Zdarzenia / webhooki

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ja mam wszystkie kanały podpisane i mi nigdy skrypty nie działały poprawnie. Dzisiaj wieczorem usunę podpisy i zweryfikuję.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Długo się nie ucieszyłem.
Wczoraj po usunieciu podpisu w 1 bramie ruszyło. Kilka prób robiłem o było ok.
Dzisiaj od rana ani jedna ani druga brama (w sensie czujnik) nie wysterowuje innego kanału tak jak ma w skrypcie.

Poddaje się 😐
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Zastanawiam się na ile to nie działa, bo nie daje rady, a na ile bo jest coś źle... Sprawdzę to w najbliższych dniach.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Wojtku Wielki szacun dla Ciebie za to co robisz dla projektu.
Ogrzewanie w garażu śmiga już 2 lata na Twoich skryptach.

Zdarzenia są potrzebne Supli jak woda roślinom. Więc gdybyś chciał potestować na konkretnym przypadku to jestem do dyspozycji.

Ja mogę wspierać projekt opowiaďajac o gdzie się da i pomagając uruchamiać znajomym i sąsiadom i robię to z wielką przyjemnością. Ale Supla odstaje zdarzeniami (tzn ich brakiem) od innych systemów co często mi wskazują użytkownicy i ciężko z tym dyskutować. Nie pokazuje Twoich skryptów póki co zwykłym użytkownikom bo w zakresie zdarzeń sam mam z nimi kłopoty.
Więc jeśli będę mógł w ten sposób pomóc mogę zrobić za poligon :D
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Krzyśku
Posty: 144
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 7:22 pm
Lokalizacja: Gorzów

A ja dalej walczę z kontaktronem na bramie.
Ja się brama zamyka powiadomienie pięknie przychodzi.
Jak się zamyka to ni huhu. Choć w apce pokazuje że się zmienił status, to samo a historii kanału na skryptach.
Już nie mam pomysłu. Nawet zmieniłem kontaktron. I dalej nic.
A co najciekawsze jak ręcznie zbliżę magnes do czujnika to i w apce się zmienia, i w skryptach, i powiadomienie przychodzi. A jak magnes jest na bramie to lipa.
Może jakoś inaczej go zamontować...podpowiedzcie.
Zdjęcie jak jest zamontowany poniżej. Wiem, że mało estetycznie, ale zmieniam pozycje i próbuję ustalić czy przy innych jest lepiej.

Obrazek
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

dobrze zrozmiałem??

jak robisz to "na stole" ręcznie zbliżając magnes to w apce stan się zmienia i skrypty wysyłają powiadomienie
jak robisz to na bramie to w apce stan się zmienia ale skrypty nie wysyłają powiadomienia?

to by było conajmniej dziwne...przeciez tam jest stan wysoki lub niski, nie ma pośredniego :)
obstawiałbym ze przypadek to był....musiałbyś potestować w różnych porach dnia czy ręczne przykładanie magnesu wyzwala powiadomienia.
mi też na 1 bramie działało pół dnia :) a później juz nie :D :D :D

@fracz pisal kilka postów wyżej że w najbliższym czasie przyjrzy się działaniu skryptów, miejmy nadzieje ze znajdzie przyczynę
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Kuba.DeX
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 02, 2021 4:00 pm

Miałem ten sam problem, tyle że przy otwieraniu nie wykonywał sceny. Problemem okazało się, że moduł przechodził w jakieś uśpienie w czasie 10s-10min i wybudzał się przy pierwszej zmianie stanu i dopiero od wtedy reakeagowały sceny. Tymczasowym rozwiązaniem jest utworzenie sceny wywoływanej stanem connected, która uruchamia niedziałającą scenę...
Krzyśku
Posty: 144
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 7:22 pm
Lokalizacja: Gorzów

flowerek pisze: pn lut 22, 2021 8:16 am dobrze zrozmiałem??

jak robisz to "na stole" ręcznie zbliżając magnes to w apce stan się zmienia i skrypty wysyłają powiadomienie
jak robisz to na bramie to w apce stan się zmienia ale skrypty nie wysyłają powiadomienia?

to by było conajmniej dziwne...przeciez tam jest stan wysoki lub niski, nie ma pośredniego :)
obstawiałbym ze przypadek to był....musiałbyś potestować w różnych porach dnia czy ręczne przykładanie magnesu wyzwala powiadomienia.
mi też na 1 bramie działało pół dnia :) a później juz nie :D :D :D

@fracz pisal kilka postów wyżej że w najbliższym czasie przyjrzy się działaniu skryptów, miejmy nadzieje ze znajdzie przyczynę
Próbowałem nawet w nocy :)
Mało tego, na stole działa, jak zdejmę z bramy magnes i przyłożę do czujnika to też działa :) A jak jest magnes na bramie to już nie...
Ot taka magia :)
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Kuba.DeX pisze: pn lut 22, 2021 11:24 am Miałem ten sam problem, tyle że przy otwieraniu nie wykonywał sceny. Problemem okazało się, że moduł przechodził w jakieś uśpienie w czasie 10s-10min i wybudzał się przy pierwszej zmianie stanu i dopiero od wtedy reakeagowały sceny. Tymczasowym rozwiązaniem jest utworzenie sceny wywoływanej stanem connected, która uruchamia niedziałającą scenę...
nie ogarniam, jak by to miało wyglądać na przykładzie?
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Kuba.DeX
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 02, 2021 4:00 pm

flowerek pisze: pn lut 22, 2021 12:17 pm
Kuba.DeX pisze: pn lut 22, 2021 11:24 am Miałem ten sam problem, tyle że przy otwieraniu nie wykonywał sceny. Problemem okazało się, że moduł przechodził w jakieś uśpienie w czasie 10s-10min i wybudzał się przy pierwszej zmianie stanu i dopiero od wtedy reakeagowały sceny. Tymczasowym rozwiązaniem jest utworzenie sceny wywoływanej stanem connected, która uruchamia niedziałającą scenę...
nie ogarniam, jak by to miało wyglądać na przykładzie?
Są dwie główne sceny - zapal światło + powiadomienie i zgaś światło + powiadomienie z wyzwalaczem {{state(xxx).hi}} i warunkiem {{state(xxx).hi and state(xxx).connected}} (analogicznie z wersjami not state). Dodatkowo, na scenę, która się nie wykonywała - w moim przypadku po otwarciu bramy jest scena z wyzwalaczem {{state(xxx).connected}} która uruchamia scenę odpowiedzialną za reakcję przy otwarciu bramy. Bo w momencie jak moduł "się budzi" to nie wykonywała się główna scena, bo było jakby już za późno". Jako ciekawostka - state connected cały czas widnieje na zielono, ale w historii widać, że moduł zmienia swój stan jakiś czas po nieużywaniu na rozłączony, ale nadal state podświetla się że jest spełniony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”