Zdarzenia / webhooki

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Na youtubie mi ktoś zwrócił uwagę, że to na dzień chłopaka - no to niech będzie, że tak ;-)

Do crontaba może Ci pomóc: https://crontab.guru/

Słoneczka jeszcz nie ma w skryptach.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Możesz sobie dodać jakiś "wirtualny przekaźnik" i go harmonogramami z cloud.supla ustawiać na on/off w zależności od wschodu/zachodu słońca. W skryptach wystaczy wtedy reagować na ten przekaźnik
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Już hakszą.

:D
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

lukfud pisze: śr wrz 30, 2020 9:41 am
fracz pisze: śr wrz 30, 2020 9:17 am Webhooki działają wyłącznie przy autentykacji przez OAuth ("zaloguj się z SUPLA").
Od samego początku, odkąd używam docker'a ta opcja nie jest dostępna.
scr.png
Musisz dodać. Ale nikt nie napisał jeszcze instrukcji jak to zrobić. Napiszę, ale już nie dziś ;-)
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Po kilku testach zauważyłem że czas reakcji od zmiany temperatury do włączenia wskazanego urządzenia i wysłania powiadomienia mija od kilku do kilkunastu sekund. Od czego jest zależny ten czas?
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Super działa pięknie.
Mam dwa pytania dotyczące dalszego rozwoju.
1. Zastanawiałeś się może na możliwością sprawdzenia warunku, który uwzględniałby czas od ostatniego np. włączenia. Jeżeli była by konieczność włączania urządzania w określonych minimalnych odstępach czasu.
2. Opcja samodzielnego eksportu/importu ustawień kanałów, scen np. do xml lub innego jawnego pliku tekstowego? Gdy ulegnie uszkodzeniu moduł możliwe byłoby zaimportowanie po wcześniejszej zmianie nr kanału w pliku w postaci tekstowej lub klon/eksport na własnym serwerze.

Z góry dziękuję za odpowiedź i/lub wzięciem pod uwagę podczas planowania :)
Pozdrawiam
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

bigthomas pisze: śr wrz 30, 2020 10:49 am Po kilku testach zauważyłem że czas reakcji od zmiany temperatury do włączenia wskazanego urządzenia i wysłania powiadomienia mija od kilku do kilkunastu sekund. Od czego jest zależny ten czas?
Serwery celowo opóźniają dane dla czujników temperatury tak by zmiana była wysłana nie szybciej niż 15 sek. od jej wystąpienia i nie częściej niż co 15 sek.

Do ściemniaczy opóźnienie wynosi 2,5 sek., a dla reszty 0.5 sek.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

fracz pisze: śr wrz 30, 2020 10:30 am ....
Słoneczka jeszcz nie ma w skryptach.
trudno :) poczekam az kiedyś sceny będą w cloud i tam sobie z harmonogramów wywołam to co chcę
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

klew pisze: śr wrz 30, 2020 10:36 am Możesz sobie dodać jakiś "wirtualny przekaźnik" i go harmonogramami z cloud.supla ustawiać na on/off w zależności od wschodu/zachodu słońca. W skryptach wystaczy wtedy reagować na ten przekaźnik
a nawet i znajdzie sie fizyczny / dedykowany do tego :) dzięki za podpowiedz :)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

fracz pisze: śr wrz 30, 2020 10:39 am Musisz dodać. Ale nikt nie napisał jeszcze instrukcji jak to zrobić. Napiszę, ale już nie dziś ;-)
Ano właśnie.. i tak żyjemy w nieświadomości.
Czekamy więc na Ciebie :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”