SBW-02/ANT

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18287
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To może uśmiechnij się do @miroph, może Ci wymieni na wersję z ANT bez lutowania.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: pt maja 07, 2021 6:32 pm To może uśmiechnij się do @miroph, może Ci wymieni na wersję z ANT bez lutowania.
@miroph to złoty człowiek :) Nie chcę nadużywać jego dobroci i cierpliwości... chociaż... chętnie wymienię na modele z antenkami dopłacając za antenkę i fatygę ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja już po upgradzie, teraz to jest zasięg :mrgreen:

Każdy kto chce przerobić swój SBW-02 na wersję z ANT musi mieć świadomość, że utraci gwarancję.
Poza świadomością utraty gwarancji niezbędne jest posiadanie umiejętności manualnych i stacji lutowniczej.

Kilka fotek z realizacji przedsięwzięcia ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Super!

Wykleiłbym tylko od środka ścianki obudowy SBW folią metalową aby zrobić masę dla anteny. Powinno to dać jeszcze lepszy efekt.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: sob maja 08, 2021 6:32 pm Ja już po upgradzie, teraz to jest zasięg :mrgreen:

Każdy kto chce przerobić swój SBW-02 na wersję z ANT musi mieć świadomość, że utraci gwarancję.
Poza świadomością utraty gwarancji niezbędne jest posiadanie umiejętności manualnych i stacji lutowniczej.
Dałbyś linka do podzespołów?

Ja jeszcze dodałbym antenki do LIW-ów. A przynajmniej do jednego co jest w rozdzielni w linii ogrodzenia. Teraz ma raptem -76dBm :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Robert Błaszczak pisze: sob maja 08, 2021 7:06 pm Super!

Wykleiłbym tylko od środka ścianki obudowy SBW folią metalową aby zrobić masę dla anteny. Powinno to dać jeszcze lepszy efekt.
Dzięki i tak jest o niebo lepiej niż było :)
A sugerowałem się tym
Obrazek
dlatego nie odcinałem reszty anteny, robi za dodatkową masę.

Gdybym nie wpasował tego gniazda, to pewnie skończyło by się tak
Obrazek
Goral64 pisze: sob maja 08, 2021 8:17 pm Dałbyś linka do podzespołów?
Gniazda uFL kupowałem niedawno i dosyć szybko przyleciały, a pigtile uFL-RP SMA 10cm (5szt/10zł) zamawiałem w listopadzie 2019 i już nie ma tego sklepu na ali :|
Ostatnio zmieniony sob maja 08, 2021 10:03 pm przez lesny8, łącznie zmieniany 1 raz.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: sob maja 08, 2021 8:47 pm a pigtile uFL-SMA 10cm (5szt/10zł) zamawiałem w listopadzie 2019 i już nie ma tego sklepu na ali :|
No ja mam kabelki do innego projektu ale niestety trochę długie (20 cm), gdyż i tak przewidziane były do cięcia a nie pod gniazdko na płytce. Ale skoro można do gniazdka to miodzio ;) Tylko teraz gdzieś znaleźć...

A antenkę jaką dałeś? Tę małą?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Goral64 pisze: sob maja 08, 2021 8:54 pm No ja mam kabelki do innego projektu ale niestety trochę długie (20 cm), gdyż i tak przewidziane były do cięcia a nie pod gniazdko na płytce. Ale skoro można do gniazdka to miodzio ;) Tylko teraz gdzieś znaleźć...
...
Lepsze były by krótsze, przy 20cm będziesz musiał zawijać to w kółko ze 3 razy. Przy tych 10cm zrobiłem jedno okrążenie nad ESP.
Goral64 pisze: sob maja 08, 2021 8:54 pm ...
A antenkę jaką dałeś? Tę małą?
Antenę dałem taką jaką znalazłem w szufladzie z gratami sieciowymi. Ze 3dBi będzie mieć. Wygląda jak ta
Obrazek
W poniedziałek przetestuje z tą małą z MEWki.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: sob maja 08, 2021 9:45 pm Lepsze były by krótsze, przy 20cm będziesz musiał zawijać to w kółko ze 3 razy. Przy tych 10cm zrobiłem jedno okrążenie nad ESP.
Znalazłem 8 cm. Widziałem też 5 cm ale boję się, że mogłoby być za krótkie... jeszcze nie otwierałem SBW-02 więc nie znam potrzeb.
lesny8 pisze: sob maja 08, 2021 9:45 pm Antenę dałem taką jaką znalazłem w szufladzie z gratami sieciowymi. Ze 3dBi będzie mieć. Wygląda jak ta
W poniedziałek przetestuje z tą małą z MEWki.
No mam 2 antenki 8,8 cm ale chyba trochę duże. Szukałem takich jakie są przy MEW-01/ROW-04m (5cm) ale znalazłem tylko do RF 868MHz
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zobacz na to :shock: i to ma niby 3dBi
Obrazek
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”