych konta w cloud...
Ale przecież tam nie ma danych konta. Tylko serwer i pozostała część linku... :)
flowerek pisze: wt sty 26, 2021 7:18 pm czyli oprócz kanału poczta miał byś kanał niski stan baterii i właczał by się gdy urzadzenie wyśle link bezpośredni z uwagi na wyczerpującą sie baterię...kwestia ikonki w aplikacji - jakaś baterjka szara i czerwona :)
Dokładnie tak chciałem zrobić - dodatkowy przełącznik wirtualny, a na podstawie stanu tego kanału powiadomienie pushover przez supla scripts. Pozostaje kwestia cyklicznego auto wybudzania urządzenia, żeby sprawdzić stan baterii i wykonanie linku jak będzie w stanie niskim.
Nowy11
Posty: 106
Rejestracja: ndz lis 15, 2020 9:38 am

Może komuś się przyda nie mogłem wgrać softu do modułu, elemaya jak zawsze pomógł
Screenshot_2021-01-28-17-38-33-651_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-01-28-17-38-33-651_com.android.chrome.jpg (335.95 KiB) Przejrzano 1723 razy
I uwaga sprawdzajcie baterie u mnie jak była słabsza nie działało 😀
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

Robert Błaszczak pisze: śr sty 13, 2021 4:04 pm @Pawele, zgodnie z opisem autora kontaktron w skrzynce zawsze wywołuje link bezpośredni do wirtualnego kanału z sygnałem otwarcia. W aplikacji widać stan wirtualnego kanału czujnika poczty na stałe. Po wyjęciu korespondencji autor pomysłu ręcznie (z poziomu aplikacji) zmienia stan czujnika poczty na "brak korespondencji".
Czy dobrze rozumiem, że można to zrobić w taki sposób, że jak kontaktrony się "rozłączą" to pojawi się ikona, że jest poczta i będzie dopóki nie zmienie tego w aplikacji?
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

dokładnie tak.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

flowerek pisze: ndz sty 31, 2021 8:24 pm dokładnie tak.
A czy mogę to zrobić na sonoffie z suplą i DS18B20 + kontaktrony? Tylko takie są gotowe na znanym portalu aukcyjnym, a w przeróbki itp. nie chcę się bawić, bo sie na tym nie znam
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Jesli sonoff bedzie mial odpowiedni soft to i owszem...ale wowczas potrzebujesz zasilanie 230 do skrzynki 😀
Musialbys na znanym portalu zapytac sprzedajacego czy ci taki soft przygotuje.
Najszybciej to na znanym portalu na 3 litery znajdziesz sprzedajacego ktory ci to przygotuje 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja bym 230V do skrzynki nie dawał
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Czizas, @klew popieram.

Nie daj Boże pójdzie jakieś przepięcie i posmyra listonosza albo dzieciaka. I narobi bałaganu komuś i właścicielowi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”