GUI Generic

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

O cholender. A już tak piknie polutowałem wszystko (rezystory dawałem przy samym dsie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: przewody są różne... jest 1m a jest 3 sztuki po 2,5m 8-)
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Rezystory do przetestowania w zależności od liczby i ilości DSów:
4k7
3k3
2k2
1k
470
U mnie 8 szt na przewodach 10-18m działa na 1k1
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

dzikusk pisze: pn paź 12, 2020 3:45 pm Rezystory do przetestowania w zależności od liczby i ilości DSów:
4k7
3k3
2k2
1k
470
U mnie 8 szt na przewodach 10-18m działa na 1k1
Powiedz mi, zostal tylko 1 rezystor 4.7k i odczyty są. Wcześniej jak byly 2 rezostory gubil odczyt co jakis czas. Teraz nie wiem. Zobaczę czy sie poprawi. Jak dalej bedzie gubil to zmniejszyc jeszcze rezystor?
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Mozesz dac tylko jeden. Jak nie wyświetla to daj mniejszy jak podałem
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Daj sobie 1 czujnik i sprawdź czy go widzi. Jak pokaże temp to dodawaj sobie po kolei następne i sprawdzaj czy coś pokazują.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Zostal 1 rezystor 4.7k i lata. Dziękuję bardzo zs podpowiedź. Człowiek uczy się cale życie :D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Espablo pisze: pn paź 12, 2020 11:55 am
Duch__ pisze: pn paź 12, 2020 7:43 am To ciekawe bo mi cały czas rozgłasza.
Co tam wgrywasz? Sam kompilujesz czy wgrywasz gotowy bin?
Gotowy bin, który znalazłem w tym temacie, nie umiem go teraz namierzyć, ale udostępniany przez ciebie.
Zgłasza się jako: Firmware: SuplaDevice User SW, lib 2.3.2



EDIT


Po restarcie modułu przyciskiem RESTART przestał rozgłaszać swoje Wifi :roll:
Obrazek
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Espablo pisze: ndz paź 11, 2020 7:43 pm Sprawdź tą wersję https://github.com/Espablo/GUI-Generic/tree/develop
W pliku GUI-Generic_Config.h zaznaczasz co ma być dodane do kompilacji.
Jest tam całkiem przebudowana opcja ustawień przyciskami. Zmienione jest także sterowanie przyciskami do rolet. Dodana jest opcja pobierania czasu załączania przekaźnika z cloud dla takich opcji jak np. domofon.
Już chwilę się męczę z kompilacją softu. W GUI-Generic_Config.h zaznaczyłem:

Kod: Zaznacz cały

#ifndef GUI_Generic_Config_h
#define GUI_Generic_Config_h


    #define SUPLA_RELAY
    #define SUPLA_BUTTON
    #define SUPLA_LIMIT_SWITCH
    #define SUPLA_ROLLERSHUTTER
    #define SUPLA_CONFIG

    #define SUPLA_DS18B20
    // #define SUPLA_DHT11
    // #define SUPLA_DHT22
    #define SUPLA_BME280

    // #define SUPLA_HC_SR04

#endif //GUI-Generic_Config_h

kompilacja przebiega dobrze ale niestety jak łącze się z modułem przez stronkę 192.168.4.1 to dostaje taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

70
HTTP/1.1 200 OK
Content-Type: text/html
Accept-Ranges: none
Transfer-Encoding: chunked
Connection: close


1
 
10cd
<!DOCTYPE HTML><meta http-equiv='content-type' content='text/html; charset=UTF-8'><meta name='viewport' content='width=device-width,initial-scale=1,maximum-scale=1,user-scalable=no'>
<style>a{text-decoration: none;}body{font-size:14px;font-family:'HelveticaNeue','Helvetica Neue','HelveticaNeueRoman','HelveticaNeue-Roman','Helvetica Neue Roman','TeXGyreHerosRegular','Helvetica','Tahoma','Geneva','Arial',sans-serif;font-weight:400;font-stretch:normal;background:#00D151;color:#fff;line-height:20px;padding:0}.s{width:460px;margin:0 auto;margin-top:calc(50vh - 340px);border:solid 3px #fff;padding:0 10px 10px;border-radius:3px}#l{display:block;max-width:150px;height:155px;margin:-80px auto 20px;background:#00D151;padding-right:5px}#l path{fill:#000}.w{margin:3px 0 16px;padding:5px 0px;border-radius:3px;background:#fff;box-shadow:0 1px 3px rgba(0,0,0,.3)}h1,h3{margin:10px 8px;font-family:'HelveticaNeueLight','HelveticaNeue-Light','Helvetica Neue Light','HelveticaNeue','Helvetica Neue','TeXGyreHerosRegular','Helvetica','Tahoma','Geneva','Arial',sans-serif;font-weight:300;font-stretch:normal;color:#000;font-size:23px}h1{margin-bottom:14px;color:#fff}span{display:block;margin:10px 7px 14px}i{display:block;font-style:normal;position:relative;border-bottom:solid 1px #00D151;height:42px}i:last-child{border:none}label{position:absolute;display:inline-block;top:0px;left:8px;color:#00D151;line-height:41px}input,select{width:calc(100% - 145px);border:none;font-size:16px;line-height:40px;border-radius:0;letter-spacing:-.5px;background:#fff;color:#000;padding-left:144px;-webkit-appearance:none;-moz-appearance:none;appearance:none;outline:none!important;height:40px}select{padding:0px;float:right;margin:1px 3px 1px 2px}button{width:100%;border:0;background:#000;padding:5px 10px;font-size:16px;line-height:40px;color:white;border-radius:3px;box-shadow:0 1px 3px rgba(0,0,0,.3);cursor:pointer}.c{background:#FFE836;position:fixed;width:100%;line-height:80px;color:#000;top:0;left:0;box-shadow:0 1px 3px rgba(0,0,0,.3);text-align:center;font-size:26px;z-index:100}@media all and (max-height: 920px){.s{margin-top:80px}}@media all and (max-width: 900px){.s{width:calc(100% - 20px);margin-top:40px;border:none;padding:0 8px;border-radius:0px}#l{max-width:80px;height:auto;margin:10px auto 20px}h1,h3{font-size:19px}i{border:none;height:auto}label{display:block;margin:4px 0 12px;color:#00D151;font-size:13px;position:relative;line-height:18px}input,select{width:calc(100% - 10px);font-size:16px;line-height:28px;padding:0px 5px;border-bottom:solid 1px #00D151}select{width:100%;float:none;margin:0}}</style>
<script type='text/javascript'>setTimeout(function(){var element=document.getElementById('msg');if( element != null){element.style.visibility='hidden';location.href='/';}},3200);</script>
<div class='s'><h1>GUI Generic </h1><span>LAST STATE: Zainicjowany<br>Firmware: SuplaDevice User SW, lib 2.3.2<br>GUID: BCD310EFBB9531B978FDC7E6853B4DAC<br>MAC: A4:CF:12:DE:48:59</span>
<form method='post' action='set'><div class='w'><h3>Ustawienia WIFI</h3><i><input name='sid' value='' length=32><label>Nazwa sieci</label></i><i><input name='wpw' type='password' ' value=''><label>Hasło</label></i><i><input name='shn' value='GUI Generic' length=32><label>Nazwa modułu</label></i></div><div class='w'><h3>Ustawienia SUPLA</h3><i><input name='svr' length=65 placeholder='svrX.supla.org'><label>Adres serwera</label></i><i><input name='eml' length=256 placeholder='email@address.com'><label>Email</label></i></div><div class='w'><h3>Ustawienia administratora</h3><i><input name='mlg' value='admin' length=32><label>Login</label></i><i><input name='mps' type='password' ' value='pass''minlength='8' required length=64><label>Hasło</label></i></div><div class='w'><h3>Ustawienia GPIO</a></h3><i><button><a href='/relay'>PRZEKAŹNIKI</a></button><label>Ustaw</label></i><i><button><a href='/control'>PRZYCISKI</a></button><label>Ustaw</label></i><i><button><a href='/sensor'>SENSORY</a></button><label>Ustaw</label></i><i><button><a href='/config'>LED, BUTTON CONFIG</a></button><label>Ustaw</label></i></div><button type='submit'>Zapisz</button></form><br><a href='/update'><button>Aktualizacja</button></a><br><br><form method='post' action='rbt'><button type='submit'>Restart</button></form></div>
0
Pewnie robię coś nie tak albo coś mam nie aktualne ale sam chyba nie dojdę do tego.. Ewentualnie może jakiś bin ? :)
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

PuteR pisze: ndz paź 11, 2020 10:52 am Espablo czy wiesz co może być przyczyną takiego zachowania?? viewtopic.php?p=77307#p77307

Dodam że na Wemosa D1 bez problemu wgrałem i się połączyłem z siecią, a na dwóch sonofach basic nie mogę połączyć się z siecią tylko przy sofcie GUI Generic inne wgrywają i konfigurują się bez problemu :| o co może chodzić??
Nawiązując jeszcze do tego posta i problemu którego do tej pory nie rozwiązałem. Dziś taka sytuacja:
Na jednym z modułów sonoff Basic z wgranym gui generic, który działał sobie od jakiegoś czasu prawidłowo - po zaniku zasilania moduł nie może ponownie podłączyć się do sieci. Wprowadzam go w tryb konfiguracji poprzez naciśnięcie 3x CFG, sieć jest rozgłaszana ale jak chcę się z nią połączyć na telefonie to otrzymuję "Błąd pobierania adresu IP".
Ponownie wgrałem soft poprzez ESP download tool 1.2 (wcześniej wyczyszczone blankiem) i znowu sieć się pokazuje ale nie można się z nią połączyć na żadnym urządzeniu :(

Może moje wcześniejsze problemy wcale nie wynikają z złego wgrywania softu skoro taka sytuacja zdarza się również na urządzeni które już działało?? Ktoś może u siebie zauważył coś podobnego??

Espablo możesz jakoś pomóc bo soft jest świetny, ale jak na razie nie mogę go używać :|

Zauważyłem jeszcze że na moim ostatnim jak na razie działającym sonoff basic z tym softem, za każdym razem jak dokonuję zmian w cloud to przekaźnik się załącza co jest trochę denerwujące. Tak wspominam bo może to się do jakoś w kodzie poprawić.
Fryga
Posty: 49
Rejestracja: wt paź 13, 2020 5:57 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Mam pewne problemy z Generic.

Hw: NodeMCU v3
1. czasami występują opóźnienia - otóż przełączenie wirtualnego przełącznika zasilania nie przełącza go od razu, czasami czekam kilka sekund a czasami w jego wolnym czasie odpali przełącznik. Są dni gdzie działa pioruńsko szybko.
Nie wiem od czego zależy tak rozbieżny czas reakcji na żadanie przestawienia przycisku w aplikacji (IOS/Android - bez różnicy).

Opóźnienie jest realne - tnz nie jest to tylko widzi mi się aplikacji tylko na wyjściu przekaźniki z wyjść D0/D1 oraz D5, D6 - to wyjścia które nie podciągam ani do GND ani do VCC, wchodzą na przekaźniki sterowane niskim.

2. czujniki zamknięcia bram: podpięte pod pullup 5k1 każdy, zwierane do masy - wejścia GPIO15-D8, GPIO13-D7, GPIO2-D4 - podpięte na żywo działają do czasu restartu a wtedy zaczynają się cyrki, albo w ogólne nie łączy się WIFI, a wstaje po odpięciu tych czujników z pullup-ami.

Coś źle podłączyłem? Problem 1 wpływa mi na operacyjne działanie konstrukcji. Dodam że podpięty jest do WIFI z Playa, to samo było jak zapiąłem do sieci wewnętrznej - w pierwszym przypadku pojedynczy NAT a w drugim podwójny NAT.

user lib 2.3.2

Dzieki za pomoc.
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”