Zdarzenia / webhooki

wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

@fracz
mam problem ktorego ne potrafie zidentyfikować : mam dwie sceny bazujące na czujnikach temperatury . Jedna działa poprawnie , tzn jak przekroczy 30 st celcjusza , to włącza się odpowiedni kanał + wysyła powiadomienie pushover. Druga scena , jak dla mnie identyczna, nie uruchamia sie wogóle gdy ta temperatura zostanie przekroczona . W czym może być problem ?
Załączniki
2.png
2.png (79.95 KiB) Przejrzano 1974 razy
1.png
1.png (67.89 KiB) Przejrzano 1974 razy
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

No , no , działa już mnie żona nie zaskoczy powrotem do domu, będzie -> PING "otwarcie bramy" - żona wróciła :lol:
A czy jest możliwe ustawienie powiadomienia z powodu utraty łączności z modułem ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

shimano73 pisze: śr wrz 30, 2020 3:43 pm No , no , działa już mnie żona nie zaskoczy powrotem do domu, będzie -> PING "otwarcie bramy" - żona wróciła :lol:
A czy jest możliwe ustawienie powiadomienia z powodu utraty łączności z modułem ?
Niestety sensory jeszcze nie działają.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

fracz pisze: wt wrz 29, 2020 9:03 pm ...
Póki co jest wspierane jest wyłącznie włącznik i włącznik światła oraz termometr, natomiast jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem, funkcjonalność będzie rozszerzona niedługo na pozostałe funkcje kanałów.
......
@fracz . To chyba już wiem czemu mi jedna scena na bazie czujnika temperatury chodzi , a na bazie innego czujnika nie chodzi . Zauważyłem cos takiego : potworzyłem sceny bazujące na moich wszystkich czujnikach temperatury, i chodzą DSy a pozostałe gdzie mam czujniki DHT22 , to te sceny nie chcą chodzić . Potwierdź mi czy to rzeczywiście jest ten powód.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie serwery Supli są gotowe aby wysyłać raporty do skryptów dla większości obsługiwanych kanałów.
Lista jest tutaj:
https://github.com/SUPLA/supla-core/blo ... t.cpp#L207

To jakie dane subsrybują skrypty zależy od nich samych. Na chwilę obecną subskrybowane są dane kanałów o funkcjach:
POWERSWITCH, LIGHTSWITCH, THERMOMETER.

Sukcesywnie będą dodawane kolejne.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

ok , teraz juz wszystko jasne czemu mi to nie chodzi :) to czekam na HUMIDITYANDTEMPERATURE
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

klew pisze: śr wrz 30, 2020 3:52 pm
shimano73 pisze: śr wrz 30, 2020 3:43 pm No , no , działa już mnie żona nie zaskoczy powrotem do domu, będzie -> PING "otwarcie bramy" - żona wróciła :lol:
A czy jest możliwe ustawienie powiadomienia z powodu utraty łączności z modułem ?
Niestety sensory jeszcze nie działają.
no właśnie ,przetestowałem na lampkach zewnętrznych i działa a na bramie nie działa , teraz wiem dlaczego :lol:
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Brawo!

A już miałem pytać dlaczego mi kurczę nie działa to z czujnikami otwarcia/zamknięcia a tu proszę temat się pojawił i wyszło szydło z wora :mrgreen:

testuję wyzwalanie temperaturami. Dam znać jak się sprawuje :twisted:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

shimano73 pisze: śr wrz 30, 2020 3:43 pm A czy jest możliwe ustawienie powiadomienia z powodu utraty łączności z modułem ?
Tak. Każdy kanał ma atrybut connected, więc można to wpisać w warunku.
rustin
Posty: 68
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 3:45 pm

shimano73 pisze: śr wrz 30, 2020 3:43 pm No , no , działa już mnie żona nie zaskoczy powrotem do domu, będzie -> PING "otwarcie bramy" - żona wróciła :lol:
A czy jest możliwe ustawienie powiadomienia z powodu utraty łączności z modułem ?
Jest gdzieś opis jak to zrobić? Bo dla mnie to trochę czarna magia. Założyłem Suple do sterowania 3 bramami. Dobrze jakby przychodziły powiadomienia o ich otwarciu. Rozumiem że gdyby ktoś na siłę otowrzyl bramę to też pokaże?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”